• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Pro vek 4 az 99+ bych dopourcil Xiaomi Pad 5 a treba tohle pouzdro: https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09DP97CGR/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&th=1

    Casem se teda muze stat, ze budete shanet dalsi Pad5 pro manzelku, svoje rodice atd...
    JIMX
    JIMX --- ---
    LAUNCHER: Samsung Tab Active má alza jenom nějaký modely přes 10k ... to za to nedám :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    LAUNCHER: tak pro jistotu i klasický youtube, aby tam běžel :-) ... krteček na kids je :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JIMX: Pro 0-3yo deti se nam osvedcily Samsung Tab Active 8" tablety. Prezily straslive veci.

    Pro 4+ deti uz je to bida, na 8" nefunguje pouzitelne napr. Lego Boost, ScratchJr atd.

    YT Kids jsem pred par lety zkousel. Zavrhnul jsem to, protoze tam nebyl zadny CZ content. Muze byt, ze uz je to lepsi.
    ATAN
    ATAN --- ---
    JIMX: Na youtube kids urcite stacit bude, ale urcite bych k tomu na Aliexpress koupil mekky obal a sklo. Na Alze by to bylo dalsich 800 stovek navic. Tenhle obal mame doma pro M10 (koupeny ale na Ali). https://www.acmobile.cz/pouzdro-na-tablet-lenovo/silikonovy-kryt-lenovo-tab-m8-barevne/ Se sklem o dost zvysi zivotnost tabletu.
    JIMX
    JIMX --- ---
    Chtěl bych koupit nějaký malý tablet pro dítě především na youtube kids, vlc a nějaký jednoduchý hry ... myslíte, že tohle by mohla být dobrá volba? https://www.alza.cz/lenovo-tab-m8?dq=5710692
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    JEREMIUS: ten nema záchrane fráze bo jak se to jmenuje? (bývá to jako záchrana u 2FA )
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Tak to mám. Zabralo to jen 9 hodin :-D Problém byl v tom, že jak jsem byl zblblý, začínal jsem na špatném řádku a pak jsem to matlal s klikyháky kluků a už to bylo v řiti. Takže si to jdu poznamenat do KeePassu. ALe po dnešní zkušenosti ještě musím vyřešit, kam a jak si zazálohuju své 2 hesla z KeePassu, ať je taky někdy nezapomenu :-D
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    PYRO: Zkoušel jsem na to jiném mobilu syna, jestli teda myslíš přes Find my device. Tam jsem dal lock, ale to jen zamčelo obrazovku, žádná možnost změny tam nebyla. Nenabízí mi to ani u mého telefonu, jen nechat na mobilu nějakou zprávu

    PYRO
    PYRO --- ---
    PYRO: bylo to teda protože ji vypadl z kočárku, a možnost zadání telefonu kam se dá zavolat je super vychytávka.
    PYRO
    PYRO --- ---
    JEREMIUS: a to uzamknutí Google jsi zkoušel? Nedávno jsem to dělal na telefonu manželky a o nic nepřišla, jen si nevybavují zda se potom zadávalo nové heslo.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    A neexistuje tedy nějaká aplikace (i placená), která by to dokázala obejít? Už jsem nervní, protože se nedostanu ani do banky a nikam, kde potřebuji 2-fazove ověřování. Restartoval jsem mobil, což byla kravina, teď nevidím ani náhledy notifikací. A fakt už nevím, co za patterny zkoušet. Řeším to od rána
    Našel jsem třeba Tenorshare 4ukey for Android https://www.tenorshare.com/products/android-password-reset-tool.html
    Dr.Fone https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wondershare.drfoneapp
    A klidně těch třeba 30 $ zaplatím, ať mám přístup hned, než tady ještě další den zkoušel patterny s nejistým výsledkem. Nemáte něco otestovaného, co by reálně fungovalo? Ať neutratím prachy a prd z toho
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KEJML: Přesně, už nejsme nejmladší a holt to někdy z té dlouhodobé paměti do krátkodobé nějakou dobu trvá - a tuplem, pokud je takhle matena častými požadavky na informace :)
    ADM
    ADM --- ---
    JEREMIUS: to chce klid, me se stalo to samy, vrtal jsem se matce v mobilu a furt jsem po ni chtel jeji pattern, pak jsem prisel ke svymu a nemohl jsem zadat pattern, ktery pouzivam roky. z toho clovek je vyplaseny a nervozni a tuplem ten pattern nezada. v hlave jej mas, takze musis na to par hodin nemyslet a nekde zrelaxovat. pak prijit k telefonu a normalne ho odemknes
    KEJML
    KEJML --- ---
    KEJML: Půl=použil :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    JEREMIUS: Jak myslíš, já bych si dal pauzu :) já tu kartu nechal být a půl jsem jinou, ale pro příštím použití tý první karty jsem si automaticky vzpomněl.
    V práci jsem si potupně nechal zresetovat pin a nastavil si novej. Když jsem si pak ale druhý den vzpomněl na ten původní, vrátil jsem si tam ten :)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    KEJML: Hele, já jsem už z toho fakt zblblej a furt mám za to, že můj pattern je ten od syna. Zatím to budu zkoušet brute force metodou :-) Nějak to rozlousknout můžu. Kdybych tam neměl zrovna nezazálohované fotky, klidně bych ten mobil smazal. Ale o fotky přijít nechci

    ATAN: Jasně, já mám fakt úplně všechna hesla ke všemu psaná. Ale ten pattern mě fakt nenapadl. Jestli to rozlousknu, budu si ho muset taky uložit
    ATAN
    ATAN --- ---
    JEREMIUS: vlastne kdysi se mi stalo to same, zapomnel jsem pattern. Nastesti pozdeji jsem si vzpomnel. Takze ukladat pattern se take hodi. Staci ty tecky ocislovat.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    ATAN: Já mám Keepass na dropboxu, kde mám všechny hesla. Ale pattern na mobilu ne :-)
    ATAN
    ATAN --- ---
    Doporucuji pouzivat keepass. Sifrovany soubor pak lze sdilet mezi pristroji pres jakykoliv cloud (nextcloud, dropbox, onedrive, icloud). Pak clovek nemusi resit, ze neco zapomene. Nevim uz, jak dneska bez toho vubec nekdo muze zit. Pokud nema na vsechno stejne heslo.
    KEJML
    KEJML --- ---
    JEREMIUS: Jestli velmi nespěcháš, tak to by chvíli odlož, třeba do zítra.l, this na to vůbec nemyslet. Dvakrát v životě jsem takhle "zapomněl" PIN (jednou ke kartě a jednou do práce), který jsem roky používal a prostě za nic jsem si nevzpomněl. Nejpozději druhý den to zase samo naskočilo :)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Budeš se divit, ale zkoušel. Ale prý to moje heslo neví. Což se mi nezdá

    Je teda nějaká možnost, jak se dostat do mobilu? Zkouším postupně patterny, ale to je kdo ví na jak dlouho. Už jsem zkusil snad všechno myslitelné a nic
    Něco přes ADB googluju, když mám zapnuté USB debugging je cesta?
    Našel jsem i nějaké nástroje, které prý umí odemčít mobil bez smazání dat, ale bude to všehno placené a nerad bych zaplatil za něco, co nebude fungovat
    Ještě zkusím na jiném mobilu nastavit svůj google account a ten mobil změnit heslo přes Find My device, co to schválně udělá
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JEREMIUS: Zkoušel jsi se zeptat děcek, jestli ti odemknou telefon na dvě hodiny denně za dobré chování? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam