• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Mas pls nekdo zkusenost s app na Android, ktera bude hlidat jestli nejsou zmeny na zadane web page a pokud jsou, hodi alert? Nepotrebuji ten alert nejaky ultra rychly, jen at se o tom treba v horizontu hodin, nebo klidne i dne, dozvim. (s dotycnym se nechci domlouvat, at se chovat kulturne a da si tam treba RSS)
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    Zdravim, shanim tip na zpusob jak hlasem diktovat jednoducha data do (idealne) tabulky, idealne (ne nutne) offline.

    Vyzkousel jsem jich vic (gboard, gdocs, ms) a vysel z toho nejlepe MS Word, sice online ale ma jako jedinny funkcni ovladani hlasem (next row, delete, atp) a sam se nevypina

    Pokud by mel nekdo overenejsi workflow/napad tak uvitam.
    JIMX
    JIMX --- ---
    taky používám keep, na desktopu přes browser a na androidu a iphonu přes appku
    MA747
    MA747 --- ---
    LAUNCHER: Díky.
    MA747: chtěl jsem napsat Keep, ala napsal jsem, nevím proč, Note.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MA747: Google Keep a složitější věci prostě v Google Sheets nebo Docs.
    MA747
    MA747 --- ---
    Ahoj, co používáte na poznámky? Měl jsem evernote, ale postupem času ta aplikace nabobtnala a stala se nepoužitelnou. Teď používám note, ale většinou na nějaké kratší seznamy. Existuje něco jako evernote, je to free, ukládá to na cloudu google, je na to přístup z prohlížeče, umí to formátování, odrážky a obsah se může sdílet? Díky.
    2NDREALITY
    2NDREALITY --- ---
    ?proc vypadava pripojeny dac prez mikrousbece? chvily hraje pak nic pakse vubec nepripoji,,,,normalni klaskoplajent DAC na samsung telefonu a40 to slo vpohode a na relme padu to dela psi kusy ,,,,?
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    LAUNCHER: skoda ne, Ecko bylo super.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RESCAPE: kdybys místo vypnutí telefonu chtěl, aby byl v noci zticha, tak se to jmenuje režim Nerušit.
    PYRO
    PYRO --- ---
    Nemáte osvětlenou aplikaci na prohlížení fotek s dětmi. Něco kde není mazání upravování. Prostě jen prohlížeč.
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    ADM: Jo to bude ono, takže vlastnost která se nedá obejít podle všeho.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Já to šifrování chci a štve mne, že to nikde v statistikách nevidím - při bootu pin zadávat nemusím, jako u starých androidů a z pohledu telefonu jako takového nepoznám, jestli vůbec šifrovaný je… V

    Vyjma tohoto odloženého startu, ale to by stejně tak mohlo být i jen tím, že startuje na pozadí, ale uživateli zpřístupní základní rozhraní hned po pinu…
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Iirc s10e mi také - po úplném vypnuté. při updatech,… - kompletně nastartuje až když zadám piny k oběma SIM a k telefonu
    ADM
    ADM --- ---
    rekl bych ze to bude tenhle pripad, ten system proste neni komplet nabootovanej dokud se neprihlasis a nedesifruji se data:

    The significant implication is that all devices shipping originally with Android 10 are required to encrypt
    all data by default without any further exemptions, homogenizing the Android ecosystem in that
    aspect. https://arxiv.org/pdf/1904.05572.pdf
    ADM
    ADM --- ---
    RESCAPE: pokud jsi porovnal nastaveni a tam rozdil neni, tak se prave domnivam, ze je to tim, ze S10+ zacal s androidem 9, kdezto ten druhej s androidem 11 (pokud se divam spravne).
    sice nevim jak to google u vyrobcu dokaze vynucovat, ale ve specifikacich androidu se rovnou rika, ze telefon, ktery je releasnuty s urcitou verzi, _musi_ neco delat takhle, ale ten co na tu verzi upgraduje, nemusi a vetsinou je to prave u security featur
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    ADM: Asi si nerozumíme, to že musím vždy potvrdit pinem nebo znakem chápu. Tady ale myslím něco jiného.
    Dám příklad, u s10+ mám přes noc vypnutý telefon, ráno ho zapnu a aniž bych ho odemykal zobrazí se mi notifikace. U S21 jakmile ho zapnu tak se mi notifikace nezobrazí, ten telefon se po zapnutí chová jako vypnutý, tzn dokud ho neodemknu znakem. Až po ofemknuti se napíše hláška probíhá spouštění telefonu, a až potom naběhne systém a notifikace. Tohle je nějaká bezpečnostní feature bych řekl ale prostě nevím jak to vypnout..

    Co nechápu že S21 to dělá a S10+ ne i když mají Stejný 12 android
    ADM
    ADM --- ---
    RESCAPE: mozna ti nerozumim (secure boot je podle me neco jinyho), ale po kazdym nabootovani je nutny se prihlasit pinem nebo znakem (fingerprint nestaci, to je nizka uroven autentizace, je potreba zpusob z ty vyssi), aby se desifrovaly data na disku, tohle podle me neni mozny vypnout a asi bys to ani nechtel ...

    ale abych nekecal tak je mozny, ze to nejaky vyrobce pro pohodli uzivatelu umoznuje, ale je to jaksi proti zabezpeceni
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    Nevíte někdo jak se dá vypnout secure boot při zapnutí telefonu? Po každém zapnutí to chce nejdřív potvrdit pinem nebo znakem a bez toho se telefon nespustí, takže do té doby se nezobrazí notifikace. Nikdy jsem s tím problém neměl a teď u S21 mi to telefon dělá a nevím jak se toho zbavit, v nastavení jsem něco jako možnost bezpečné spuštění telefonu nenašel. Někdo to může brát jako super funkci ale mě to dost vytáčí.
    Díky
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    zkouším tu family link a nejak se mě zdá, jako by dětské zařízení z hlediska internetu bylo totálně nepoužitelné, divný že ani poloha se nechce v rodicovske casti aktualizovat a web spise nejde

    nemáte podobnou zkušenost?
    KELDA
    KELDA --- ---
    TEKKIT: JoJo toto mám nastavené jen funkce nerušit mám nastavenou jen pro automatické nerušeně v noci, ale přes den občas ztisim a pak ... . Ale jinak celkem chybějící funkce pro manželky kterým se nedá dovolat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam