• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LACHAUER: LAUNCHER: E42: BUNDA: Dual-frequency GNSS byl uz mmj v Snapdragon 855, coz je dneska generaci a pul stary SoC.

    Dalsi info: https://medium.com/@sjbarbeau/dual-frequency-gnss-on-android-devices-152b8826e1c

    Chytra appka, ktera vam prozdradi, jak na tom vase masinka je: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.gpstest

    Jak jsem psal, nevim o tom, ze by byl s libovolnou dnesni aktualni premiovkou problem. A nejen s ni.

    Muj aktualni vysledek s OnePlus 8 Pro:

    BUNDA
    BUNDA --- ---
    E42: no mám zrovna to Mi8 u kterého se tím chlubí a přesnost je prakticky stejná jako bez dualu. Tak ti nevím :(
    E2E4
    E2E4 --- ---
    LACHAUER: dnešní telefony kromě GPS prijmaji I glonass, Galileo apod. fix je rychlý skoro okamžitý.

    jinak je na to appka GPS test kde to vidíš.

    ale třeba Xiaomi mi poslední dobou blbne, GPS poloha poskakuje.. jdu vyresetovat wireless settings, snad to pomůže, díky za připomenutí :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ahoj, mám nově Samsung Galaxy A40 (s Androidem 10) a dva problémy:

    1) nastavila jsem si Google Pay, ale celkem ráda bych ho potvrdila při platbě třeba otiskem prstu. Google říká tohle, ale nastavení "Sending money" tam vůbec není, kde to zapnu? https://support.google.com/pay/answer/7643912?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=en

    2) oproti starýmu Redmi a MIU jsou notifikace celkem bezzubé, jedninné, co z nich můžu pohodlně udělat je je vypnout, ale třeba dismiss budíku, odpovězení apod. je buď ukryté pod rozbalovacím tlačítkem nebo tam vůbec není, je pro to někde nějaké nastavení, co jsem nenašla?

    Předem díky za radu
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LACHAUER: Rychlost fixu na kazdem premiovem telefonu v pohode, protoze je to assisted z GSM a snad v nicem neni nejaka problematicka antena. Tim se samozrejme ocekava zapla data.

    Tzn at to bude OnePlus, Samsung, Huawei (RIP), Pixel, iPhone a mnohe dalsi, nikde nebudes mit problem.

    To same Tab S a Active modely tabletu od Samsungu.

    Co se ne-premiovych modelu tyka, netusim a nastesti nemam zkusenost.
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    rád bych se zeptal, páč tomu nerozumim: často používám mobil jako GPS navigaci, tudíž jsou pro mě důležitý takový ty věci jako rychlost fixu, přesnost atd. Jsou nějaký propastný rozdíly v kvalitě GPS u dnešních telefonů, nebo je to při výběru nového mobilu už jedno a z hlediska hw je to všechno zhruba na stejné úrovni? A pakliže rozdíly jsou, jakými kritérii se řídit? díky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CASTER: jo aha. mě changelogy spíš štvou, některý appky je mají při startu, když byl update.
    já bych dal changelogy na github. U aplikací typu facebook se stejně nic nedozvíš, leda že byly 'enhancements'
    CASTER
    CASTER --- ---
    RATTKIN: potvrzovat? Ja chci jen vedet, ze nejake aktualizace probehly a precist si changelogy. Klidne at to vsem defaultne vypnou, ale proc si to nemuzu zapnout zpet?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CASTER: jo google to říkal před rokem.
    udělali dobře, aspoň nemusím babičkám obcházet mobily a potvrzovat aktualizace
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Někdo tu hledal
    Mapy.cz update version history for Android - APK Download
    https://apkpure.com/mapy-cz-cycling-hiking-offline-maps/cz.seznam.mapy/versions
    CASTER
    CASTER --- ---
    Před časem jsem si všiml, že už nevídám notifikace o aktualizovaných applikacích. Myslel jsem že jsem si je omylem vypnul, několikrát jsem prolezl všechny možný nastavení a nic. A ono je to nakonec featura? Pozorujete to taky? https://www.androidpolice.com/.../14/play-store-notifications-no-longer-showing-up-for-updated-apps/
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: jasně nemusíme se o tom bavit. Dovětek: Jak víš, že měnili protokol, viděl si kód? Odstřihnutí starých klientů lze udělat jednoduše a změn uvnitř nemusely být vůbec nebo minimální. Pokud člověk se nemůže podívat, tak mohou říkat co chtějí. Howgh.

    K tomu chování co popisuje ATAN je divné, a chtělo by to monitoring odchozího provozu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DELVIT: Komunikační protokol měnili už hodněkrát, vynucených upgrade, kdy odřízli staré verze, bylo několik. Víc to nemá smysl řešit.

    Chování aplikace jak psal ATAN je divné, používám klasickej Skype a tohle se mi nestává.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: ano, dokument je historický. Jiný nemám, nepředpokládám, že by MS měnil střeva kvůli Androidu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DELVIT: Dokument z roku 2007 (to ještě Android neexistoval, teprve začínal iPhone, pod WM už Skype byl), koupeno Microsoftem 2011, kdo ví jak to funguje dneska...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: jelikož se nemůže udělat audit kódu, těžko říci. Nevím, jestli umějí používat relay z mobilů (a jejich IP poolů, sice nemá veřejnou ale je to nějaký definovaný pool u operátora) či ne, může to pouze zkusit a být neúspěšný. Jinak více k tomu zde http://www.cs.columbia.edu/~salman/publications/skyperelay-gi08.pdf
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DELVIT: To se snad netýká mobilních aplikací, navíc na mobilu skoro nikdo nemá veřejnou IP
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ATAN: napadá mě jestli skype nepoužívá tvojí instanci jako relay pro ostatní uživatele skypu.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ATAN: Já si toho nevšim. Napadá mě
    1) Někdo kouká jestli jsi pripojený.
    2) Šmirování.
    ATAN
    ATAN --- ---
    Zdravim. Nainstaloval jsem Skype Lite a prihlasil jsem se do sveho uctu. Od te doby, jednou za cas, si vsimnu (treba kdyz prohlizim stranky), ze se pod notifikacni listou objevuje na par vterin plovouci notifikave "Skype outgoing call". V historii volani Skype nic neni. Nevite, co to ma byt?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    AKI_NO8: To prvni chce jen e-mail, viz druhý řádek. Důvody proč jsem psal. Uznávám že by to mohlo mít lepší dialog kde by bylo na první pohled vidět co to vlastně chce.
    To druhé jsem nikdy neviděl ale vím kdo tu app píše takže se ten link tváři pro mě důvěryhodně.
    Když to vezmu obecně tak důvěryhodně nepůsobí žádná služba ( placení s přístupem k nějakému účtu a podobně ). Teda alespoň jsem zatím nebyl na žádné která by tak působila ( včetně bankovních ústavů ).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam