• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: ja te chaou, ale tomu clanku na mobilmanii verim, jsou tam docela profici
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: mobil dobíjím denně přes noc na 100 % a ani po víc než dvou letech nepozoruju žádnou zásadní degradaci ... ten mobil dřív umře, než by jsi tímhle zničil baterku ...

    dokonce ani v noteboocích, kde ty cykly jedeš ještě intenzivněji, to většina modelů nemá ... zatím jsem se s tímhle nastavením setkal pouze jenom u Thinkpadů
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: ja ten clanek najduz bylo to normalne na mobilmanii, slo o to , ze lithiove baterie uz jsou smart, to ano, nepotrebuji uz trikrat poradne nabit na zacatku, nevadi jim docucavani, ale cim prichai o zivotnost je nacitani cyklu (cyklus je +1 kdyz nabijes do 100), tak sem od te doby prestal nechavat v noci mobil na nabijecce a nabiju tak na 80 a pak odpojim. A nechapu vubec, proc, kdy se tohle vi, nemaj mobily nejakou spravu baterie, kde si nastavis dobijeni max do 90.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    taky by mě zajímalo jaký vliv má rychlé nabíjení na životnost.
    já jsem obvykle telefon prodal dřív než baterka skončila, nebo se mi jinak rozbil.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    DRAGON: to je zajímavé, tak to se baterie celkem změnily od doby co jsem o nich neco před 15 lety vedel. diky za tip. jake jsou dalsi triky na prodloužení zivotnosti, nebo cemu se vyvarovat?
    CASTER
    CASTER --- ---
    DRAGON: jestli to neumí sám telefon od výrobce někde v nastavení, tak asi jen s rootem:
    (Guide) Set Battery Charging Limit to Increase Android Battery Lifespan
    https://www.tricksfolks.com/set-battery-charging-limit-increase-battery-lifespan/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Prosím pěkně, exiatuje nějaká aplikace, která by uměla nastavit, aby nabíječka nabila baterii telefonu max do 9% a pak přestane nabijet? Docetl sem se, že není dobré tech90% moc přetahovat, že se tím pak dobije další cyklus a těch mají baterky omezený počet.
    Žádnou takovou app nemůžu najít. Tuší někdo?
    Dík
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SHMADE: Jo taky se mi to změnilo. to co Waze najde pak přečte s anglickou výslovnosti: vájsledky vájhleadávánáj dou maysta payrkouvištie.

    able dojedu tam takže dobrý.

    asistent by mělo být že řeknu 'napiš mámě že jsem na cestě' a on by řelk: 'chcete to poslat na firemní nebo domácí číslo'
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    RATTKIN: Co myslíš českým asistentem? Jako do nedávna mi to sms, whatsapp i fb zprávy četlo normálně česky, teprve nedávno se mi to z nějakého neznámého důvodu přeplo do módu, že to češtinu čte anglicky a nevím kde to přepnout zpět...? Ale třeba když zadám hlasem destinaci do navigace, tak to zas česky řekne "dobrá, přecházím na waze" a přepne... No je v tom trochu bordel no, jak jsi spokojen ty?
    ATAN
    ATAN --- ---
    ATAN: tak nic, on asi ted vylezl update, uz to tam mam take.
    ATAN
    ATAN --- ---
    TEKKIT: jakou verzi mas? ja nic takoveho nemam.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SHMADE: asi proto že není Český asistent? to je jedné co mě napadlo.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Dark mode Whatsapp - ME GUSTA!!!

    (nastavení - chaty - režim - "tmavý")

    SHMADE
    SHMADE --- ---
    RATTKIN: Taky používám android auto, jen nechápu, proč ta aplikace není na storu a musí se tahat z apk mirror...?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KALIBAN: nekde psali, ze pri nabijeni uz nektere plisky mohou delat problemy, podle materialu, protoze ta indukce to nedava. Nevim. Mne prijde bezdratovy nabijeni uplne debilni a to sem mel doma i original samsung nabijecku. Nez to clovek polozit na spravny misto a chytlo se to, ubehl tyden.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    NIGHTHUNTER: proc by nemelo fungovat NFC kdyz je tam ten plisek? absolutne s tim nemam zadnej problem, mam tam prilepenej plisek na tom telefonu, platim s tim xkrat denne, naprosto jsem nezaznamenal jakejkoliv problam - telefon je v obalu, co by tam melo byt ?
    bezdratove jsem to nabijel taky, ten plisek nicemu nevadi...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: 8BB76E1: Abych si odpověděl. Klíčové slovo je "adaptér qi".
    Mám všechno na USB, ale občas se hodí nabíjet přes bezdrát.
    Co jsem zatím koukal, adaptéry mají výstup 1A což mě trochu srazilo nadšení. Žádný rychlík. Na powerbanku vůbec málo.
    Poverbanka která SE nabíjí bezdrátově není zatím úplně běžná. I když vím, že existuje. Ty které bezdrátově nabijí mobil, nebo sluchátka jsou celkem běžné.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    ERGOSUM: nevím jestli to úplně chápu.. ale asi bych prostě koupil novou powerbanku s wireless nabíjením..
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Trochu OT dotaz.
    Bezdrátová vybíječka. Tj. zařízení, které dáš na bezdrátovou nabíječku a rychle v něm nabiješ třeba superkapacitor. Pak s tím nabiješ třeba mobil, nebo powerbanku. Případně jen přechod z bezdrátu na drát. Ten název jsem vymyslel. Po čem bych se měl ptát?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NIGHTHUNTER: s placenim mobilem nemam jedinej problem a to tam mam ty plechy dva, viz foto :) prakticky nevytahavam penezenku, vse jen mobilem

    ja proste zadny mechanicky veci nechci, sem strasne spoko s temi magnety. Ale chapu ze to tebe bavi, v poho.

    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    DRAGON: Tak ono neco takoveho neni o moc drazsi...
    https://a.aliexpress.com/_dULqYzb

    a vyhodou je prave to, ze tam telefon jen jednoduse polozis a zase vyndas, zadny neustaly pripojovani kabelu... ten do ty nabijecky jednou upravis a pak nepotrebujes ani kratkej kabel k telefonu, aby vsude neprekazel, kdyz mas mobil v drzaku, ani dlouhej, abys mohl pripadne telefonovat s mobilem u ucha...

    A co to placeni mobilem? Mozna se da dat ten plisek tak, aby stale fungovalo NFC, to nevim a proto se ptam... Sam jsem videl, jak magnetickej drzak umi byt fajn, ale za me ma smysl jen u telefonu bez NFC a (nebo) bezdratovyho nabijeni, protoze se tim o ty funkce asi ochudis :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam