• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    FAT
    FAT --- ---
    HULIK: Já jsem to odinstaloval taky a pátral jsem dál. V jedné FB skupině upozornil účastník, že poměrně nedávno vydal Google prohlášení, že nebude nabízet AUTOMATICKÉ aktualizace a že bude na jednom každém z nás, jestli si to bude aktualizovat. Tak to jdu zkusit.
    HULIK
    HULIK --- ---
    DUNICAN: Děje se mi to samé, odinstaloval jsem aktualizace Google a je klid.
    Alespoň zase chvilku funguje OK Google :-D
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Dnes začaly tři ze čtyř telefonů u nás doma co deset vteřin hlásit: "aplikace Google pravidelně přestává fungovat". Zkusil jsem pár věcí, co jsem našel na internetu (hlavně co se týče nějaký březnový aktualizace Android System WebView), ale nic nezabralo. Tuší někdo, v čem by mohl být problém? Jsou to tři různý telefony (Samsung, Xiaomi, Motorola), který spojuje snad jen to, že jsou spojeny Google Family Linkem (dva dětský a jeden správcovskej).
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    nevíte, jestli jde nějak obejit country lock a přidat apple music do google home?
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: Než jsem odklikal průvodce, tak jsem tam měl kolonku aplikace které nechci omezovat vůbec. Ale jak to funguje netuším. Zatím si spíš počkám co tam uvidím v top používaných aplikacích a zpětně budu omezovat pokud se mi to nebude líbit.

    Stejně to dopadne tak že tam bude nějaký internetový prohlížeč, který už nerozdělím na užitečné a žrouty času....

    Další věc je že ty aplikace můžou bejt dvojí Několik web prohlížečů, několik her,... Spíš mi chybí udělat nějaké grupy.
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: to by me zajimalo kde?


    RATTKIN: na android samozrejme overovaci sms chodi, ale jinak mas pravdu, hrozi simswap.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: To tam je, jestli to chápu dobře
    CUKI
    CUKI --- ---
    HELVETE: Jo to je zase nějaká číčovina. Já měl pocit že to jde nastavit přes net google účtu a ona na to musí být aplikace v mobilu... To bych asi koumal dlouho :-)
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    CUKI: V nastavení toho dětského uživatele na zařízení rodiče v aplikaci family link. Tohle z iOS verze mě jako rodiče.


    CUKI
    CUKI --- ---
    HELVETE: ale kde to najdu?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DANIELSOFT: na android nechodí ověřovací sms, sms nejsou bezpečný druhý faktor a obecně se od nich upouští. Na androidu přijde notifikace, jestli ses právě zkusil přihlásit z (lokace) a odpoví se ano nebo ne.

    pro více paranoidní přístup je možné druhý faktor podle time-based šifry, tzn zadí se šest číslic z google authentikátoru, nebo third party aplikace.

    corner case řeší fyzicky vytištěný záložní one-time kód.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    SUK: ok dík, dám si pozor. právě takovéhle corner casy mě napadly.
    SUK
    SUK --- ---
    DANIELSOFT: jen pozor, aby to nebyl nejaky uplny srot. Prisel jsem o telefon na dovoleny v kostarice a rovnou tam jsem koupil si velmi levny Huawei Y5 (s Android GO) a zrovna 2FA byl zatracenej problem, protoze kdyz jsem se prepnul na SMS, OS odstrelil tu puvodni aplikaci, ktera cekala na zadani kodu...
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    CUKI: já to mám tak, že mají nějakou večerku, třeba v 9 večer a to můžou jen telefonovat a myslím SMS. A jednotlivé aplikace mají na každý den určitý čas, který je povoluju - takže třeba audioknihy bez omezení, ale YouTube na 30 minut.
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    AXTHEB: nevšimnu jsem si, spíš ne.
    CUKI
    CUKI --- ---
    tak koukám na ten family link a popravdě to moc nechápu. Mám tam "Omezení času stráveného na zařízení" které mohu ale pouze deaktivovat? Kde se to a jak aktivuje?
    a "Omezení času stráveného na zařízení" lze pouze vypnout a nebo zapnout, ale kde to uvidím?

    Po pravdě jsou mi cenzura a sledovaní dosti proti srsti, rád bych našel nějaký rozumný kompromis a hlavně nechci nejdříve zakazovat a omezovat ale jít dobrovolnou formou, kterou by neměl překročit.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HELVETE: Není tam nějaký odemknout na 5 minut?
    E42
    E42 --- ---
    DANIELSOFT: Případně nejdřív nastav Android bez SIM jen na WiFi a vůbec to nemusíš řešit...
    MATT
    MATT --- ---
    HELVETE: to mi tam chybi, nakej whitelist aplikaci, co by se mohli pouzivat nonstop.
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    SEDLLAK: Tohle funguje, ale důležitý je nenechat se očůrat, typicky je po večerce a hláška : tati, zapomněl jsem si nastavit budík, tak to odemkneš a zapomeneš zase zamknout 😉
    CUKI
    CUKI --- ---
    PAYAXY:
    SEDLLAK:
    Dík kouknu na to
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam