• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: LAN do USB tu nemám. Nechtělo se mi s tím úplně šachovat, tak se spíše líně ptám, jestli někdo neví co s tím, nebo jestli to alespoň někomu běhá rychle (tzn pak budu vědět, že je to cosi u mě).
    SUK
    SUK --- ---
    LAUNCHER: Spis to byla trefa vedle. Pak me jeste me napadla nejaka "blocksize", coz by mohlo mit pri prenosu pres wifi nejaky vliv. Kazdopadne, mas nejaky otg/eth adapter, ze bys to zkusil pres kabel co to udela? Jeste bych pro zajimavost zkusil najit, jaky knihovny/implementace/verze SMB protokolu ty FM pouzivaji :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: Pak bych cekal, že ten bitrate bude v čase klesat, jak se bude ohřívat SoC. A že to poznám i na baterce. Neklesá a brutal žrout to není. Nebo že by to jelo na nějaké šifrovací části CPU, které tolik nežere, ale které prostě nemá větší výkon?
    SUK
    SUK --- ---
    LAUNCHER: skromny tip - nejaka forma sifrovani SMB protokolu, ktera nefunguje dobre na tvem zarizeni?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Při downloadu velkého souboru do Androidu přes SMB na WiFi se nedostanu na lepší rychlost než ~2.1 MB/s.

    To samé přes SFTP řádově rychleji. Download do PC přes SMB rychlost OK. Na Androidu jsem zkoušel Total Manager a CX. Zkoušel jsem 2 různé Android zařízení, výsledek podobný. Asi to pro mě není úplně zásadní, ale dráždí mě to 🙂 Co prosím dělám špatně?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUTHAN: Kdyz mas povoleny backup od google, tak se ti prenese cast veci... Ale moc toho neni. Zvlaste ne ty zabezpecene jako MFA, banky atd. Ale alespon se nainstaluji aplikace. Ale protoze je to jiny mobil, musel jsem dost hledat kde vybrat, ze chci obnovit backup z jineho mobilu sem.

    Jinak Titanium je uz hodne zastaraly, jsou modernejsi softy, co umi hodne veci i bez rootu. Ale nektere proste nepreneses.
    U MFA kvuli tomu pouzivam jenom Microsoft Authenticator, ktery sam ma vestavenou moznost backupu.
    Banky - ty holt musis cele udelat znovu.

    Je dobry si ten stary mobil jeste par dni nechat, nekdy je treba nove nainstalovane aplikace na jinem mobilu potvrdit ve stare aplikaci.
    ACID
    ACID --- ---
    Co mám kde zakliknout, abych se nemusel pořád dokola přihlašovat ke Google účtu v Outlooku? Přihlásím se, v Googlu následně ještě potvrdim, že jsem to byl skutečně já a za pár dní znovu. A tak pořád dokola
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    RUTHAN: Tak to se pak obávám že není nic. Krom vestavěné funkcionality kterou ovšem je třeba aby vývojář dané app vestavěl ( jak zo chápu jako laik, nejsem programátor )
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    SKAUT: Root nemam, neplanuju.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    RUTHAN: S root TB, bez rootu není přístup k nastavení app.
    A pokud není povolena záloha autorem app tak bohužel, o ničem nevím.
    I když od nějakého pixelu 1 se mi nový obnoví tam kde jsem starý vypl ( krom Signalu a podobných - ty chtějí ověření čísla ). Jenže já jsem zvláštní případ 🤣
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Existuje nejakej tool, treba placenej, kterej umi prenyst i nastaveni aplikaci z jednoho Android founu na druhej?
    Prechazim na novejsi Sony a nejvetsi voprus je vzdycky znova nakonfigurovat vsechny aplikace, je tohle neco co treba umi Titanium backup?
    SUK
    SUK --- ---
    LAUNCHER: Uprimne jsem to nikdy nepouzival, jen vim, ze to existuje. Zkusil jsem vygooglit, nasel jsem dve sluzby:
    - fetchrss.com - klikaci. Zkusil jsem na zkousku vyklikat tuhle diskusi a to slo paradne. Interval u free teda 24h (coz pises, ze ti nevadi).
    - feed43.com - napises "regular" a frcis. Interval 6h
    - jsou i dalsi (rss.app, na prvni pohled je divna), zkus googlit :)
    E42
    E42 --- ---
    LAUNCHER: Jo, funguje to. Nějak. Aktuálně tam žádný alerty asi nemám, ale v minulosti jsem to občas využíval. Je to docela hodně konfigurovatelný.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    E42: Máš s tim pls pokud možno osobní zkušenost? Email by myslím stačil.
    E42
    E42 --- ---
    LAUNCHER: visualping.io třeba? RSS teda asi nevygeneruje, ale e-mail alerts má.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: Hele klidně, tipy na takovou službu? Bohužel to budu chtít zadarmo.
    SUK
    SUK --- ---
    LAUNCHER: co to trosku obejit a nechat webovku cist nejakou sluzbou, ktera ti to RSS vygeneruje z prakticky libovolnyho obsahu? :) (boze, jak ja nesnasim lidi, co na naprosto jasnou otazku odpovi uplne necim jinym)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Mas pls nekdo zkusenost s app na Android, ktera bude hlidat jestli nejsou zmeny na zadane web page a pokud jsou, hodi alert? Nepotrebuji ten alert nejaky ultra rychly, jen at se o tom treba v horizontu hodin, nebo klidne i dne, dozvim. (s dotycnym se nechci domlouvat, at se chovat kulturne a da si tam treba RSS)
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    Zdravim, shanim tip na zpusob jak hlasem diktovat jednoducha data do (idealne) tabulky, idealne (ne nutne) offline.

    Vyzkousel jsem jich vic (gboard, gdocs, ms) a vysel z toho nejlepe MS Word, sice online ale ma jako jedinny funkcni ovladani hlasem (next row, delete, atp) a sam se nevypina

    Pokud by mel nekdo overenejsi workflow/napad tak uvitam.
    JIMX
    JIMX --- ---
    taky používám keep, na desktopu přes browser a na androidu a iphonu přes appku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam