• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MARASAN: Neni.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ARIAEL: Pixel uz je ofiko dostupnej v CZ?
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    ARIAEL: U S22 tohle funguje bez problémů na větší dálku. U S10 sem musel vždycky hledat správnou polohu aby to zaplatilo správně.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: p.s. nasel jsem jeste jednu zajimavou vec z realnyho pouzivani - oproti Samsungu jsou u Pixelu fakt odladeny a rychly NFC platby... Zadny mavani telefonem a hledani vhodneho mista a neustale napisy "prilis rychly pohyb telefonu" "A toto se nepovedlo" a podobny...

    Tady jen odemknes a okamzity cink - staci mit telefon tak 20 cm pobliz
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EXCITE: Miluji tablety a miluji je i moje deti.

    Pouzdro na tablety pro me nebo pro me deti musi umet:

    1) Mit stavitelnou nozicku - Jednak ergonomie pro uzivatele, kdyz se chces treba u ruzne prace koukat na video a nedrzet tablet v ruce. Druhak pokud to lezi jako placka, v displayi se leskne osvetleni na strope. Nutno mit uhel oproti stropu.

    2) Mit duslednou ochranu na vsechny rohy tabletu. Tablet snad vzdy pada na roh.

    Toto rozhodne nesplnuji pouzdra knizkoveho typu, zejmena kdyz jsou otevrene. Stejne tak to nesplnuje cokoliv bez nozicky. Folii displaye jsem na tabletu nikdy nemel a tuk tuk se mi to nikdy nevymstilo, prestoze mi uz par tabletu upadlo na zem.

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Jaké odolné pouzdro na tablet, který by měly používat i děti..

    Zadní pouzdro + nějakou odolnější folii https://www.alza.cz/spigen-rugged-armor-black-samsung-galaxy-tab-a8-d6984431.htm
    nebo poudro knížkového typu: https://www.ipouzdro.cz/samsung-galaxy-tab-a8--2021--10-5/pouzdro-na-galaxy-tab-a8-10-5--2021-tech-protect--smartcase-black/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ostatně viz toto nastavení:

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GEKONZPRAHY: Protoze tech par kb/s audia ma na tech ~130 a ~44 Mb/s celkove propustnosti minimalni vliv 🙂 Dal je to uz jen o jinych faktorech, ktere se zjevne meni v case.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    GEKONZPRAHY: Jak můžu mít rychlejší internet během hovoru? :D
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LAUNCHER: U mě takhle:

    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LAUNCHER: Hele, soused ( dle ISP dole ).
    CUKI
    CUKI --- ---
    ACID: je to přímo v tom menu kde máš start a cíl nahoře -dostaneš se na možnosti a je to poslední volba
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Samsung - Mam uz btw druhy kus S22U, prvni sel na uspesnou reklamaci 🙄. Ten druhy kus za me na dvojku, ruzne bugs jsou: [LAUNCHER @ Android - otevřená mobilní platforma] . Fungujici 5G + VoLTE, stylus (super mmj pro rukavice), lepsi display, rychlejsi nabijeni mi prijdou jako fajn veci navic. Na Pixelu se mi libi vice konzistentni fotak (az teda na ten portrait mode a prilis sirokou selfie kamerku). Nic proti vkusu. Ja jsem zase chtel rict, ze Pixel sve problemy ma, nekdo by mohl byt prokvapeny.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: To nevim:) Akorat ze s tim mam docela dobre vysledky - a v tech recenzich zminuji jako problem veci ktere obvykle uz vyresene jsou... Coz je klasika u jednorazovych recenzi... Ono na S22 jsem videl hodne brekotu - od celkove funkcnosti az po pomalost a pady atd...

    V kazdem pripade - z meho pohledu to beru jako pomer cena/vykon. Puvodne jsem ani o PRO verzi neuvazoval, ten teleobjektiv pro me neni nijak dulezity a rozdil ceny je v cechach velky. Ale v praci dali prispevek, takze me Pixel 6 PRO vysel na 4 tisice. S22U je zbytecne drahy aniz by daval neco cenneho/zajimaveho navic, co by jakkoliv zduvodnilo ten rozdil...
    A i jako dlouholety uzivatel Samsungu - Ten OS u Pixelu, rychlost aplikaci, instalaci, rozpoznavani vseho mozneho atd - to je fakt nebe a dudy. Tady je to odladeni HW a SW preci jen videt - i kdyz fakt maji jeste co dohanet. Ale doufam, ze brzo uz dodelaji Fuchsii
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ADM: Me tohle delaji samsungy S10 u T-mobile a O2, akorat nejsou koupene od operatora... Volte je zaskrtly. ale je fakt ze nevim zda funguje skutecne
    ACID
    ACID --- ---
    PUNKREASS: u sygicu to umím a mám, na mapy.cz ne
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Obecne aktualne nic moc situace, IMHO: Samsung nas v EU trapi Exynosy, Google na CZ kasle, Huawei na blacklistu, OnePlus vlajkove lode ~zabalil... zapomnel jsem na neco? 🙄 Ja chapu ze jsem prisny uzivatel, ale proste ach jo, byval sirsi vyber.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ADM: "vysvetleni googlu: v CR telefony nedistribuuje" - Tohle je prosim nutne Google podpore omlatit o hlavu pokazde, kdyz to vytahnou. Nebudete si pred cestou kontrolovat, ktere telefony se v cilove zemi prodavaji a podle toho si kupovat dalsi telefon jen na tu cestu.

    Ty telefony musi fungovat s 5G a VoLTE i v roamingu.
    ADM
    ADM --- ---
    na pixelu 4a jsem si pridaval podporu volte, bohuzel je potreba root, soubor s nastavenim modemu pro ceskeho operatora od xiaomi (stejny chipset), pridat dalsi APN typu xcap a par zmen v carriersettings
    ADM
    ADM --- ---
    ARIAEL: presne jak pise [HOUMLES @ Android - otevřená mobilní platforma] , to co popisujes prave znamena, ze volte nefunguje, sice kazdy operator volte podporuje, telefon taky (mas to zaskrtnuty), ale vubec nic to neznamena a volte funguje vetsinou jen na telefonech primo od konkretniho operatora

    IMS (IP multimedia system, tzn. volte, vilte, vowifi apod) znamena, ze skoro vsechny legacy telefoni sluzby mohou jet pres IP sit (i sms, ruzny dotazovani nastaveni sluzeb, signalizace prichocizch hovoru apod.). Prvni problem zacina uz u qualcomu, ktery nezverejnil specifikace programovani modemu (to je ten binarni soubor s nastavenim modemu pro konkretniho operatora, jak linkoval LAUNCHER), ten napriklad u pixelu pro ceske operatory uplne chybi (vysvetleni googlu: v CR telefony nedistribuuje). Dalsi problem je v tom, ze kompletni nastaveni na strane operatora ma desitky ruznych parametru, operator to nezverejnuje, a nespolupracuje automaticky s vyrobci telefonu, aby meli aktualni nastaveni. Treba apple si to u vsech operatoru vyzada, na miste otestuje, a v tech iphonech to je. Pak je treba zajimavy pristup xiaomi, ktery ma nejsirsi podporu u vsech operatoru, protoze se neboji, a zjisteny IMS parametry (napr. z telefonu ktery branduje pro konkretniho operatora) dava i do jinych telefonu. Pak ale proste spoleha na to, ze to bude fungovat, a operator nic nezmeni. Vetsinou to funguje. Ale jinak plati, ze to operator podporuje pouze u telefonu, ktery s vyrobcem sam prodava. Vsichni maji strach, ze by museli resit problemy s uzivateli, a v legacy rezimu funguje vzdy vsechno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam