• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LAUNCHER: vypadá parádně, ale už docela randál..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    REDSNAKE: Megapopularni a konecne ne vyprodany Xiaomi Pad 5 za 9k?

    Levnejsich bych se bal.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JEREMIUS: ja to nikdy osobne nezkousel, ale podle toho co pisou, by ti to melo nastavit novej lock a odhlasit te to od googlu .. obsah telefonu by se mazat nemel
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ahoj,

    můžete mi doporučit nějakej droidí tablet pro maminu na prohlížení internetů, whatsappy s vnoučaty, max nějakou iprimu/netflix kolem 5-6k?

    Mám předvybráno:
    Lenovo Yoga Smart Tab 4GB + 64GB - Tablet | Alza.cz
    https://www.alza.cz/lenovo-yoga-smart-tab?dq=5670245
    nebo
    Lenovo TAB M10 FHD Plus 4GB + 64GB Iron Grey - Tablet | Alza.cz
    https://www.alza.cz/lenovo-tab-m10-plus?dq=5769969

    ale moc rád si nechám poradit.

    Předem moc díky za případnej tip.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jako nepřijdu o fotky nebo cokoliv na tom mobilu?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Aha, díky, už to googluju. Jen se předem ujistím, nemůžu nic pokazit tím, že ten mobil zamču přes Find my device? Abych neudělal nějaký nevratný krok, kterého pak budu litovat 🙂
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JEREMIUS: dej ten lock a tam by ti to melo nabidnout dat novy heslo, kterym se pak prihlasis na tom telefonu
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    HOUMLES: A jak to udělám prosím? Přihlásím se tam a vidím jen možnost play sound, Secure device, erase...

    A když zkusím zrestartovat ten mobil (klasický soft restart), můžu se tím obrat o nějakou možnost řešení? Nebo tím nic neposeru?

    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JEREMIUS: muzes si nastavit novy heslo pres find my device
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Zapomněl jsem pattern k mobilu :-)
    Prosím vás, mám Xiaomi Redmi note 9 a asi jsem snad zapomněl pattern. Jako neumím si to vysvětlit, po letech jsem vstal a neodemču to.
    Je nějaká možnost, jak se tam dostat? Normálně vidím notifikace. Nejde to odemčít otiskem prstu, protože to chce jednou za 72 hodin zadat pattern. Pak mám ještě zapnuté třeba odemykání pomocí Xiaomi náramku, ale to taky asi nejde. Je nějaká možnost, než zkoušet patterny?

    Ještě si říkám, jestli nezkusit mobil restartovat a pak znovu zadávat pattern. Ale mám strach, že pak bych už ani nepřečetl notifikace a zprávy, které teď aspoň vidím ze zamčené obrazovky :-D Můžu tím resetem něco pokazit? Nebo se dostanu do stejného stavu?

    Je mi jasné, že můžu dát factory reset. Ale nechci přijít o fotky
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ATAN: teď jsem to taky našel, to je přesně ono :)
    ATAN
    ATAN --- ---
    NECROMAN: ucet hosta
    Smazání, přepnutí nebo přidání uživatelů - Nápověda Android
    https://support.google.com/android/answer/2865483?hl=cs
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HOUMLES: koukám, že existuje i nativní Screen pinning, což je tak na půl cesty co chci:
    How to pin an Android app so your kid doesn't close it | Android Central
    https://www.androidcentral.com/how-pin-android-app-so-your-kid-doesnt-close-it
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, existuje pro Android telefony nějaký omezený režim když někomu půjčuju telefon, aby si zavolal? Aby mohl uživatel zavolat komu chce, ale nemohl procházet jiné aplikace, vidět moje kontakty, atd?
    Podobně existuje podobný režim i pro prohlížeč, aby si mohl "zkontrolovat emaily", ale neviděl moje bookmarky a historii, a nemohl pustit jinou appku? Díky :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    nemáte někdo tip na launcher pro děti, líbí se mi Luna, ale není v češtině
    MATT
    MATT --- ---
    KEL: jen bych podotknul, že např. můj pixel 4a s 5.8" displayem je menší než předchozí moto g5+ s 5.2".
    HARPER
    HARPER --- ---
    moje redmi 4x jeste slape, ale uz ma potize s nabijecim konektorem, taky marne vyhlizim neco v jeho velikosti a za rozumne penize, padl mi do oka kingkong mini, znacka neznama, ale pri cene 2500 to asi prekousnu, trosku se bojim 4" displeje, ale muj prvni android mel jen 3,2" a dalo se to
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    BASIK
    BASIK --- ---
    KEL: kousek od hranic se da v Mediamarktu sehnat novej za osm tisic (podle kurzu - 315 eur, maj praivdelny akce, kupoval jsem za 8.100...) A fakt dneska sehnat neco lehciho a mensiho v podstate nejde, resil jsem dlouho pro zenu. Ty vysledky od TOOMIX jsou v tomhle zjevny.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ZUZU: Kupoval jsem ho jak vyšel a cca půl roku zpátky začalo zlobit tlačítko na zapínání. Vůbec první problém který jsem s google mobilem kdy měl od dob samsung nexuse.
    Jinak Pixel 5 má téměř stejnou fyzickou velikost jako Pxl3.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam