• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: Jak dopadl tablet a jaka je s nim zkusenost?

    Zacinam fakt potrebovat neco vetsiho levneho, tak se ptam :-)
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Lze nějak nastavit Google Family Link tak, aby poté, co dítěti vyprší čas, umožnil stáhnout horní lištu pro zapnutí dat/wifi? Máme doma dva dětský telefony a na jednom to jde a na druhém ne. Takže když chci například přidat čas ze svého telefonu v momentě, kdy je wifi vypnutá, tak to nejde.
    SPM
    SPM --- ---
    SUK: mikrotik by podle mě měl být taky ok a dají se u nich vybrat i poměrně hodně kompaktní modely na tahání v batohu.
    HULIK
    HULIK --- ---
    LAUNCHER: Kolega není v práci, ale myslím že říkal že už tam má 10, na netu také píšou že by už měl mít.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HULIK: Ten Android 9 je real? Nebo je to verze pred upgrades a ted uz je to na novejsim Androidu?
    HULIK
    HULIK --- ---
    SUK: Ahoj
    Před asi 3 měsíci jsem kupoval pro kolegu tohle a je s tím spokojený, tu vydrž nevím zda dá :-)
    Kolega chtěl se SIMkou.
    Lenovo TAB M10 Plus 128GB LTE šedá + nabíjecí stanice / 10.3" | Mironet.cz
    https://www.mironet.cz/lenovo-tab-m10-plus-128gb-lte-seda-nabijeci-stanice-103quot-fhd-octac-23-ghz-4gb-128gb-5mp8mp-android-90+dp444489/
    JIMX
    JIMX --- ---
    SUK: co se routerů týče, tak mám velice dobré dlouhodobé zkušenosti s ASUSama ... WL500g byla kdysi naprostá klasika (a kdybych nechtěl přejít na N/AC wifi, tak ho mám dodneška) ... a momentálně doma používám RT-AC750 a v kanclu něco obdobnýho a nemám s tím vůbec problémy ... nepadá to, je to stabilní, rychlý, přinesl jsem to domů, zapojil, nastavil a zapomněl ... připojuju se k tomu z různejch mobilů (android, apple) i notebooků ... doma na tom visí i wifi tiskárna ... jo a vlastně mám doma od asusu ještě RP-AC51 access point a taky bez problémů ... kdysi jsem ho nastavil, zapnul do zásuvky a od tý doby nebylo potřeba nic ...
    maximálně občas vlezu do web rozhraní a kouknu, jestli není nový FW ... že to nemá připojení na net to hlásí jenom ve webovým rozhraní, blikající ikonkou v záhlaví
    SUK
    SUK --- ---
    LAUNCHER: No, ono ne, ze by se to nedalo prezit i kdyz nektery veci (typicky updater, ktery mi klidne nekolikrat tydne vyblije notifikaci, ze je update a kdyz na to vlezu, tak se dozvim, ze zadny update neni, haha, tak diky no) me na tom stvou no.

    Jinak ja router prave nikde do zadny (V)DSL diry zapojovat nehodlam, bude jezdit se mnou v batohu a propojovat nekolik malo zarizeni (ten tablet, zesilovace, mixpult a tak) porad nekde jinde a internet uvidi maximalne jednou za cas doma, abych tomu aktualizoval firmware. Takze bych rad neco, co me nebude otravovat, ze jsem tomu nezadal gateway a ze se to nedopinga nekam do googlu ci jinam :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: MIUI - Mam ted mobil od Xiaomi, ideal to neni, prezit se to da. Je to teda 11 Ultra, tak se tomu asi venujou.

    Ale co si budeme, budu chtit Pixel az za mesic - dva vyjde. Ale kdyby to bylo takovy zlo, poslal bych ho dal uz ted.


    Router: Nemam srovnani s mikrotikem. Ja od routeru chci 100% stabilitu a bezpecnost kvuli smart domacnosti.

    Pravidelne updates ve me vyvolavaji duveru.

    Co se nastaveni tyka, tak ja toho imho zas tolik nepotrebuji, hlavne vynutit novejsi bezpecnostni standardy.

    K tomu mam VDSL, na coz se moc hezkych routeru nedela.

    Byl tu pan od Cetin a chvalil me, ze ho ma v CR malo lidi protoze cena, ale ze krasna stabilita na te VDSL lince.

    A ano, mam ho na radu prave od Nemeckych kolegu a max spokojenost, na to co potrebuji a ja chci :-)
    SUK
    SUK --- ---
    LAUNCHER: priznam se, ze tve odpovedi jsem se nejvic bal a ocekaval jsem top-end tablet za 30k i s vodotryskem, ale tenhle tip se mi docela libi, diky za nej. I kdyz teda nevim, zda chci znova MIUI, deaktivovat vsechny ty cinsky zhovadilosti zabere dost casu :)

    A teda trosku nechapu tu "120Hz" modu u TFT displeju, neni to ani pasivni LCD ani pasivni OLED...

    Jinak fritzbox se priznam, ze znam akorat z cest po nemecku, kde to ma pravdepodobne kazdy doma i v prirode, protoze proskenovat wifi vicemene kdekoliv, najdu 20 fritzboxu a nic jinyho. Jde tomu vubec prejmenovat SSID? :D Jak jsou na tom vubec s nastavenim, v porovnani s mikrotikem? Ja budu potrebovat akorat defakto switch + wifi bridge, hezke by mohlo byt nejake poe (pasiv nebo af) i vymenitelne anteny pro pripad otevreneho prostoru. Ale to uz je asi otazka do jinych diskusi zde na NYXu...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: Cenove snesitelny tablet: Xiaomi Mi Pad 5 nebo 5 Pro, nedavno vysel, az bude v CR (zaruka), budu je chtit pro decka.

    Xiaomi Pad 5 - Full tablet specifications
    https://www.gsmarena.com/xiaomi_pad_5-11042.php

    Xiaomi Pad 5 Pro - Full tablet specifications
    https://www.gsmarena.com/xiaomi_pad_5_pro-11043.php

    Pouzder predpokladam bude casem plny AX, uz to zacina:

    Xiaomi Mi Pad 2 / Pad 3 Shockproof Case w/ Kickstand & hand strap & X-mount
    https://www.armor-x.com/pxs-mi-pad5-xiaomi-mi-pad-5-shockproof-case-w-kickstand-hand-strap-x-mount.html

    WiFi router: Mam rad Fritz!Box, maji X druhu:

    FRITZ!Box | AVM International
    https://en.avm.de/products/fritzbox/
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    EXCITE: Předpokládám, že je to notifikace. Ale nevím čeho. Po odemčení tam nic nemám. Myslím si, že to bude něco, co se objeví a pak zase zmizí. Jako třeba aktualizace sdílené polohy, nebo Windy pravidelně vyskakuje atd (ale tyhle 2 věci to nejsou, těm jsem už notifikace disabloval). Proto bych potřeboval, jestli se třeba z nějakého logu nedá zjistit, která aplikace konkrétně to dělá
    SUK
    SUK --- ---
    Džus! Doporucite nejaky cenove snesitelny Android tablet? 10" nebo nepatrne vetsi, pouziti obcasny, ciste pracovni, potrebuju, aby to dlouho vydrzelo v provozu (kdyz vydrzi makat kolem 10 hodin v kuse, bude to fajn) a krom toho vlastne potrebuju uz jen to, aby tomu co nejmene padala wifi (doporuceni na nejaky krasny wifi router dokazu ocenit taky :D) a aby k tomu existoval nejaky futral, s kterym to muzu hodit do baglu, obcas pustit na zem a nechat na to lehce sprchnout destik.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    JEREMIUS: Notifikace? Po upgradu na A11 na Samsungu S10e, mi vyskakují notifikace přes display zamčeného telefonu.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Nevím jak u tebe, ale mě tohle na staré hloupé noki dělají hodiny. S ohledem na spotřebu jsem to neřešil.
    Ještě bych podezíral něco se zprávami.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Aktualizoval jsem svůj Xiaomi telefon na MIUI 12.5.1. Od té doby se mi neustále rozsvědcuje pravidelně obrazovka, když je telefon položený na stole a zamčený. Lze zjistit, co ji rozsvědcuje? Jaká aplikace to dělá?
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    MBR: Začal jsem testovat toto:
    MEmu - The Best Android Emulator for PC - Free Download
    https://www.memuplay.com

    A celkem v pohodě.
    MBR
    MBR --- ---
    PETRPEDROS: zkousel jsem genymotion a celkem v pohode. ted uz ale pouzivam jen bluestacks. naprosto blbuvzdorny, bezproblemovy a se spoustou featur.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CADDY: Hmmm :-(

    Ale zjistili jsme alespon, ze s nekterym Android HW by to pres VLC nejspis fungovalo. Otazka je teda, co pri realnem provozu po XX hodinach.
    CADDY
    CADDY --- ---
    LAUNCHER: Ja prave nejsme uplne BFU, tim spis me sere, ze s tim tak bojuji :)

    Kopie obrazovek je o screenshotech... DeX jsem uz hledal, naslo to jen neco kolem aplikace (takze to zobrazi klasicke info o aplikaci) a jednu polozku z usnadneni, nic nevede nekam, kde by se to dalo deaktivovat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam