• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DELVIT: Komunikační protokol měnili už hodněkrát, vynucených upgrade, kdy odřízli staré verze, bylo několik. Víc to nemá smysl řešit.

    Chování aplikace jak psal ATAN je divné, používám klasickej Skype a tohle se mi nestává.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: ano, dokument je historický. Jiný nemám, nepředpokládám, že by MS měnil střeva kvůli Androidu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DELVIT: Dokument z roku 2007 (to ještě Android neexistoval, teprve začínal iPhone, pod WM už Skype byl), koupeno Microsoftem 2011, kdo ví jak to funguje dneska...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: jelikož se nemůže udělat audit kódu, těžko říci. Nevím, jestli umějí používat relay z mobilů (a jejich IP poolů, sice nemá veřejnou ale je to nějaký definovaný pool u operátora) či ne, může to pouze zkusit a být neúspěšný. Jinak více k tomu zde http://www.cs.columbia.edu/~salman/publications/skyperelay-gi08.pdf
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DELVIT: To se snad netýká mobilních aplikací, navíc na mobilu skoro nikdo nemá veřejnou IP
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ATAN: napadá mě jestli skype nepoužívá tvojí instanci jako relay pro ostatní uživatele skypu.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ATAN: Já si toho nevšim. Napadá mě
    1) Někdo kouká jestli jsi pripojený.
    2) Šmirování.
    ATAN
    ATAN --- ---
    Zdravim. Nainstaloval jsem Skype Lite a prihlasil jsem se do sveho uctu. Od te doby, jednou za cas, si vsimnu (treba kdyz prohlizim stranky), ze se pod notifikacni listou objevuje na par vterin plovouci notifikave "Skype outgoing call". V historii volani Skype nic neni. Nevite, co to ma byt?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    AKI_NO8: To prvni chce jen e-mail, viz druhý řádek. Důvody proč jsem psal. Uznávám že by to mohlo mít lepší dialog kde by bylo na první pohled vidět co to vlastně chce.
    To druhé jsem nikdy neviděl ale vím kdo tu app píše takže se ten link tváři pro mě důvěryhodně.
    Když to vezmu obecně tak důvěryhodně nepůsobí žádná služba ( placení s přístupem k nějakému účtu a podobně ). Teda alespoň jsem zatím nebyl na žádné která by tak působila ( včetně bankovních ústavů ).
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    SKAUT:
    AKI_NO8:
    Pravda, že i nezvyklá animace loadingu před spuštěním appky (skládající se kostičky/stránka), nezeptání se na instalaci, i když se po spuštění nachází mezi instalovanými programy a při odinstallu následné spuštění appky celé té panice "co jsem si to vlastně dala do svých zařízení ?" jenom pomohlo.
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    SKAUT: Mluvila jsem o těchto dvou. Ani jedna na mě nepůsobila dobře. A u té s tím Googlem jsem to vzdala. Ale asi kdyby někdo chtěl dělat phish, tak to udělá o něco lépe. Je pravda, že z dnešního pohledu nevypadá moc důvěryhodně ani stránka s možností zakoupení TotalCommanderu.



    SKAUT
    SKAUT --- ---
    AKI_NO8: Tak desktop app je základ aby to fungovalo, androidí část je jen "server" .
    Přiznávám že to zatím provozuji s aplikací v Chrome, která bude Googlem zaříznutá, proto to nabízí desktop verzi.
    A co teď koukám tak se to nijak moc neliší. Chce ten samý přístup (e-mail, jméno, datum ) z toho samého důvodu ( licence navázána na Google účet ), na nákup licence je dole "tlačítko" na upgrade .
    Jedna fotka je Chrome app, druhá je win app.
    A nevím jak teď ale kdysi to psal dost rozumný člověk.
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    SKAUT: V appce na Androidu mi skončil Wizard na nějaké třetí/čtvrté stránce s tím, že teď je čas nainstalovat Windows Applikaci. Dál se s tím nic nedalo dělat - buď aplikaci zavřít a nebo kliknout na button, který akorát vracel URL adresu pro stáhnutí Windows aplikace. A Windows aplikace mě dovedla až k popisovanému.
    E42
    E42 --- ---
    E42: Kdyby to ještě někdo sháněl, tak Rain Radar zatím dělá přesně to, co jsem od něj chtěl.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=webfreak.si.rainradar
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    AKI_NO8: Hmm divný, po mě appka samotná chce zapnutý USB debug ( funkční podmínka ) a jestli to chtělo nějaký přístup k google účtu, tak jméno, e-mail, jazykovou predvolbu ( protože se ta licence váže na Google účet ). A není třeba se k tomu složitě klikat, v chrome app je to hned po spuštění.
    A ještě dobře fungoval Chrome Remote Desktop. do zařízení se nahodi appka, spáruje se a a jupí čerte.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TEKKIT: pouzivam Firefox, v něm ublock origin na blokováni reklam a extension video background play fix. videa přehradám v browseru, ne v appce.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    AKI_NO8: Já používal AirDroid - hlavně proto, že na PC to běželo v prohlížeči. Byl jsem vždy spokojen.
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    TOOMIX: Aha, HOST. Super, to bylo to magické slovíčko. Ta ejich základní appka "TeamViewer" mi akorát nabídla nějaký další QuickSupport a před to vzdálenáplocha nešla. Přes host už ano (i když potřeboval doinstalovat plug-in, který chtěl povolení na "instalace z neznámých zdrojů". Snad ale v tomto případě tomu můžu věřit.)
    Tak díky moc, snad bude sloužit.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    AKI_NO8: "TeamViewer Host" z google play mi vždycky fungoval standardně
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    TOOMIX: Zkoušela jsem free verzi - neumožnil mi vzdálenou plochu, jenom přenos souborů atpod. Pokud funguje v PRO je problém cena - 638 korun bych zaplatila jednorázově, ale ne měsíčně.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    AKI_NO8: co TeamViewer?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam