• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ahoj, poradil by mi nekdo nejakou appku se kterou bych se dokazal dostat k slozkam ktery si sdilim v domaci siti?
    CUKI
    CUKI --- ---
    Nemáte někdo dobrej tip na záznamník pod android, který by se snadno spouštěl, ideálně bez nutnosti otevřít mobil.
    Funkce zapnutí při zvýšené hladině a vypnutí po přednastaveném intervalu, když zvýšená hladina skončí.
    Záznam ideálně do MP3 nebo něčeho komprimovanéhoZáznam na přednastavený časový interval a podobně...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    JEREMIUS: Zkus asistenta pustit na telefonu, co ma nastaveny jazyk systemu na cestinu. Tak nejak neco cesky udela.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jak na hlasité čtení zpráv z Facebook Messengeru a dalších komunikátorů? Když jsem v autě, tak texty diktuju. Ale číst si odpovědi musím sám. Co jsem googloval, tak lze použít Google Assistent, ale u toho mi play store ukazuje, že není k dispozici pro tuto zemi...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LAUNCHER: v tomto smyslu je jedna z nejvíce zákeřných zbraní IR laser. Pokud na tebe někdo zasvítí klasickým červeným ukazovátkem, tak hned uhneš, protože ti to vadí, ale u IR si toho obvykle všimneš až když je pozdě.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SANTUS: S IR je to podobne jako s beznym svetlem. Jestli chces v IR spektru vice videt, musis v IR vice svitit. Nabizi se spousta povedenych IR prisvitu, napr. je toho k dostani spousta pro myslivce, protoze IR puskohledy.

    Ale prosim Vas: Pozor na zrak. Ty oci jaksi nevi, ze do nich svitite v pro ne neviditelnem spektru, takze se neprivrou nebo nezavrou a snadno si je (nebo nekomu jinemu) takto muzete poskodit.

    Nerad bych, abyste si s IR prisvitem poskodili zrak a pak si stezovali, ze jsem Vas k tomu navedl.
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    Mezi nama, ona ta fearure IR filtru u OP8Pro je sice fajna, ale obrazova kvalita je teda podprumerna. Do hospody idelani na vyplneni 3min casu. Prakticke pouziti vzhledem k 5Mpix cipu je spis pri domacich pracech a jen v zavislosti na materielu -- ovladac k TV mi to prosviti, ovladac k soudbaru/xbox coltroler/ shield ovladac uz vsak ne....
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    ERGOSUM: pres adb shell tam prave vidim, jako by bylo vsechno v poradku.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PUNKREASS: Zkus to zvenčí. Připoj k PC a uvidíš.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Jo, a zadnou custom nebo origo romku sem nedogooglil, ani na webu vyrobce uz neni. Rikam si, ze jim zkusim v pondeli napsat, ale uz sem to kdysi zkousel a ze prej bych jim to musel poslat a zaplatit opravu.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Mam tady starej Chiligreen tablet s Androidem 4.2.2 a at delam co delam, tak mi furt hlasi plne obsazeny interni uloziste. I po kompletnim wipe. V adb shell mi df hlasi normalne volny misto. Do systemu a externi zapisovat muzu, podarilo se mi tam dostat s adb push busybox. Zkousim to resit uz ponekolikaty a porad bez uspechu. Nevite treba nekdo co s tim?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PISKVOR: Spravneji to ma jednu kamerku se sensorem bez IR filtru.

    Omlouvam se, ze jsem to nenapsal rovnou... zapomnel jsem, ze clanek ma tento hloupy title.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LAUNCHER: TL;DR: fskutčnosti infračervená, chci zpátky dvě minuty svého života ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OnePlus 8 Pro makes materials invisible with spooky X-ray camera | AndroidPIT
    https://www.androidpit.com/oneplus-8-pro-x-ray-camera

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZBYNEK: Mám vyzkoušeno na NTB v prohlížeči bez GSM a bez Androida. Pravda v té době ještě byly pointy v mapách vidět. Polohu to ukázalo včetně míry nejistoty.
    Když je blbě vidět na družice, tak wifi pomůže.
    Vnitřní mapy. No ne že by vůbec, Ale třeba na hlaváku ti nástupiště neukáže. A jak to má víc pater...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ZBYNEK: Pomůže to dost. Třeba ten chodovskej nákupák je prakticky bez GPS, max v horním patře nebo na střeše. Ale mají hromadu wifin, takže s těma se dostaneš na +- 30m; a pak mají ještě svoje BT beacony, se kterýma tě ve svojí appce upíchnou +- 5m. Ale musíš mít zaplý wifi a BT, no.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    ERGOSUM: S wifi pointama nepracují mapy, ale lokační API Androidu.

    Netvrdil bych, že uvnitř nejsou mapové podklady, zrovna třeba ta zmiňovaná letiště jsou zmapovaná dost podrobně (jedna z věcí, co má Google lepší než Seznam nebo OSM). A zrovna ta letiště mají "tenkou" střechu, přes kterou GPS signál částečně prochází (pokud nejsi v nižším patře). Je pak nižší přesnost, pro hrubou orientaci to ale stačí.

    Nikdy jsem neměl dost času zkoušet jak zapnutá/vypnutá wifi pomůže s určením polohy.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ERGOSUM: Jo takhle. Furt ne. Triangulace podle signálu je furt hrozná znouzectnost, a "máš WiFi stejně zapnuté" je v době mobilních dat stále méně pravděpodobné (můj současný i předchozí mobil má jakýsi adaptivní vypínač a zapínač WiFi podle lokality)

    Jako šlo by to, ale ty BT (LE?) beacony mi připadají alespoň ověřený...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PISKVOR: To si nerozumíme. V obchodních centrech, na letištích, nádražích a podobně je typicky větší množství wifi pointů. Podle toho, které jak vidíš poznáš kde jsi. Ani na ně nemusíš mít přístup. Venku s tím mapy včetně Googlu pracují(pokud to dovolíš). Uvnítř nejsou mapové podklady, proto je poloha jen přibližná.
    Proti BT je wifi už na místě, technologie funguje, aktualizaci zvládnou uživatelé používáním.
    Takže potřebuješ plánek, nebo lépe model objektu. To u BT varianty také.
    Že chceš stejně internet směřovalo spíš k tomu, ře máš wifi stejně zapnuté.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ERGOSUM: WiFi na pokrytí větších prostor zcela epicky failuje, není na to stavěná (802.11r npkc?). Tohle je zatloukání šroubu skleněným inbusem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam