• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    NIGHTHUNTER: "kdysi na s10" - loňský model, jsi trapak. A jo konektor jsem si spletl s ipadem. Jak říkáš, nic o tom nevím, takže jdu zase mlčet a můžeš se tu plácat po rameni.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    TEKKIT: ani nejnovější iPhone nemá USB-C na těle, jen v balení je standardně kabel Lightning - USB-C...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KOLCON: to jsem ani nevěděl, že už to má USB-C. To je z těch argumentů co psal Launcher pro mě nejpádnější...tuhle strategii jsem nikdy nepochopil. takže big up Apple
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ERGOSUM: Nevím no zase apple má delší podporu, déle vydává nové iosy na starší telefony...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    LAUNCHER: Ahoj, když to porovnám s s10, co jsem chvilku používal :

    1) umí, zadej do Googlu iphone split screen
    2) jsou modely a otiskem, třeba ten nový se. Jinak ano, v rousce ksichtem neodemknes
    3) netuším
    4) netuším
    5) výdrž mi přijde lepší než u toho samsungu
    6) usb-c normální
    7) ten Samsung měl o chlup lepší světelnost, jinak to fotí pro mě srovnatelne...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOLCON: Ne. Já ho mám koupenej a nikdo mi tam funkce nevypíná. A aby se mi najednou snížila kapacita baterky?... :-D
    Ale omlouvám se za nevhodně zvolený výraz a připouštím, že s vámi se výrobce nebaví. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOLCON: Proti Apple nic nemam, posledni co bych si pral by byla monokultura Androidu, nebo libovolného jineho jednoho systemu.

    Ale co se mobilu pro praci tyka, co obcasne vidim a slysim, chybi tomu par zakladnich features:

    iPhone:
    1) Pry dodnes neumi splitscreen (okna dvou appek vedle sebe) coz je nejen pro me no-go na telefon pro praci.
    2) Zlobi s rouskama nebo s helmama. Premiove Androidy maji k odemknuti pres kamerku jeste ctecku otisku, polozis prst, odemceno. Na iPhone smolik, coz je treba ted dost pitomy. Mozna ho muzes naucit na svoji tvar v rousce, ale pak to zase nebude bezpecne.
    3) Siri vs Google Asistent. Driv tema castych vtipu. Uz se Siri zlepsila?
    4) Pomale 18W dobijeni. Na Androidu 45-60W dobijeni.
    5) Mensi baterka, Android premiovka ma 4.5-6Ah, v iPhone 11 Pro Max 4Ah. 11 Pro 3Ah. V kombinaci s #4 je to zradne, k videni u kolegu s Apple, kdy prosi o vic casu na dobiti telefonu, ale uz se ma jit.
    6) Nestandardni konektor. Zoufaly jablickar viz #5 pokud nema svuj kabel, nepujci si od nas ani nabijecku nebo powerbanku.
    7) Zacina byt neprijemne jak to foti. Zejmena ten malicky sensor v ultrasirke kamerce iPhone 11 Max Pro 1/3.6". Premiove Androidy bezne v UWA 1/2". Byly doby, kdy iPhone fotil lepe nez Androidy.

    Apple nesleduji, je mozne ze mam neco nepresne, nebo ze dalsi generace bude neco z toho resit. Pripadne prosim o doplneni, nebo opravu.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: OnePlus bullets mám (co tak koukám tak asi ty nejstarší) a nemohu si vynachválit!
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ERGOSUM: Ty máš telefon v pronájmu a výrobce si s tebou povídá?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOLCON: " a koupíš si iphone"
    Tím myslíš ten směšnej způsob pronájmu u kterýho ti výrobce říká co je pro tebe dobrý? To fakt ne.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ARIAEL: Až budeš příště házet něco od Applu z okna, řekni ;)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOLCON: Ten kram uz davno letel z okna... Nechapu jak nekdo muze delat s takovym ksuntem treti cenovy kategorie
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ARIAEL: No a další krok je, že zjistíš, že na ty androidí nedodelky nemáš nervy a koupíš si iphone...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: Ja nakonec skoncil u Sony XM3 na hudbu do vlaku a metra, Arctis PRO Wireless na hry, filmy a multipoint zarizeni a kdyz chci sebou jenom neco malyho, skladnyho a staci nenarocny tak si vezmu upraveny Soundblaster JAM
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Telefony souhlas.

    Na sluchatka jsem asi divny clovek.

    Mam tu Sony WF-1000XM3, Bose QC35 II. Ale nejradsi pouzivam vyrazne levnejsi OnePlus Wireless Z, protoze proste ergonomie. Kolem je krku kdyz nepotrebuji, v usich kdyz potrebuji. Na 2 cvaknuti tlacitkem se prepinaji mezi vice pripojenymi zarizenimi. Vydrz 20 hodin, podpora rychlonabijeni. Kdyz je nechci mit kolem krku, strcim do kapsy. Ale YMMV, od sluchatek maji ruzni lide naprosto odlisne potreby a kazdy mame jine usi.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: Do 5 tisic dopadnou snad vsechny telefony stejne... Ale zase alespon se ma cim bavit na dalsich par let nez to prijme :) To je taky dobry, ja tohle zkousel u sluchatek.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, mozna lehce mimo otazka, ale potrebuji vymenit displej u Huawei Mate 9. Posunuly se ty vymeny k lepsimu vysledku? Pred lety jsem menil u Sony a za dva mesice to bylo nepouzitelne. Diky za reakci.
    SUK
    SUK --- ---
    MEMNON666: Vypada to, ze to vyjelo ze stejny cinsky tovarny, jako ty Blackview :) Nevim, jestli se chci zase a znova poustet do tehlech vod...
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    SUK: do 5K bych klidně šel do tohodle fešáka :)
    OUKITEL WP5 Pro, 4GB/64GB, Orange WP5 Pro Orange + | CZC.cz
    https://www.czc.cz/oukitel-wp5-pro-4gb-64gb-orange/294228/produkt
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: Nord ma v kazde krabici pouzdro, ktere nenarocnemu uzivateli urcite staci.

    Nicmene delej jak uvazis, v telefonech za 5k CZK se neorientuji, treba poradi jini.
    SUK
    SUK --- ---
    LAUNCHER: Ten GBV jsem koupil za 7500, OPN stoji 11, to je 3500 navic a minimalne to bude chtit jeste nejaky pouzdro. Dvanact litru je proste pomerne hodne na telefon kolem peti ;) Musis pochopit, ze me pozadavky jsou jine, nez tvoje - me vubec netrapi fotak na hovno ani IPS displej. Jsem nenarocny uzivatel a vzasade jediny, co chci je, aby to prezilo nejakou chvili bez nabijeni, aby to prezilo nejaky ten destik a pad a aby to na me nenarocne ovladani reagovalo dostatecne svizne (narozdil od soucasneho Huawei Y5, kde i s prazdnym systemem cekam sekundy na klavesnici a menu a tak).

    Btw aktualne pokukuju po Redmi Note 9S, a POCO X3, muzes to zdrbat ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam