• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    DRAGON: pokud je vše správně nastaveno (zkalibrovaná elektronika v mobilu) a baterka nemá vadu pak se 100% nabíjí nemusíš bát. Pokud je něco z toho jinak, pak jí samozřejmě přebíjení může zkrátit životnost.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BUNDA: ja se vyjadril spatne. Myslel sem tim to, ze pokud nabijis do sta procent, odchazi driv nez kdyz ji nechavas v rozmezi 10-90 procent.
    MESHUGGAH
    MESHUGGAH --- ---
    DRAGON: Mě se na to téma líbil tento článek: https://accubattery.zendesk.com/hc/en-us/articles/210224725-Charging-research-and-methodology
    Ukončení nabíjení před 100 % IMO bez rootu nelze. Např. aplikace AccuBaterry upozorní po dosažení nastaven hodnoty.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    Přesně jak píše HOUMLES. Jestli myslíš, že když nabiješ dvakrát za sebou baterku např. z 30% na 80% že jsi neudělal jeden cykl, tak se pleteš. Pokud by to takhle fungovalo, stačilo by upravit nabíjení takto a baterie by měla neomezenou životnost.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: cyklus se nepocita nabitim na 100% ... cyklus je projeti celych 100% ... takze kdyz budes mit 80% a nabijes na 100% tak si "spotreboval" pouze 1/5 cyklu
    mobilmania profici? loool
    a ad aplikace, bez rootu nebo integrovanou od vyrobce v systemu to neudelas
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: ale tak jako jo ... lionky tím fakt trpí ... ale když dáš jeden cyklus za den, tak to máš 365 cyklů ročně ... podle tohodle článku je běžný, že baterka zvládne 400-1200 cyklů ... to máš 1-4 roky ... to ti ten mobil umře dřív než baterka ...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: ja te chaou, ale tomu clanku na mobilmanii verim, jsou tam docela profici
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: mobil dobíjím denně přes noc na 100 % a ani po víc než dvou letech nepozoruju žádnou zásadní degradaci ... ten mobil dřív umře, než by jsi tímhle zničil baterku ...

    dokonce ani v noteboocích, kde ty cykly jedeš ještě intenzivněji, to většina modelů nemá ... zatím jsem se s tímhle nastavením setkal pouze jenom u Thinkpadů
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: ja ten clanek najduz bylo to normalne na mobilmanii, slo o to , ze lithiove baterie uz jsou smart, to ano, nepotrebuji uz trikrat poradne nabit na zacatku, nevadi jim docucavani, ale cim prichai o zivotnost je nacitani cyklu (cyklus je +1 kdyz nabijes do 100), tak sem od te doby prestal nechavat v noci mobil na nabijecce a nabiju tak na 80 a pak odpojim. A nechapu vubec, proc, kdy se tohle vi, nemaj mobily nejakou spravu baterie, kde si nastavis dobijeni max do 90.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    taky by mě zajímalo jaký vliv má rychlé nabíjení na životnost.
    já jsem obvykle telefon prodal dřív než baterka skončila, nebo se mi jinak rozbil.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    DRAGON: to je zajímavé, tak to se baterie celkem změnily od doby co jsem o nich neco před 15 lety vedel. diky za tip. jake jsou dalsi triky na prodloužení zivotnosti, nebo cemu se vyvarovat?
    CASTER
    CASTER --- ---
    DRAGON: jestli to neumí sám telefon od výrobce někde v nastavení, tak asi jen s rootem:
    (Guide) Set Battery Charging Limit to Increase Android Battery Lifespan
    https://www.tricksfolks.com/set-battery-charging-limit-increase-battery-lifespan/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Prosím pěkně, exiatuje nějaká aplikace, která by uměla nastavit, aby nabíječka nabila baterii telefonu max do 9% a pak přestane nabijet? Docetl sem se, že není dobré tech90% moc přetahovat, že se tím pak dobije další cyklus a těch mají baterky omezený počet.
    Žádnou takovou app nemůžu najít. Tuší někdo?
    Dík
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SHMADE: Jo taky se mi to změnilo. to co Waze najde pak přečte s anglickou výslovnosti: vájsledky vájhleadávánáj dou maysta payrkouvištie.

    able dojedu tam takže dobrý.

    asistent by mělo být že řeknu 'napiš mámě že jsem na cestě' a on by řelk: 'chcete to poslat na firemní nebo domácí číslo'
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    RATTKIN: Co myslíš českým asistentem? Jako do nedávna mi to sms, whatsapp i fb zprávy četlo normálně česky, teprve nedávno se mi to z nějakého neznámého důvodu přeplo do módu, že to češtinu čte anglicky a nevím kde to přepnout zpět...? Ale třeba když zadám hlasem destinaci do navigace, tak to zas česky řekne "dobrá, přecházím na waze" a přepne... No je v tom trochu bordel no, jak jsi spokojen ty?
    ATAN
    ATAN --- ---
    ATAN: tak nic, on asi ted vylezl update, uz to tam mam take.
    ATAN
    ATAN --- ---
    TEKKIT: jakou verzi mas? ja nic takoveho nemam.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SHMADE: asi proto že není Český asistent? to je jedné co mě napadlo.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Dark mode Whatsapp - ME GUSTA!!!

    (nastavení - chaty - režim - "tmavý")

    SHMADE
    SHMADE --- ---
    RATTKIN: Taky používám android auto, jen nechápu, proč ta aplikace není na storu a musí se tahat z apk mirror...?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam