• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    MATT
    MATT --- ---
    chapu, ze to bude takovej specifickej dotaz, ale treba nekoho neco napadne.

    pouzivame Lenovo tablet s androidem 11 (byl 10) na stahovani dat z levelloggeru Solinst. Vsechno fungovalo vpohode az doted. Data se stahnou do .xle souboru, ktery je mozne v aplikaci prohlizet a pak se normalne kopirujou do PC. Po poslednim stahovani jdou data v aplikaci prohlizet, ale v prislusnym adresari videt nejsou. Nejsou videt ani pres wokna ani pres file manager v tabletu. Na souborech, ktery videt jsou, jde v aplikaci pouzit "sdileni" pro dalsi praci se souborama, ale na tech novejch, co videt nejsou, tak ta funkce sdileni nedela vubec nic.

    Tablet jsem zousel restartovat a mazal jsem cache procesu "media storage", nepomohlo. Budu rad za jekejkoli tip, co zkusit, ty soubory z toho potrebujem dostat.

    predem dik.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Potvrzuju, že S20+ má tenhle problém taky. Předchozí S9+ to ještě uměl bez problémů.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    tak chyba byla i u mě, protože jména s háčky jsem zkoušel jen v mém oblíbeném TruePhone
    True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

    v Google telefonu mi české taky nebere
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    ASYMETRIC: tos ale na začátku nenapsáno, že máš Pixel, on BUCKOWSKI správně píše, že aplikace přeložená jako Telefon se vyskytuje v asi 300 verzích

    konkrétně ale aplikace telefon od Google (mám verzi 65.0.370544174) vyhledává při zadání bez diakritiky - tak i firmy s diakritickými znaky (zadám Bousek - najde řeznictví Boušek)
    Nicméně kontakt v seznamu Boušek nenajde, pokud zadám Bousek (musím zadat "Š" aby ho našel)
    Ale kouzelná furnkce je ikonka mikrofonu, všechno zadávám hlasem a to funguje skvěle
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    "co je lampárna"
    "Moci si stěžovat leda na nádraží na lampárně" Je ustálené úsloví označující zbytečné, nic neřešíšící stěžování.
    Lampárna - místnost kde se skladovala, plnila a připravovala nádražní a vlaková světla.
    ASYMETRIC
    ASYMETRIC --- ---
    BUCKOWSKI: Telefon je nativní aplikace od Google. Používám Pixel 4 a T9 s diakritikou nefunguje. Když chci volat Hořínka, tak mi to najde maximálně Horáka nebo Horákovou.
    Jakou máš verzi aplikace?
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    ASYMETRIC: nevím, co je lampárna ani co je podle tebe aplikace Telefon. Tak se totiž v České verzi jmenuje asi každý dialer, který je v telefonu od výrobce.

    ideální by asi bylo recenze v Google play, kde seriózní vývojáři reagují. Možná by bylo jednodušší nainstalovat jiný dialer.

    Já používám TruePhone a jsem s tím moc spokojený, ale T9 mi funguje i v originálním dialeru od Googlu (mám Pixel).
    JIMX
    JIMX --- ---
    ASYMETRIC: jo, tak tohle mi fungovalo postupně kdysi na několika HTC bez problémů ... pak jsem koupil LG, pak druhé ... a ani na jednom to už nikdy nefungovalo :-(
    ASYMETRIC
    ASYMETRIC --- ---
    Ahoj, nevíte, kam (kromě lampárny) nahlásit, že nefunguje T9 s diakritikou v aplikaci Telefon? Dřív to našlo kontakty, které mají v sobě ř nebo třeba č, ale v aktuálních verzích to nejde. Díky.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KELDA: tak to se přesunu do Octavia auditka, protože to mě zajímá :) - letos si mám vybrat nové auto, tak možná si svojí O3 ještě nechám - hlavně to propojení na Android Auto je naprostá nutnost.
    KELDA
    KELDA --- ---
    BUCKOWSKI: mas O4? S trojkou sem problémy neměl ale čtyřka .....
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KELDA: tohle se mi ještě nestalo
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KELDA: s Octavií nemám problémy
    KELDA
    KELDA --- ---
    Ale ještě jedna záhada. V poslední době se mi nepravidelně stává ze mi v autě začne telefon (nebo auto) predcitat zprávy z whatsupu. A je to celkem naprd. Protože když ddojde zpráva a začne číst tak
    1) nejde to zrušit.
    2) pokud je v telefonu drive došla neprectena zpráva tak ji čte ttaky.a někdy to je masakr
    3) a zda se mi že to čte 2x

    Netuším o co jde ale záhada je, že to není vzdy. Netuším co to ani dělá.. zda whatsup, asistent nebo android auto.
    KELDA
    KELDA --- ---
    BUCKOWSKI: to mi dělalo před tím než se to cele preplo do eng.


    BUCCI: ve waze ro funguje ale v kombinaci s android auto to blbne a bohužel sem si uz na to zvykl :( no čekám až se mi vrátí auto že servisu (šíleně co se děje s novými Octavkami) a dám info
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BUCKOWSKI: já jí řeknu "naviguj lídl", ona řekne "nevím jak vám s naviguj lídl pomoci" a pak pustí waze s trasou do lídlu.. takže cajk
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KELDA: Tak jsem to cestou z práce testoval. Jakmile řeknu "naviguj " nebo něco podobného, tak odpoví : nevím, jak vám mohu pomoci...

    Když řeknu jen adresu, tak sice taky nahlásí chybu, ale pokusí se zobrazit a vyhledat
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    KELDA: nemám android auto, ale ve Waze když dám mikrofon, tak adresy diktuju český normálně, google assistanta používám kvůli Google home a ovládání domácnosti
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KELDA: minimálně zkusit vymazat data (nebo reinstall) aplikace Google a pak hlavně nepotvrdit nic při použití asistenta

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam