• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: teď koukám nasazovací cena 35k, to je sumička kulatá:))
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Nový král!

    Huawei Mate 40 Pro je dle DxOMark nejlepší fotomobil světa. Proč?
    https://www.svetandroida.cz/huawei-mate-40-pro-dxomark/
    ATAN
    ATAN --- ---
    DATEL: to je Revolut
    DATEL
    DATEL --- ---
    DATEL: koukam, ze z Google storu ale jak, me hlasi, ze v CR nejsou a tobe to tam zobrazuje ceskou menu? Nebo to je pres prostrednika?
    DATEL
    DATEL --- ---
    JOHNY_G: a odkud? Nebudes jeste doplacet CLO a DPH, jestli to je ze zahranici? Pripadne postovne?
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    NECROMAN: Šlo to i levněji, ale čekal jsem tu marži horší :-).

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nový Chromecast skladem za 2 590 Kč
    Google Chromecast Google TV - Mini počítač | Alza.cz
    https://www.alza.cz/google-chromecast-google-tv-d6195002.htm
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Já mám v hodinkách teď například stylově i aplikaci, které tě vyzve abys sis umyl ruce. Ne třeba po chcaní,ale jen tak
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PAYAXY: já mám velký hrnek. vypiješ a chce se ti čůrat. tož musíš, a cestou zpět hrnek napustíš.
    PAYAXY
    PAYAXY --- ---
    MIKEKT: Ja pouzivam maly hrnek na caj. Kdyz je prazdny, dojdes si udelat novy. Standing goal achieved!
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MIKEKT: Sporttestery nebo smartwatche s tím furt votravujou, myslím že třeba Google fit
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Ahoj shanim tip na aplikaci co me v ruznych intervalech dokaze upozornit na ruzne veci. Priklad upozorneni - treba jako kazdy 20 minut se protahni, Kazdou pulhodinu si stoupni ... Pouzivate nekdo nekdo podobneho? Nebo nejaky tip? diky
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EXCITE: Minimálně spárovaná zařízení, parametry HW na kterém běží a vlastní identitu.
    HULIK
    HULIK --- ---
    Ahoj lidi jen dotaz zda nejsem jen tupej? :-)
    Opravdu se ted neda v aplikaci Fotky Google na mobilu zjistit zda je fotka obsazena v nejakem albu a v jakem?
    Driv tam ta informace byla, ted asi jen na webu :-(

    Jinak jsem zjistil ze dnes google odebral fotky "for you" i z webového rozhraní :-(
    Co jeste ten google zpacka?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Co si ukládá BT v úložišti za data? Má tam 41 MB
    JIMX
    JIMX --- ---
    tohle je fakt věc, která mi na andoridu přišla šílená ... ze jako uzivatel musim resit s je to vzdycky takovy napul ... pak jsem zacal kupovat mobily s velkou interni pamětí a uz to resit nemusim ...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JEREMIUS: Začal bych tím, že balíčky nainstalovaných aplikací (něco.apk) si odložíš mimo telefon.
    V jednotlivých aplikacích nastavíš místa ukládání dat na kartu(a co máš už uloženo ručně přesuneš).
    Smažeš zbytky aplikací které jsi odinstaloval.

    Teď mám kartu jako vyjimatelnou a tak umístění aplikací na kartu nemám. Ale jde to. A fungovalo mi to s celkem obyčejnou kartou přes dva roky.

    Ale nejvíc pomůže, nemít tam věci které nepoužíváš a nepotřebuješ :-)
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    JEREMIUS: Pokud jde o data aplikací tak, jak je chápu já (tj. jejich sandbox), tak ta jsou prostě tam, kde je nainstalovaná aplikace. A dneska většina telefonů nedovoluje přesunout aplikace na SD kartu, takže i data zůstávají v interní paměti. Některé aplikace pracující s většími objemy dat ti nabídnou volbu úložiště ve svém vlastním nastavení, ale je to spíše výjimka. V zásadě se musíš smířit s tím, že přesuneš jen fotky, videa a downloady, a zbytek zůstane v interním úložišti.

    Adoptable Storage jsem jednou měl, a i když rychlost není problém (aby to vůbec šlo zapnout, chce to nějaké UHS, ideálně 80+ Mbps), tak to stejně nechceš. Moc se do toho zapisuje a ještě se to šifruje on-the-fly. Jediná karta, která mi kdy umřela, byla ta adoptovaná. V řádu několika měsíců. A co na ní bylo, je navždy ztraceno :-).
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    JEREMIUS: při spolehlivosti SD karet (a i s ohledem na jejich rychlost) to není moc dobrý nápad. Každopádně si ověř, že máš funkční zálohování (ať už u google či jiného cloudu).
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    ERGOSUM: Potřebuju uvolnit místo z interní paměti a co nejvíc dat mít na SD kartě. Chtěl jsem SD kartu dát jako adaptive storage, ale to bohužel na Huawei P9 Lite nejde. Takže ideálně velké aplikace přesunout celé na SD kartu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam