• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LAUNCHER: Tak to co radíš dole dokonce zapnutý mám celou dobu a stejně nic :( VoLTE zapnutý mám...

    ZBYNEK: Nepomáhá.

    Asi zkusím ještě tu eSIM. Díky pánové
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    GEKONZPRAHY: jestli jsi v místě se stabilním signálem, tak si zkus data Sim nastavit na 4g a druhou na 2g
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GEKONZPRAHY: Co je mi znamo:

    DualSIM je dvou druhu: dual standby a dual active.

    1) Teoreticky z jedne SIM by mely jit zaroven data a call, pokud jsi na 4G nebo 5G siti a mas zapnute VoLTE (voice over LTE).

    2) Tva situace - je potreba dual active, coz neni uplne rozsirene. Mozna do budoucna s tim pohne eSIM / nebo pohnula? Bohuzel netusim.

    3) Alternativne s vyziranim dat ze SIMky ktera prave dela phone call - z dokumentace ke google pixel:

    "Calls: If you’re on a call, you can’t get a call through the other SIM at the same time. Calls to the other SIM will go to voicemail.

    Data: Most data goes through the default SIM for that use type. Exception: During a phone call, all data goes through the SIM making the call.

    To use data during calls on a SIM not normally used for data:
    Open your Settings app.
    Tap Network & internet and then Mobile network.
    Turn on Data during calls.
    "
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Situace - mám dvousimkový telefon, jedna je soukromá, druhá pracovní. Soukromá slouží na soukromý volání a data, plus v případě potřeby z ní sdílím internet do notebooku. Pracovní slouží pouze na hovory.

    V situaci, kdy sdílím ze SIM 1 data do notebooku a někdo mi zavolá na libovolnou simku, data se přeruší. Jde to nějak udělat, aby data fungovala pořád? Hlavně mi jde o situaci, kdy volají kolegové na tu pracovní simku, která s datama nemá nic společného.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Domnivam se, ze ty nastaveni, ktere pro me maji nejaky vyznam, tak do nich zadny Android launcher na svete nema sanci promluvit.

    Zaroven to druhy ma nastesti dneska vsude search a to prvni je holt peklicko, se kterym se clovek musi prvni den trosku seznamovat a zkouset.


    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Teď mám obojí Samsungy, ale předtím jsem měl i Sony, Blackview, Oppo,… a díky jednomu launcheru to fungovalo všechno stejně.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    Samsung default OneUI byl otřes
    OnePlus je fajn, ale je tam pár detailů, co mi vadí

    už léta mám koupený PRO Nova Launcher, teď se testuje dokonce ve verzi 7 a třeba swype na ikonkách nebo složkách... to je bomba (v nové verzi jsou swype up a swype down...)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: ja bych ty default nemoh... jednak jde o to, ze mam moznost si fakt cokoliv prizpusobit, ale u me spis vyhrava to, ze ja dost menim ROMky a obcas i telefony a at jsem kdekoliv, tak mam porad to samej launcher a nastaveni na co jsem zvyklej
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pouzival jsem Apex do doby, nez se ty defaultni launchery naucily spousty ikonek. To je jedine, co mi drive chybělo (dnes se tomu zasmejeme, ale HTC kdysi grid 3x3, myslim).

    Screenshot moje aktualni Xiaomi Mi 11 Ultra. Ale default launcher jsem mel i na predchozich OnePlus a na mem aktualnim Samsung tabletu.

    Ale nehadam se, dost mozna od toho potrebujete neco, co vam ani dneska ty defaultni nedaji.

    YMMV.

    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    NAVARA: já ty brandovaný UI nesnáším - proto jsem používal ten Nova Launcher
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    HOUMLES: Dokonce umí i importovat Apex nastavení / rozložení a vypadá to velmi podobně (až na ikonky složek s apkami, kde je default android, ale to bude v nastavení) - alespoň na mobilu, šup s tím na tablet :)
    BUCKOWSKI: Samsung sg10e - musel bych jet OneUI :o
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    NAVARA: Taky jsem používal Nova Launcher. Ale co mám Pixel, tak už jedu na stock verzi.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    NAVARA: uz se to tu resilo vickrat, zkus Nova launcher .. nema nic, co by neslo nastavit, ja uz ho pouzivam asi 5 let :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Používám dlouhodobě Apex Launcher (mám koupené pro) a jsem spokojen s tím jak vypadá, jak se chová, co tam jde všechno nastavit,… jenže vývoj už je nějaké roky mrtvý a postupně začíná mít problémy - např. nezvládne uložit / obnovit zálohu nastavení / rozložení, na tabletu mi na šířku nezobrazuje názvy aplikaci v applistu,… a autor už roky nereaguje.

    Přecházeli jste na něco podobného, s čím jste spokojeni - nějakého vhodného nástupce?
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Když si stáhnu do mobilu obrázek přes google search bar, tak kde pak ten soubor najdu? Nikde ho nevidím, ani v download složce, kam se stahujou soubory z prohlížeče, ani jinde. Kdesi jsem vyčetl, že by to mohlo být kdesi v android/data/com.android.xxx, ale kde nic tu nic, ani podle názvu to nenacházím. Kde to je?
    JIMX
    JIMX --- ---
    https://youtu.be/B5FDeNog_2A ... Android 12 ... to vypadá fakt pěkně :-)
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    to je prave parada mit vsechny tyhle iot zarizeni v interni siti, kde si to povida s ostatnima zarizenima a posila to data buh vi kam a komu:) hlavne "cinsky zarovky" a tak jsou vyborny.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    EXCITE: Hodinky jsou pripojeny na wifi, kterou telefon zna. Mimochodem taky z nich takhle muzes volat.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    XSOFT: Aááá, tak odtud vítr fouká :D
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    EXCITE: nebo ses nechal odkovat a mas 5G ;)
    CADDY
    CADDY --- ---
    EXCITE: jasne, pokud maji hodinky spojeni s wifi, tak funguji :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam