• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BRKODLAK: Pokud 5 let pouzivas Android a zaroven nemas google ucet a zaroven zadne custom ROM, takze patrne poslednich 5 let:

    HW: Zadny premiovy mobil, zadny premiovy tablet, zadna nova televize (protoze Android TV), nic ovladaneho pres Google Nest.

    SW: Celou dobu bez placeni na mobilu pres G Pay, bez moznosti vyuzit standardni presun vseho na nove zarizeni, bez nativni zalohy a synchronizace kontaktu, bez neomezeneho cloud zdarma 16mpx na google photos, bez hesel ulozenych a generovanych v chrome, bez predplatnych na youtube, bez moznosti ulozeni favorites v google maps...

    Ty jo, myslim, ze se Ti ted s Google uctem otevre uplne novy svet :-)
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Používám android asi pět let a google účet jsem si tam dal teprve teď, custom romky nepoužívám.
    JIMX
    JIMX --- ---
    LAUNCHER: jestli se nepletu, tak custom romky nepotřebují google účet :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BRKODLAK: Provozuji doma 7 android zarizeni a zadne z nich nejde rozchodit bez google uctu, ale co ja vim, treba mas nejakou raritu.

    APK, kdyz ho mas (a daji se stahnout vsude mozne), do zarizeni dostat jde, ale otazka co ta apk nasledne bude delat. Tipoval bych, ze ty placene budou online nekde overovat, zda je vse ok.

    Staci wifi, simkartu potrebujes vice mene jen kdyz zarizeni k necemu potrebuje telefonni cislo. Ostatni jde poresit pres wifi, pripadne uprostred lesu treba pomoci hotspotu nasdileneho z telefonu.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    LAUNCHER: v tom jeho herním telefonu není sim karta a ani přihlášený google účet, stačilo by tedy tam přihlásit nějaký účet?
    Každopádně s apk soubory, které nejsou placené tohle dělat jde, nebo se taky pletu?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BRKODLAK: Neda.

    Ale da se napr. nastavit family library, koupit hru pod svym profilem a nasledne ostatni clenove rodiny by tuto hru meli mit pristupnou. Nevim jestli to takhle funguje vzdy a u vseho.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Zdravím v těchto těžkých časech!
    Chci se zeptat, když si zaplatím nějakou hru v google play, dá se pak normálně vytáhnout apk soubor a nahrát ho malýmu do mobilu?
    SLANINKA
    SLANINKA --- ---
    LAUNCHER: Na Samsungu Note 10 mi to blbne uz dva tři dny taky...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Nesetkali jste se někdo s nefunkčními notifikacemi u Business Smart Banking od UniCredit? ani jejich technická podpora netuší. Telefon sice zazvoní, když notifikaci přijme, ale nic se nezobrazí. Reinstalace sopky nepomohla, v nastavení vše povoleno.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Funguje vam prosim sdileni fotek Google Photos -> Facebook Messanger?

    OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy Tab S6:

    Otevru Google Photos, vyberu fotku. Kliknu dole ikonku "Tri spojenych bodu" pro share. Vyberu aplikaci FB Messenger. Drive jsem uvidel seznam lidi, mohl jsem si vybrat kterym fotku poslu. Ted vidim seznam lidi, ale chybi u kazdeho ikonka "send".

    Na FB Messanger Lite mi to funguje dobre, takze budu docasne pouzivat i ten.

    Pripadne - delam neco spatne?
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    SKAUT: jasny, vzdycky zalezi na implementaci toho api v apce/bance.
    ja to taky neresim protoze snad vsechny banky u nas ty platby do 500 pri zneuziti vracej bez kecu.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    HOUMLES: Google Pay na Pixelu - rozsvícený display ( power btn nebo díky pohybu ) platba do 500. odemknu přes 500 bez zadávání cehokoliv na terminalu.
    Apka od banky - když fungovala chtěla pin skoro na vše. -> bylo jednodušší platit kartou.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    PISTA1: chapu jednoduchost, ale ty si asi nepochopil princip tyhle diskuze, ktera zacala tim, ze nekdo chce vypinat NFC evidentne kvuli bezpecnosti ... takze celej den odemceny hodinky, kteryma muzu zaplatit bez nutnosti overeni fakt neni reseni :))
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Proto jsem si pořídil hodinky, ráno dám na ruku, zadám pin a pak jen platím jakoukoliv částku bez nutnosti ověření.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HOUMLES: Nevím co píše dokumentace, nicméně oběma mými telefony se podlimitní částka dá zaplatit po pouhém stisknutí tlačítka power.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    AXTHEB: to zalezi...
    na to aby se zapnul NFC modul staci zapnout displej, ale bankovni operace uz musis bejt odemcenej viz https://developer.android.com/guide/topics/connectivity/nfc/hce a API android:requireDeviceUnlock
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RATTKIN: Nemusí být odemčený, stačí zapnutý.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ještě poznámka, když je mobil zamčený, NFC je vypnuté.
    NFC se zapne až když se odemkne mobil a to bych ho měl mít celou dobu v ruce. když ho dám z ruky pryč do kapsy, tak ho vypnu, tím se zamkne. solved.
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    DRAGON: ceska sporitelna... nevim no, radsi vecem predchazim nez je pak resit
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JUNGLEBOY: defakto 100% zaruka. Co mas za banku?
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    DRAGON: ano, nez se mi podari vyresit s bankou tak se da zaplatit xkrat a jaka je zaruka ze mi to banka vrati? prijde mi bezpecne to vypinat. navic pokud by se dotycnemu nak podarilo mobil odemknout tak zaplati az do vyse limitu no
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam