• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Kde jsem kdy delal, meli pres SMB nejmene ty tiskarny. Tam kde delas, tisknete jak?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: ach:) zkus pohledat :) Fakt nemam SMB tiskarny :) A celkove cely SMB mam vypnuty. A tam kde delam by me za zapnuty SMB vyhodili
    SUK
    SUK --- ---
    ARIAEL: Jak? Stale cekam na princip jakesi "ignorace", ktera zpomaluje prenos samotny.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Vcetne share tiskaren...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: Ty si to predstavit neumis, ja tim mam pripojene vsechny zdroje :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUK: funguje takhle
    SUK
    SUK --- ---
    ARIAEL: Az mi odpovis, jak funguje ono ignorovani protokolu, muzem se bavit o navrhnuti lepsiho. Ja jsem samozrejme pro SFTP, ale ten pro android neni nativni taky. Co vim, tak android zadny "nativni protokol" pro prenos souboru po siti snad ani nema, nebo ano?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Ariel pls. Umi to SMB2 a SMB3, SMB1 je zakazana dokud to specialne nepovolis, coz jsem snad nikde (nastesti) nevidel povolene.


    ARIAEL: HTTPS? Ariel pls...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUK: Navrhni lepsi.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    p.s. navic s tim klientem - vubec bych se nedivil kdyby slo jen o SMB 1.0... Nenasel jsem zdrojak abych se podival a je to celkem jedno, ale SMB 1.0 je zakazany z velmi dobrych duvodu a SMB neni o moc bezpecnejsi. Ale celkove to je velmi spatne udelany protokol s velkyma bezpecnostnima chybama.
    SUK
    SUK --- ---
    ARIAEL: Jakym zpusobem "ignorovani" zpusobuje zpomaleni prenosu? a HTTP mi teda neprijde jako idealni zpusob, jak prenaset soubory - ac je tak obcas taky prenasim...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: Me tohle ale spis prijde jako jednorazova akce - kdyby to bylo jinak, bude to pridano do jadra - coz nebylo.

    A alternativa? Nic ti nebrani pouzivat to co je nativni a znacne lepe udelane - treba HTTPS
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Viz LAUNCHER sice nemas pravdu, protoze takhle ignorovani nevypada, ale nic proti gustu ohledne SMB.

    Alternativu pro SMB vidis jakou?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: LAUNCHER: A k tomu braneni se SMB na Androidu - podpora byla oficialni od Google pocinaje 2017. Ale po nejake dobe to Google utnul, ostatne jako ledacos.

    Google releases Samba client for Android, adds Windows file shares to the Downloads/Files app
    https://www.androidpolice.com/2017/07/05/google-releases-samba-client-android-adds-windows-file-shares-downloadsfiles-app/
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUK: ignorovanim
    SUK
    SUK --- ---
    ARIAEL: Jakou technikou se Android brani SMB?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Ty si psal, ze Android se brani SMB. Ja se te ptam, proc se tedy nebrani FTP plain text, ktere nativne v Androidu je.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: Psal jsi SFTP...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Podpora pro SMB 3.0 je fujky, ale podpora pro plain text FTP je cajk? Ale no tak :-))
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: Protoze SMB pokud vim neni na androidu nativni (zamerne) a tak je tam pridavane pres katastrofalne mizernou implementaci... A ja se androidu fakt nedivim, ze se tak SMB brani...
    Ten protokol by nemel vubec existovat - a pokud, tak jen ve verzi 3.1+ a ta zase neni na beznych home zarizenich - takze smula.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: LAN do USB tu nemám. Nechtělo se mi s tím úplně šachovat, tak se spíše líně ptám, jestli někdo neví co s tím, nebo jestli to alespoň někomu běhá rychle (tzn pak budu vědět, že je to cosi u mě).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam