• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PISKVOR: To si nerozumíme. V obchodních centrech, na letištích, nádražích a podobně je typicky větší množství wifi pointů. Podle toho, které jak vidíš poznáš kde jsi. Ani na ně nemusíš mít přístup. Venku s tím mapy včetně Googlu pracují(pokud to dovolíš). Uvnítř nejsou mapové podklady, proto je poloha jen přibližná.
    Proti BT je wifi už na místě, technologie funguje, aktualizaci zvládnou uživatelé používáním.
    Takže potřebuješ plánek, nebo lépe model objektu. To u BT varianty také.
    Že chceš stejně internet směřovalo spíš k tomu, ře máš wifi stejně zapnuté.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ERGOSUM: WiFi na pokrytí větších prostor zcela epicky failuje, není na to stavěná (802.11r npkc?). Tohle je zatloukání šroubu skleněným inbusem.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    legrácka:)

    Šéf Xiaomi přistižen při používání iPhonu. Důkaz raději hned smazal
    https://www.svetandroida.cz/xiaomi-lei-jun-pouziva-iphone-weibo/
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LAUNCHER: to by slo resit jako wifi mapa. Stejne chces internet.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BUNDA: Myslim si, ze na soucasnych povedenych telefonech uz mame GPSS vyresnou.

    Jenze - Ted by jeste chtelo nejaky povedeny standard na indoor navigaci - tunely, letiste, velka obchodni centra atp. Jako ma Waze ty svoje beacons v nekterych tunelech pres bluetooth.

    Indoor positioning system - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Indoor_positioning_system
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    LAUNCHER: máš pravdu, vyzkoušel jsem tu apku a opravdu má Mi8 vidí jak L1 tak L5 a také E1 a E5a, takže dual funguje. A v tom článku i zmiňují, že první fw pro Mi8 tuto hodnotu nezobrazovaly.

    Jinak je fakt, že i v domě mi mobil zobrazí polohu velmi přesně. Tak to někdy zas testnu venku.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    E42: Pokud chce někdo zařízení na přesné GPS (např. geodezie), tak si pořídí placené GPS včetně speciální mašinky a bude to mít přesnost v v řádu centimetrů.

    Běžným lidem (natož pak jako autonavigace) bohatě stačí běžný GPS čip, dual-band se projeví např. ve městě mezi vysokou zástavbou, v otevřeném prostoru se to nepozná.
    E42
    E42 --- ---
    BUNDA: Upřímně, taky mi moje Mi 9 nepřijde co do GPS a spol. nijak zázračná, ale pokud někdo chce telefon se zaměřením právě na GPS, tak by na duálu asi "pro jistotu" trvat měl.
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    LAUNCHER: Stejny stroj, jen pro stejny ucel pouzivam LOCUS, sice to ma jen obecny, ale sou tam vlajecky. A kde jsou vlajecky, to je proste ÜberCool :]

    HELVETE
    HELVETE --- ---
    LEFTY: Microsoft To Do, vlastně je to skoro stejný jako nástupce od nich.
    MISTERIO
    MISTERIO --- ---
    LEFTY: Todoist
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    co používáte místo Wunderlistu?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LACHAUER: LAUNCHER: E42: BUNDA: Dual-frequency GNSS byl uz mmj v Snapdragon 855, coz je dneska generaci a pul stary SoC.

    Dalsi info: https://medium.com/@sjbarbeau/dual-frequency-gnss-on-android-devices-152b8826e1c

    Chytra appka, ktera vam prozdradi, jak na tom vase masinka je: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.gpstest

    Jak jsem psal, nevim o tom, ze by byl s libovolnou dnesni aktualni premiovkou problem. A nejen s ni.

    Muj aktualni vysledek s OnePlus 8 Pro:

    BUNDA
    BUNDA --- ---
    E42: no mám zrovna to Mi8 u kterého se tím chlubí a přesnost je prakticky stejná jako bez dualu. Tak ti nevím :(
    E2E4
    E2E4 --- ---
    LACHAUER: dnešní telefony kromě GPS prijmaji I glonass, Galileo apod. fix je rychlý skoro okamžitý.

    jinak je na to appka GPS test kde to vidíš.

    ale třeba Xiaomi mi poslední dobou blbne, GPS poloha poskakuje.. jdu vyresetovat wireless settings, snad to pomůže, díky za připomenutí :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ahoj, mám nově Samsung Galaxy A40 (s Androidem 10) a dva problémy:

    1) nastavila jsem si Google Pay, ale celkem ráda bych ho potvrdila při platbě třeba otiskem prstu. Google říká tohle, ale nastavení "Sending money" tam vůbec není, kde to zapnu? https://support.google.com/pay/answer/7643912?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=en

    2) oproti starýmu Redmi a MIU jsou notifikace celkem bezzubé, jedninné, co z nich můžu pohodlně udělat je je vypnout, ale třeba dismiss budíku, odpovězení apod. je buď ukryté pod rozbalovacím tlačítkem nebo tam vůbec není, je pro to někde nějaké nastavení, co jsem nenašla?

    Předem díky za radu
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LACHAUER: Rychlost fixu na kazdem premiovem telefonu v pohode, protoze je to assisted z GSM a snad v nicem neni nejaka problematicka antena. Tim se samozrejme ocekava zapla data.

    Tzn at to bude OnePlus, Samsung, Huawei (RIP), Pixel, iPhone a mnohe dalsi, nikde nebudes mit problem.

    To same Tab S a Active modely tabletu od Samsungu.

    Co se ne-premiovych modelu tyka, netusim a nastesti nemam zkusenost.
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    rád bych se zeptal, páč tomu nerozumim: často používám mobil jako GPS navigaci, tudíž jsou pro mě důležitý takový ty věci jako rychlost fixu, přesnost atd. Jsou nějaký propastný rozdíly v kvalitě GPS u dnešních telefonů, nebo je to při výběru nového mobilu už jedno a z hlediska hw je to všechno zhruba na stejné úrovni? A pakliže rozdíly jsou, jakými kritérii se řídit? díky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CASTER: jo aha. mě changelogy spíš štvou, některý appky je mají při startu, když byl update.
    já bych dal changelogy na github. U aplikací typu facebook se stejně nic nedozvíš, leda že byly 'enhancements'
    CASTER
    CASTER --- ---
    RATTKIN: potvrzovat? Ja chci jen vedet, ze nejake aktualizace probehly a precist si changelogy. Klidne at to vsem defaultne vypnou, ale proc si to nemuzu zapnout zpet?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam