• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: Pozor, IMHO to nejde z app. Musíš z webového nastavení.

    Jak na to zde:

    Share your calendar with someone - Google Calendar Help
    https://support.google.com/calendar/answer/37082?hl=en
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ahoj, umjěl by mi někdo poradit se sdílením google kalendáře? Asi to bude nějaká blbost, ale já už bloudím v kruhu...

    díky
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LAUNCHER: možná jdu s křížkem po funusu, ale mrkni taky na Solid Explorer, umí snad všechno
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LAUNCHER: Jedu total commander :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LAUNCHER: Není zač, já na něj přišel kdysi dávno - byl jen bývalí symbianí X-Plore ( neměl dotykové UI ), tuším že akorát vyšel TC ( a taky nebyl moc touch friendly) a cestou ES-File jsem jit nechtěl.
    Takže jsem jej brzy vzal v plné palbě i s pluginy. Bohužel v poslední době do toho Google trochu hází vidle s jejich "secure storage" kdy se nedostanu k datům některých app ( například obrázky WhatsAppu...)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Chapu a hezky. Ale s tim bych tady nejspis nepochodil, kdyz nic jineho tak ty 2x Xboxy pro decka...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Tohle je obecne zajimave tema. Tipy na File Managery pro Android, nez si koupim to FX? 🙂
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SKAUT: Dekuji, tak mi tu neco zlobi. Stahnul jsem dle tveho screenshotu FX File Explorer a na Samsung 22U ~2.1 MB/s, Xiaomi 11U ~3.1 MB/s. Zitra mi ma stejne prijit novy router, treba budu mit stesti a zlepsi se to.

    Btw dekuji za tip na ten FX Manager, nejdriv jsem se s tim teda chvilku seznamoval, ale to jejich reseni GUI pro obrazovku telefonu me dost upoutalo.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: No ja na synology ani to SMB nezkousel/nezapinal :) Pro me nema zadnou cenu. jen potencionalni security dira.
    Disky doma jako pismenka ve Win nepouzivam, jsem zvykly je mit zaintegrovane tak jako u androidu v systemovych zdrojich
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    mam pocit ze ten limit 100 Mbit je dany na urovni Synology
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: synology mi to posila primo. To je pouze vec tveho sitovani. Ja mam synology na interni siti a data tecou na router a tam zpet. Neni proc by to delal jinak - oslovuju ho na neroutovatelny IP
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Gdrive, OneDrive a mozna i ten Synology client ti to ale posle z localu ven a zase zpet ne? Pro tve ucely je to mozna vyhoda protoze to funguje odkudkoliv, ale ja potrebuji local a bez ven+zpet.

    Prijde mi, ze prave i v Synology na tohle proste doporucuji SMB, pokud mozno 3, ale plest se muzu:

    SMB | DSM - Synology Knowledge Center
    https://kb.synology.com/en-ca/DSM/help/DSM/AdminCenter/file_winmacnfs_win?version=6
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Akorat jsem zrovna zjistil ze na synology mi vyprsel login - to je zrovna ten priklad klienta, kde ta integrace do systemu neni moc dobra - ale ono synology zatim tomu softu moc nedava, no...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LAUNCHER: U mě takto . Pxl6, 5GHz Wi-Fi, velký soubor, File Manger - FX file manager.

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: No nevidi je jako pismenka samozrejme, ale jako "internal storage" a "other storage" - a tam vidim ted 5 ruznych storage z rucnych sluzeb - a na kliknuti rovnou vidim strukturu jak jsem zvykly
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: A Android ty disky vidi? Ja ted funguji pres SMB + SFTP, ale za neco rozumnejsiho bych byl rad. Staci mi to lokalne.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LAUNCHER: na disky mam na androidu stejne klienty jako na Win - na synology, na gdrive, na onedrive i na jine... Sice je tam realne pouzivam minimalne, protoze android nepouzivam timhle zpusobem, ale nevidim tak nejaky na prvni pohled viditelny rozdil ve vykonu ci pouzitelnosti...
    A obecne - rozhodne by to slo zaintegrovat DALEKO lepe, kdyby to bylo od google na primo v jadru. Myslim tim zcela bezesvou integraci
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Koukam ze tohle na Androidu je. Diky za tip, vyzkousim.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Vsechny disky se pripojuji take pres HTTPS - at jsou z lokalnich poli nebo z tech cloudovych - je to pod jednim protokolem. Bezpecny a vykon nijak nezaostava, navic vyborne manazovatelny na FW... Zadny dynamicky porty atd
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam