• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    ERGOSUM: Byl na wifi. Ta ikonka pro zadávání hlasem tam vůbec nebyla, stejně jako v nastavení Gboardu nebyla volba Voice typing. Nevím, jestli se to nemusí povolovat někde zvlášť v nastavení systému, zkoušel jsem to narychlo najít, ale nepodařilo se mi to.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JEREMIUS: Ještě mě napadlo. Tyhle hlasové funkce fungují on-line.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    ERGOSUM: Můj dotaz je o tom, že tam ikona mikrofonu není a nenašel jsem narychlo způsob, jak to zapnout
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JEREMIUS: Nehledě na další aplikace, které to dělají. Tak v Gboardu je ikona mikrofonu a funguje to. A v češtině.
    A já jdu zase zakázat klávesnici mikrofon. :-)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Používám na svém telefonu rozpoznávání řeči - tj. diktuju zprávy. Chtěl jsem to zapnout u známého, který má, myslím, Redmi 3 a nenašel jsem volbu v Gboardu na voice typing. Není to u starších androidů podporované? Nebo kde je potřeba co nastavit? Měl telefon v češtině, nejsem na to zvyklý, zkoušel jsem metody zadávání atd, ale nic ohledně voice typingu jsem nanašel...
    STERIGMA
    STERIGMA --- ---
    TEKKIT: díky .. já našel akorát diskuzi do které mě to nepustilo :-)
    STERIGMA
    STERIGMA --- ---
    Nevíte někdo jak je to s nyxem na androidu? Mám nyxdroid, ale budu měnit telefon a v Google play už Nyxdroid není ... je nějaká cesta, krom prohlížeče?
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    samsung smart switch
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    DRAGON: Mám-li říci procenta tak jsem měl zpět tak 97% dat ( mimo interní úložiště samozřejmě), včetně sms mimochodem ( což mě u přechodu Nexus5X -> Pixel 1 překvapilo, protože to předtím nikdy nešlo).
    Ale jak napsal Houmeles, bez rootu bohuzel.
    Jedinně že by měl Samsung nějaké své řešení zabudované v systému ( a díky tomu root oprávnění ).
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: bez rootu to neni mozny, zadna apka nema pristup k datum jiny apky .. konecna
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SKAUT: jo, tohle jsou docela standard veci. Ale uplne to nevrati 100%. Spis mi slo o to, jestli neni nejaka app, ktera mysli na vsechno. IntSd ze bude pro azana je mi jasne, to je i hlavne muj zamer. Neco jako Sms Backup, ta umi nektere veci obnovit, ale s appkama toho moc neumi (da restore, ale neuchova nastaveni). Holt si tim po letech asi projdu manualne. Prijde mi totiz, ze aktualizace bez factory restore byvaji hrozne zpomaleny. Každopádně dik i tak za radu.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    DRAGON: Na Pixelech mi dobře fungovalo obnovení z google účtu. S novým jsem pokračoval v podstatě tak kde jsem se starým skončil. Jediné co jsem musel přidat ručně byl účet Telegramu a samozřejmě byla prázdná interní paměť ( fotky...).
    Jak je to jinde, zkušenosti nemám.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, chci updatovat S10 z and9 na and10. Po aktualizaci chci dat obnovit tovarni nastaveni. A moje otazka: Jak to dneska co nejlip udelat? Aby mi zustaly aplikace, nastaveni, hesla k aplikacim atd? Je to dneska uz v pohode stejne jako na Apple zarizenich nebo to jeste clovek musi delat manualne? Doporucite nejakou dobrou appku na migraci?

    dekuju
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    PUNKREASS: Tak appka Screen On je asi přesně co hledám, jen mám telefon Xiaomi a ona hned po spuštění píše, že na Xiaomi nejspíš nepojede, protože mají upravený Android. A je to pravda, nefunguje mi to.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MICKEY_MOUSE: ne. tohle je vlastnost aplikace (app si musi vyzadat permission always-on nebo tak neco). ty jako uzivatel nemuzes pridat aplikaci dodatecna opravneni
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, potřebuji u jedné aplikace nastavit, aby se nezhasínal displej, když je spuštěná. Jde to nějak? Díky.
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    HOUMLES: No pamatuju že dřív to šlo, ještě u kluka na starší verzi. Hmm, tak snad se to rychle naučí.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    XEHUTL: jo takhle, to jsem blbe pochopil .. tak to mas asi bez rootu smulu no, to je zakladni chovani androidu ve fullscreenu... nekteri vyrobci maj moznost fullscreen disablovat v nastaveni
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    HOUMLES: Ten tam přesně už mám. Ale když je v něčem tak nemá bez vyjetí nahoru home button. Asi jí to budu muset učit než si na ten postup zvykne.. :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam