• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Já se poseru, teď to zkusim a esemeska přišla hned :D
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    KALIBAN: Nene, ještě to drze napsalo, že zpráva byla odeslána na číslo končící mým posledním čtyřčíslím. Občas to zkusim, jestli ten bug neopravěj, nebo jestli nezačnou zas posílat ty esemesky, ale už s tim moc nepočítám.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    GEKONZPRAHY: jeste tam muze bejt takovej debilni trik, ze na to aby to tu zpravu poslalo, musis jeste jednou kliknout, aby ji to poslalo... je to v tipny
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    COMODOR_FALKON: adb neni to samy co fastboot .. pokud ti to vidi zarizeni v adb tak urcite nejsi ve fastbootu
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Před cca 2 lety jsem tu řešil (COMODOR_FALKON) problém s telefonem, který výhledově povede k nutnosti ho rootnout...

    Takže teď mám dovolenou a snažím se na něj nacpat crDroid...
    Mám tu tyhle dva (velmi letmé) postupy:
    1) https://forum.xda-developers.com/t/rom-10-arm64-a320-crdroid-v6-17-for-galaxy-a3-2017-18-04-2021.4232511/
    2) https://xtremedroid.com/crdroid-android-10-on-any-device/

    V druhém postupu je použita aplikace TWRP, nicméně v tom prvním, od tvůrce crDroida je explicitně uvedena OrangeFox R11.0

    Takže jsem si našel, jak se má nainstalovat OrangeFox R11.0
    Installing OrangeFox Recovery | OrangeFox Recovery wiki
    https://wiki.orangefox.tech/en/guides/installing_orangefox
    Došel jsem až k: "Flash OrangeFox Recovery by using the fastboot flash recovery recovery.img command"
    ....což se mi ovšem doteď nepovedlo, protože z nějakého záhadného důvodu se moje PC odmítá znát k povelu "Fastboot" - a buď "čeká na zařízení", které je přepnuté do fastbootu a o povel dřív ho normálně vidělo, nebo napíše, že nezná povel fastboot...

    Napadá někoho, v čem může být problém..?

    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    LAUNCHER: Díky, zabralo to
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LAUNCHER: Zcela bez šance :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GEKONZPRAHY: Napsat jim na FB?
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LAUNCHER: Tam jsem už koukal, ale nenašel jsem žádnej kontaktní formulář, nic. Asi se musim smířit s tim, že jsem o ten účet přišel.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GEKONZPRAHY: Napsat IG na helpdesk:

    Centrum nápovědy Instagramu
    https://help.instagram.com/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JEREMIUS: Klasika zustane.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LAUNCHER: Ono to dělá jak na mobilu, tak i na počítači. Je to vyloženě problém Instagramu, ne Androidu jako takovýho... ptal jsem se v Insta auditku, ale nikdo nic, tak jsem zkusil štěstí ještě zde...
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    LAUNCHER: Díky, zkusil jsem. I když si nejsem jistý, že to nevypne úplně takové ty klasické notifikace, já potřebu jen, aby zmizel ten otravný debilní čtvereček s kontaktem. Ale uvidíme, až mi zase napíše :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GEKONZPRAHY: Zkusil bych:

    1) Podrzet prst na ikonce IG - App info - Clear data - Clear all data.

    2) Pokud #1 nepomohlo, odinstalovat na mobilu IG a pak ho znova nainstalovat.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JEREMIUS: Nastaveni aplikace. Pro messanger:

    Klik vlevo nahore na profilovou fotku - Notifications & Sounds - Manage notificatrions - Allow floating notifications - vypnout.

    Pripadne pod tim: Chats and calls - Allow foating notifications - vypnout.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Dotaz ohledně Instagramu - Nejspíš jsem napsal nějakej trošku peprnej komentář, kterej instagram smazal. Vždycky, když se mi tohle stane, tak mi appka v telefonu jakoby zamrzne, nelze aktualizovat feed, vlízt do zpráv, celej profil je jakoby zablokovanej, ale ostatní ho přitom viděj. Pokaždý musim vlízt na instagram přes počítač a tam odkliknout nějakou otravnou hlášku ohledně toho smazanýho komentu. Teď mi zas něco smazali, chtěl jsem teda vlízt na počítač a odkliknout to, ale při přihlášení to po mně chce kód z ověřovací SMS. Ta mi ale vůbec nepřichází. Záložní kódy opsaný nemám. Jsem v prdeli? :)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Mám Xiaomi s MIUI Global 12. Používám Facebook Messenger. Který mi teď neustále ukazuje ikonku jednoho kontaktu na ploše telefonu. Strašně mě to rozčiluje a nevím, jak to vypnout. Když tu ikonku stáhnu dolů, je tam volba "Dismiss". Zmizí to. Ale jen do té doby, než si zase napíšeme. Je to nějaká fičura MIUI, nebo Messengeru? Stalo se to poté, co jsem omylem klikl v náhledu zprávy (notifikaci) na ikonku. V nastavení Messengeru nevidím nic, čím bych to vypl
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MADCAT: 1) Rozumim, zacal bych viz co jsem psal, proverenej levnej mobil.

    2) "Jedno" - Nehadam se, Tveho kluka neznam, ale ber v potaz ze kazdy 10yo je jiny. Moji 6yo + 4yo maji 2x Samsung Galaxy Tab Active 3 a uplne jedno jim ty displaye zda se nejsou, vzhledem k tomu jak moc si vzdycky chteji pujcit muj Tab S7+ (a naopak, jini v jejich veku treba nebudou mit o tablet zadny zajem, co ja vim).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GEKONZPRAHY: Ja jsem neprekrocil, pise ze max 4k, kdyz se mu to povede koupit bez DPH je pod tim.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    LAUNCHER: Proč OLED? Je to pro desetiletýho kluka, kterej chce první mobil. Já osobně bych třeba taky radši OLED, ale jemu to imho bude úplně jedno co je tam za displej, já bych se hlavně chtěl vyhnout nějakýmu průseru s nefunkčností něčeho, proto se ptám třeba na to CPU a funkčnost GPS. Nemluvě o tom, že to stojí 5 tisíc, to už je moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam