• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: No ja na synology ani to SMB nezkousel/nezapinal :) Pro me nema zadnou cenu. jen potencionalni security dira.
    Disky doma jako pismenka ve Win nepouzivam, jsem zvykly je mit zaintegrovane tak jako u androidu v systemovych zdrojich
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: synology mi to posila primo. To je pouze vec tveho sitovani. Ja mam synology na interni siti a data tecou na router a tam zpet. Neni proc by to delal jinak - oslovuju ho na neroutovatelny IP
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Gdrive, OneDrive a mozna i ten Synology client ti to ale posle z localu ven a zase zpet ne? Pro tve ucely je to mozna vyhoda protoze to funguje odkudkoliv, ale ja potrebuji local a bez ven+zpet.

    Prijde mi, ze prave i v Synology na tohle proste doporucuji SMB, pokud mozno 3, ale plest se muzu:

    SMB | DSM - Synology Knowledge Center
    https://kb.synology.com/en-ca/DSM/help/DSM/AdminCenter/file_winmacnfs_win?version=6
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Akorat jsem zrovna zjistil ze na synology mi vyprsel login - to je zrovna ten priklad klienta, kde ta integrace do systemu neni moc dobra - ale ono synology zatim tomu softu moc nedava, no...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LAUNCHER: U mě takto . Pxl6, 5GHz Wi-Fi, velký soubor, File Manger - FX file manager.

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: No nevidi je jako pismenka samozrejme, ale jako "internal storage" a "other storage" - a tam vidim ted 5 ruznych storage z rucnych sluzeb - a na kliknuti rovnou vidim strukturu jak jsem zvykly
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: A Android ty disky vidi? Ja ted funguji pres SMB + SFTP, ale za neco rozumnejsiho bych byl rad. Staci mi to lokalne.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: na disky mam na androidu stejne klienty jako na Win - na synology, na gdrive, na onedrive i na jine... Sice je tam realne pouzivam minimalne, protoze android nepouzivam timhle zpusobem, ale nevidim tak nejaky na prvni pohled viditelny rozdil ve vykonu ci pouzitelnosti...
    A obecne - rozhodne by to slo zaintegrovat DALEKO lepe, kdyby to bylo od google na primo v jadru. Myslim tim zcela bezesvou integraci
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Koukam ze tohle na Androidu je. Diky za tip, vyzkousim.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Vsechny disky se pripojuji take pres HTTPS - at jsou z lokalnich poli nebo z tech cloudovych - je to pod jednim protokolem. Bezpecny a vykon nijak nezaostava, navic vyborne manazovatelny na FW... Zadny dynamicky porty atd
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    je to implementovane i v malych domacich tiskarnickach za tri tacy
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Kde jsem kdy delal, meli pres SMB nejmene ty tiskarny. Tam kde delas, tisknete jak?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: ach:) zkus pohledat :) Fakt nemam SMB tiskarny :) A celkove cely SMB mam vypnuty. A tam kde delam by me za zapnuty SMB vyhodili
    SUK
    SUK --- ---
    ARIAEL: Jak? Stale cekam na princip jakesi "ignorace", ktera zpomaluje prenos samotny.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Vcetne share tiskaren...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: Ty si to predstavit neumis, ja tim mam pripojene vsechny zdroje :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUK: funguje takhle
    SUK
    SUK --- ---
    ARIAEL: Az mi odpovis, jak funguje ono ignorovani protokolu, muzem se bavit o navrhnuti lepsiho. Ja jsem samozrejme pro SFTP, ale ten pro android neni nativni taky. Co vim, tak android zadny "nativni protokol" pro prenos souboru po siti snad ani nema, nebo ano?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Ariel pls. Umi to SMB2 a SMB3, SMB1 je zakazana dokud to specialne nepovolis, coz jsem snad nikde (nastesti) nevidel povolene.


    ARIAEL: HTTPS? Ariel pls...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUK: Navrhni lepsi.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    p.s. navic s tim klientem - vubec bych se nedivil kdyby slo jen o SMB 1.0... Nenasel jsem zdrojak abych se podival a je to celkem jedno, ale SMB 1.0 je zakazany z velmi dobrych duvodu a SMB neni o moc bezpecnejsi. Ale celkove to je velmi spatne udelany protokol s velkyma bezpecnostnima chybama.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam