• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Používám dlouhodobě Apex Launcher (mám koupené pro) a jsem spokojen s tím jak vypadá, jak se chová, co tam jde všechno nastavit,… jenže vývoj už je nějaké roky mrtvý a postupně začíná mít problémy - např. nezvládne uložit / obnovit zálohu nastavení / rozložení, na tabletu mi na šířku nezobrazuje názvy aplikaci v applistu,… a autor už roky nereaguje.

    Přecházeli jste na něco podobného, s čím jste spokojeni - nějakého vhodného nástupce?
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Když si stáhnu do mobilu obrázek přes google search bar, tak kde pak ten soubor najdu? Nikde ho nevidím, ani v download složce, kam se stahujou soubory z prohlížeče, ani jinde. Kdesi jsem vyčetl, že by to mohlo být kdesi v android/data/com.android.xxx, ale kde nic tu nic, ani podle názvu to nenacházím. Kde to je?
    JIMX
    JIMX --- ---
    https://youtu.be/B5FDeNog_2A ... Android 12 ... to vypadá fakt pěkně :-)
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    to je prave parada mit vsechny tyhle iot zarizeni v interni siti, kde si to povida s ostatnima zarizenima a posila to data buh vi kam a komu:) hlavne "cinsky zarovky" a tak jsou vyborny.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    EXCITE: Hodinky jsou pripojeny na wifi, kterou telefon zna. Mimochodem taky z nich takhle muzes volat.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    XSOFT: Aááá, tak odtud vítr fouká :D
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    EXCITE: nebo ses nechal odkovat a mas 5G ;)
    CADDY
    CADDY --- ---
    EXCITE: jasne, pokud maji hodinky spojeni s wifi, tak funguji :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Musím se podělit s pro mne neuvěřitelným zjistěním.
    Mám hodinky TicWatch Pro s Android Wear a mobil Samsung S10e. Dneska jsem zapomněl při cestě do práce telefon doma. Přesto mi na hodinky chodí notifikace z telefonu, který je cca 30km vzdálený. Jak je to možné?
    Zřejmě je to tím,že hodinky mám připojený na wifi v práci a telefon doma taky na wifi a nebo fakt nevím :)
    MATT
    MATT --- ---
    MIKULAS: zajimavej napad, ozkousim. dik
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    MATT: umíš přesunout data té aplikace na SD (nastavení androidu)? Má tablet SD? Zkus to, třeba to pomůže.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    Kdyby někde sháněl slušný (noflame) telefon, Česká Pošta prodává Nokie 7.2 ze sčítání lidu, s roční zárukou zhruba za polovic: https://mobilizujeme.cz/clanky/ceska-posta-dava-telefony-za-zlomek-ceny-poradime-jak-na-to-ale-spechejte
    DATEL
    DATEL --- ---
    MATT: obávám se, že aktuálně žádná taková aplikace nebude. Total Commander mi na Androidu vidí jen svou složku, a dokonce i na Pixel 3a (telefon od Googlu) vestavěný file manager nevidí taky nic.
    MATT
    MATT --- ---
    DATEL: to by odpovídalo. Už u toho nejsem, abych ověřil, ale máš typ nakou appku co by do zmíněného adresáře mohla? Nakej totalcmd?
    DATEL
    DATEL --- ---
    MATT: je ta aplikace uzpůsobena pro Android 11? Tam totiž došlo ke změně přístupu ke storage, všechny soubory aplikace se musí ukládat do adresáře v Android/data/id_aplikace/files (na "externím" uložišti) a nejdou běžně přečíst - tj. k těm souborům může přistupovat jen aplikace, která to vlastní. Pokud to má poskytnout externím aplikacím, musí na to mít provider. Vyjímkou jsou aplikace se speciálním oprávněním na čtení (všech) souborů, ale na to jsou už přísné pravidla od Googlu.

    Jak to tak čtu ještě znova, tak mi přijde, že ta aplikace aktualizovaná je, ale starší soubory má v nějakém původním adresáři, kde jsou ještě vidět, ale nové už ukládá do té aplikační složky, kde vidět běžně nejsou.
    MATT
    MATT --- ---
    chapu, ze to bude takovej specifickej dotaz, ale treba nekoho neco napadne.

    pouzivame Lenovo tablet s androidem 11 (byl 10) na stahovani dat z levelloggeru Solinst. Vsechno fungovalo vpohode az doted. Data se stahnou do .xle souboru, ktery je mozne v aplikaci prohlizet a pak se normalne kopirujou do PC. Po poslednim stahovani jdou data v aplikaci prohlizet, ale v prislusnym adresari videt nejsou. Nejsou videt ani pres wokna ani pres file manager v tabletu. Na souborech, ktery videt jsou, jde v aplikaci pouzit "sdileni" pro dalsi praci se souborama, ale na tech novejch, co videt nejsou, tak ta funkce sdileni nedela vubec nic.

    Tablet jsem zousel restartovat a mazal jsem cache procesu "media storage", nepomohlo. Budu rad za jekejkoli tip, co zkusit, ty soubory z toho potrebujem dostat.

    predem dik.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Potvrzuju, že S20+ má tenhle problém taky. Předchozí S9+ to ještě uměl bez problémů.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    tak chyba byla i u mě, protože jména s háčky jsem zkoušel jen v mém oblíbeném TruePhone
    True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

    v Google telefonu mi české taky nebere
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    ASYMETRIC: tos ale na začátku nenapsáno, že máš Pixel, on BUCKOWSKI správně píše, že aplikace přeložená jako Telefon se vyskytuje v asi 300 verzích

    konkrétně ale aplikace telefon od Google (mám verzi 65.0.370544174) vyhledává při zadání bez diakritiky - tak i firmy s diakritickými znaky (zadám Bousek - najde řeznictví Boušek)
    Nicméně kontakt v seznamu Boušek nenajde, pokud zadám Bousek (musím zadat "Š" aby ho našel)
    Ale kouzelná furnkce je ikonka mikrofonu, všechno zadávám hlasem a to funguje skvěle
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    "co je lampárna"
    "Moci si stěžovat leda na nádraží na lampárně" Je ustálené úsloví označující zbytečné, nic neřešíšící stěžování.
    Lampárna - místnost kde se skladovala, plnila a připravovala nádražní a vlaková světla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam