• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JUNGLEBOY: defakto 100% zaruka. Co mas za banku?
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    DRAGON: ano, nez se mi podari vyresit s bankou tak se da zaplatit xkrat a jaka je zaruka ze mi to banka vrati? prijde mi bezpecne to vypinat. navic pokud by se dotycnemu nak podarilo mobil odemknout tak zaplati az do vyse limitu no
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: pockej, to neni hlava, ale oblicej a neni to alobal ale rouska!
    jasny no :) ok, ja uz si prave rikal, co zas se deje hroznyho abych musel mezi kazdym placenim google pay zapinat a vypinat nfc, dik.
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: tak jsou lidi, co si hlavu zakrejvají alobalem ... víc bych to neřešil :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    prosim, proc chce nekdo mit vypnute NFC? NFC je nejak nebezpecne? Do 500kc mi nekdo ukradne omylem prachy pri fake nakupu, ok, zavolam do banky a nahlasim a prachy vrati. Co dal? Zere to moc baterky?

    Ptam se vazne, zajima me to, nechci vubec rejpat, dekuji.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Ne nutně, třeba u Taskeru se dá nastavit, proč konkrétně se bude budit. Co se týče psotřeby, tak konkrétně asi NFC bude žrát méně, jo - ale možná jde o ten pocit "nemám zapnutý NFC, nemůže se nic dít přes NFC." A pokud už nějakou jinou automatizaci používáš...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JUNGLEBOY: pozor spotřeba baterie pro tu automatizační apku bude možná větší než spotřeba toho nfc.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JUNGLEBOY: jakakoliv automatizacni apka - tasker, automate apod.
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    existuje aplikace, která by uměla automaticky vypnout NFC po nějaké době od zapnutí?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LACHAUER: Aliexpress, s lokálními dropshippery mám zkušenost "my to za vás objednáme z toho Aliexpresu, což si necháme královsky zaplatit." Dodací lhůty podobný, cena "napřímo" (heh) výrazně nižší, o trackingu a reklamacích nemluvě.
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    PISKVOR: dík. Kupuješ je tady https://www.johns-shop.cz/ nebo přes nějaký aliexpres/ebay?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    8BB76E1: Sice s krizkem po funuse, ale nedam dopustit na Garas. Maji teda koncovky na MicroUSB a USB-C...jsou ovalny, a oboustranny. Pouzivam teda jen na nabijeni, data taham vzduchem.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ATAN: Jde o to, Co vše je na té kartě. Pokud aplikace, místo kam odkládají, nebo ukládají data a podobné věci, musíš to nejprv ošetřit a dát vše na lokál.
    Filmy, obrázky, muziku, atd. prostě přesuneš/smažeš/zálohuješ/... Tady problém není.
    Další možnost je risknout to, vyměnit kartu a koukat, co vše se rozbilo.

    Dobrou představu si uděláš, když dovolíš čistou flasku připojit jako lokální disk a koukneš co vše na ní přibylo.

    Každopádně je dobrým zvykem mít zálohované balíčky aplikací a uživatelská data. Třeba pro případ, kdy Google či někdo jiný rozhodne, že aplikace, její verze, nebo nějaká její funkce pro tebe nejsou dost dobré.

    Já bych postupoval cestou:
    Zálohovat balíčky a uživatelská nastavení. Data přesunout jinam. Odinstalovat většinu aplikací(před tím smazat mezipaměť a data). Zkontrolovat, zda si ze zbývajících něco neukládá na kartu(a zjednat nápravu). Vyměnit kartu. Vyslechnout si nadávky systému. Opravit, co se pokazilo. Nainstalovat aplikace které potřebuji z balíčků.
    ATAN
    ATAN --- ---
    neresil nekdo vymenu sd karty za vetsi u adoptable storage? V clanku pisou, ze vymena je mozna jen po factory resetu. Coz se mi moc nechce (i kdyz je to jen detsky tablet). Neco jako vyndat sd, naklonovat na vetsi, roztahnout partition a dat kartu zpet by neslo? Pokud ano, jak?
    JIMX
    JIMX --- ---
    JAROUS04: diky, to bylo ono ... uz je to pryč ... akorát jsem teda fakt nepochopil, k čemu to vlastně je ... :-)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    V převodu textu na řeč mám češtinu...
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Ještě dotaz k android auto, včera se mi stalo, že mi to zase jednu zprávu v hromadné konverzaci na whatsappu přečetlo normálně česky, další, z té samé konverzace zase v zápětí anglicky, netušíte, kde by se to mohlo dát nějak nastavit, jakym jazykem to čte...?
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    DRAGON: Mam to v nastavení, baterie, ochrana baterie...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SHMADE: nikde to nevidim
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    DRAGON: Já když dávám mobil nabíjet přes noc, tak se mi zapne nabíjení s funkci ochrany baterie a napíše to, že telefon bude plně nabít až v dobu kdy cca vstávám, a tak se mi přes noc nabiji třeba ze 70% na 100% klidne 7 hodin... Pomalé nabíjení podle mě chrání víc, než časté rychle... To tam nemáš tuhle funkci?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam