• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    ATAN: Já mám Keepass na dropboxu, kde mám všechny hesla. Ale pattern na mobilu ne :-)
    ATAN
    ATAN --- ---
    Doporucuji pouzivat keepass. Sifrovany soubor pak lze sdilet mezi pristroji pres jakykoliv cloud (nextcloud, dropbox, onedrive, icloud). Pak clovek nemusi resit, ze neco zapomene. Nevim uz, jak dneska bez toho vubec nekdo muze zit. Pokud nema na vsechno stejne heslo.
    KEJML
    KEJML --- ---
    JEREMIUS: Jestli velmi nespěcháš, tak to by chvíli odlož, třeba do zítra.l, this na to vůbec nemyslet. Dvakrát v životě jsem takhle "zapomněl" PIN (jednou ke kartě a jednou do práce), který jsem roky používal a prostě za nic jsem si nevzpomněl. Nejpozději druhý den to zase samo naskočilo :)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Budeš se divit, ale zkoušel. Ale prý to moje heslo neví. Což se mi nezdá

    Je teda nějaká možnost, jak se dostat do mobilu? Zkouším postupně patterny, ale to je kdo ví na jak dlouho. Už jsem zkusil snad všechno myslitelné a nic
    Něco přes ADB googluju, když mám zapnuté USB debugging je cesta?
    Našel jsem i nějaké nástroje, které prý umí odemčít mobil bez smazání dat, ale bude to všehno placené a nerad bych zaplatil za něco, co nebude fungovat
    Ještě zkusím na jiném mobilu nastavit svůj google account a ten mobil změnit heslo přes Find My device, co to schválně udělá
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JEREMIUS: Zkoušel jsi se zeptat děcek, jestli ti odemknou telefon na dvě hodiny denně za dobré chování? :)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    NAVARA: nemám. Úplně mě to vytáčí, mám otisk prstu, Google heslo, bluetooth unlock přes náramek a nejsem se tam schopný dostat. A připadám si jak dement, protože ten pattern používám už roky. A najednou ho nevím. Se mi to nějak dopletlo s patterny děcek, když jsem jim něco dělal na mobilech a teď už jsem úplně dopletený 😤😂
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LAUNCHER: vypadá parádně, ale už docela randál..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JEREMIUS: Nemáš je zálohovaný v cloudu?
    ATAN
    ATAN --- ---
    ATAN: kupoval jsem TAB M10 Plus, on je model i bez Plus mam pocit.
    ATAN
    ATAN --- ---
    REDSNAKE: Loni v lete jsem dcere koupil TAB M10 + silikonove pouzdro + ochranne sklo a funguje do ted, po aktualizaci je tam Android 10.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    REDSNAKE: Megapopularni a konecne ne vyprodany Xiaomi Pad 5 za 9k?

    Levnejsich bych se bal.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JEREMIUS: ja to nikdy osobne nezkousel, ale podle toho co pisou, by ti to melo nastavit novej lock a odhlasit te to od googlu .. obsah telefonu by se mazat nemel
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ahoj,

    můžete mi doporučit nějakej droidí tablet pro maminu na prohlížení internetů, whatsappy s vnoučaty, max nějakou iprimu/netflix kolem 5-6k?

    Mám předvybráno:
    Lenovo Yoga Smart Tab 4GB + 64GB - Tablet | Alza.cz
    https://www.alza.cz/lenovo-yoga-smart-tab?dq=5670245
    nebo
    Lenovo TAB M10 FHD Plus 4GB + 64GB Iron Grey - Tablet | Alza.cz
    https://www.alza.cz/lenovo-tab-m10-plus?dq=5769969

    ale moc rád si nechám poradit.

    Předem moc díky za případnej tip.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jako nepřijdu o fotky nebo cokoliv na tom mobilu?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Aha, díky, už to googluju. Jen se předem ujistím, nemůžu nic pokazit tím, že ten mobil zamču přes Find my device? Abych neudělal nějaký nevratný krok, kterého pak budu litovat 🙂
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JEREMIUS: dej ten lock a tam by ti to melo nabidnout dat novy heslo, kterym se pak prihlasis na tom telefonu
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    HOUMLES: A jak to udělám prosím? Přihlásím se tam a vidím jen možnost play sound, Secure device, erase...

    A když zkusím zrestartovat ten mobil (klasický soft restart), můžu se tím obrat o nějakou možnost řešení? Nebo tím nic neposeru?

    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JEREMIUS: muzes si nastavit novy heslo pres find my device
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Zapomněl jsem pattern k mobilu :-)
    Prosím vás, mám Xiaomi Redmi note 9 a asi jsem snad zapomněl pattern. Jako neumím si to vysvětlit, po letech jsem vstal a neodemču to.
    Je nějaká možnost, jak se tam dostat? Normálně vidím notifikace. Nejde to odemčít otiskem prstu, protože to chce jednou za 72 hodin zadat pattern. Pak mám ještě zapnuté třeba odemykání pomocí Xiaomi náramku, ale to taky asi nejde. Je nějaká možnost, než zkoušet patterny?

    Ještě si říkám, jestli nezkusit mobil restartovat a pak znovu zadávat pattern. Ale mám strach, že pak bych už ani nepřečetl notifikace a zprávy, které teď aspoň vidím ze zamčené obrazovky :-D Můžu tím resetem něco pokazit? Nebo se dostanu do stejného stavu?

    Je mi jasné, že můžu dát factory reset. Ale nechci přijít o fotky
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ATAN: teď jsem to taky našel, to je přesně ono :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam