• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    LAUNCHER: Sidebar s bookmarkama má Vivaldi. Ale přechod je pro Firefoxaře bohužel náročnější, protože nezvykle otevírá nový tab jako aktivní a neumí "type to search". Pomalu si ale zvykám, protože FF zaostává a některé weby jsou v něm nepoužitelné.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: ja tak funguju uz asi 20 let a na normalni klavesnici si zvykat nechci ... navic bych musel mit jednu doma, jednu v kanclu a pak bych mel problem kdykoliv bych potreboval pracovat z nejakyho jinyho mista a nebo treba i z gauce ... coz je v důsledku klidne pul na pul to jine misto vs stul, kde muzu mit klavesnici ... navic bych pak musel mit ten notebook na stole dál a neviděl bych dobře na displej ...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: kup si k nemu normalni klavesnici, kdo by si lamal prsty na notebooku
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: Ja ten spell check bez diakritiky preci resit nemusim, viz nize je vyresen zcela k me spokojenosti na PC i Androidu...
    SPM
    SPM --- ---
    LAUNCHER: jak píšeš, je to primárně o zvyku. V tom CZ layoutu sice `, hranatý závorky a lomítko píšeš bez modifikátoru, na druhou stranu zase kulatý závorky jsou každá pod jinou klávesou (takže napsat () je dle mě horší), dvojtečka, uvozovky jsou obojí se shiftem (a obojí dost hojně používaný), chlupatý závorky taky... Takže reálně si myslím, že hraje roli hlavně ten zvyk, na rychlosti se to pak víceméně nepozná... (jenom teda bych se pak osobně nemučil s jiným layoutem, když potřebuju diakritiku, řešil spellcheck bez diakritiky a podobně; to mně osobně přijde lepší změnit zvyk, než řešit takové věci :-) ).

    S layoutem... mám ortholineární klávesnici s ještě dost specifickým rozvržením... takže pak něco dělat na těch normálních je... peklo :-) ale nezbývá nic jiného, protože třeba na notebooku tu klávesnici prostě nevyměním...
    JIMX
    JIMX --- ---
    LAUNCHER: přesně ... není nic horšího, když si koupím novej notebook a mám byť o trochu jiný layout klávesnice a musím převykat "prstní" automatismy ... natož něco takového chtít měnit dobrovolně :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: Jak kdo. Ja treba hodne potrebuji znak ` (nakloneny jednoduchy apostrof) a je pro me dost zasadni rozdil ho jen trefit levym malickem, nebo jeste do toho na druhe strane smatrat po ALT. To same hranate zavorky, nebo treba /. Strednim mam ihned pod pravym malickem. Atd.

    Ale zasadni je jak pises... zvyk je zelezna kosile. Ty uz jsi nauceny takto a ja takhle, oba bychom si patrne nechteli zvykat na neco jineho.
    SPM
    SPM --- ---
    LAUNCHER: já teda při programování neměl s tím altem žádný problém :-) Beztak jak na CZ, tak US klávesnici hromadu těch znaků máš se shiftem (druhá závorka/jiný typ závorky, apostrofy, uvozovky...), takže jestli zmáčkneš shift + něco nebo alt + něco je za mě úplně stejné... Navíc zrovna ty (s výjimkou asi $ u PHP/Perlu), co jsou na US klávesnici psatelné přímo a na CZ s altem nejsou typicky na každém řádku. Já se právě historicky naučil psát všechno na CZ klávesnici, včetně těhlech divnoznaků... takže mám stejnou klávesnici všude, napíšu s ní všechno (včetně programování) a nemám pocit, že by mě rychlost psaní někde v něčem limitovala...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LEXXA: Ja mam jenom ChrEdge:) p.s. a uz jsem nasel dost internich veci co s tim nefunguji.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPM: Domnivam se, ze programovat pres ALT je trosku neprakticke :-) Mam tu skoro porad rozepsany nejaky kod, od ktereho si odbiham a do ktereho se zase vracim.

    Nezivim se tim kodovanim uplne primarne, ale v posledni dobe mnohem vice nez kdy jindy.

    A naopak, z textu ktere me zivi, je skoro nic v CZ jazyce.
    SPM
    SPM --- ---
    LAUNCHER: prakticky vsechny nestandardni znaky se daji na cz klavesnici psat pres pravy alt... dokonce i na te parodii na OS od Microsoftu, byt u nekterych je to horsi (stupne tusim byly problem), ale dalo se to resit aplikaci na upravu rozlozeni a vytvoreni si tak vlastniho
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Nedik :-)

    1) Na PC bez Firefoxu neumim fungovat. Potrebuji kontrola pravopisu bez diakritiky, sidebar s bookmarks. Ten sidebar pokud mozno synchronizovat mezi nekolika ruznymi PC.

    Prijde mi, ze tyhle features jsou vsude jinde mimo Firefox velky problem.

    I jsem zkousel zacit psat s diakritikou, ale potrebuji spousty znaku mimo ceskou klavesnici a prepinat se porad z US do CZ sice vzdycky chvilku zvladnu, ale po case a hlavne v rychlosti to zacnu zanedbavat, az me to nakonec prejde uplne.

    Tim nic proti jinym prohlizecum a jinym pozadavkum na ne...

    2) Na Androidu pouzivam Chrome, na mobilu i tabletu. Na sidebar s bookmarks stejne neni na obrazovce dost mista, ani na tom tabletu. Klavesnici vcetne kontroly pravopisu si muzu vybrat jakou ja chci.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RATTKIN: mel jsem na myslis ze kontrola certifikatu uvnitr sw je uz vyresena k spokojenosti ssl inspection MIM.
    ARIAEL: to bych sel sam proti sobe :) ale sam dobre vis ze od zari je v te moji praci, asi podobne jako v te tvoji praci, schvaleny prochlizec pouze a jen Chrome
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LEXXA: a jak, nějaké jiné řešení než zakázáno toho softu?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LEXXA: Mas v ty tvoji praci zakazat firefox :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RATTKIN: to je uz vyresene
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LEXXA: nj, pred rokem, ale cca 2 mesice zpatky vysla ta uplne nova verze a je tam spousta veci naprd. doted nepodporujou skoro zadny addony krome par vybranych... ja jsem v tom starym FF mel vlastni selfsigned cert, ale ted to zatim nejde tak musim odklikavat warning :(
    jak jsem psal, je na to otevreny issue tak musime pockat..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LEXXA: jsem zvědavej jak dlouho vám to vydrží, plno softu si už kontroluje vzdálený cert a to i na desktopu
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    HOUMLES: kdyz jsem to zkousel pred cca rokem to taky zatim neslo. a rad bych to mel kdyz jsme ted v praci nasadili ssl inspection :)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LEXXA: jestli se jedna o posledni firefox tak ten je totalne dojebanej a v nem to "zatim" nejde.. je na to otevrenej issue na githubu

    RATTKIN: nejsem si 100% jistej systemem, ale firefox ma vlastni cert storage nazavislou na androidu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam