• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SPM
    SPM --- ---
    ARIAEL: tak HTTP(S) žádnou speciální podporu v kernelu nemá, takže by vlastně teoreticky měl běžet stejně rychle jako (v userspace implementovaný) SMB. Fakt že tomu tak není je obvykle tím, že ta implementace stojí za #!@!## a ten protokol je uzavřená prehistorická #!@!## :-)
    B3DA
    B3DA --- ---
    SUK: precti si to jeste jednou :)
    SUK
    SUK --- ---
    B3DA: No, jestli nekdo chce mit otevrenej WOL pro celej svet, rozhodne mu v tom branit nebudu :))
    B3DA
    B3DA --- ---
    SUK: nic takovyho neni potreba
    jestli ma ten router _jakykoli_ forwarded port, proste to posle na nej, broadcastne se to lokalne podle mac

    E42: testni si to treba pres tohleto https://www.depicus.com/wake-on-lan/woli
    SUK
    SUK --- ---
    E42: a potrebujes to nutne ve forme apky pro android? Nebude jednodussi udelat nejaky skript na serveru, co posle ten magic packet ve forme nejake webovky?
    B3DA
    B3DA --- ---
    E42: 'nepropousti magic pakety' .. ten 'server' ma nejake forwardnute porty ... ? (nemusi to byt nutne 9 udp)
    SKAUT: za predpokladu ze ten bot pobezi na tom domacim serveru. Pak je skoro jedno jak ten request na server posles, ale tohle je pohodlny, no
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    E42: Nešel by na to použít bot přes Discord/ Telegram?
    E42
    E42 --- ---
    Nevíte náhodou o nějaké aplikaci pro Android, která by dělala Wake On WAN pomocí windowsí aplikace (prostředníka) běžící na jiném počítači v LAN? Mám v domácí LAN dva počítače, z nichž jeden slouží jako server a běží pořád. Druhý je většinu času uspaný, ale potřeboval bych ho občas probudit přes internet z telefonu. Můj router nepropouští magic packety poslané z WAN, takže to chci řešit tím, že Android dá pokyn malé jednoduché aplikaci na serveru, která pak pošle magic packet po LAN.
    Musí to fungovat, není v tom žádná záludnost, jen se mi to v hromadách existujících Wake on LAN aplikací (jak pro Windows, na kterých běží ty dvě PC, tak pro Android) nedaří najít. AFAIK to umí třeba TeamViewer, ale to je kanón na vrabce. Díky za tipy.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: Jo jo. Pozna se to snadno, neuvidí sama své události na webu, uvidí je jen na telefonu.

    Na tom tel to půjde prenastavit, tez jsme se toho nějak úspěšně zbavili.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: taky mě to napadlo. Je to Honor. Ona si myslí že to zadává do google, ale nezadává...nebo jak to říct
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: Ma lokální kalendář na zarizeni, místo toho aby využívala svůj globální. Už jsem to viděl u kolegyně.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: jj jasný...To jsem vše nastavil

    já potřebuju vidět ženy kalendář a mám ho správně přidaný atd, ale nezobrazují se mi nové události. Synchronizace atd jsem zkontroloval a stejně když si zobrazím jen ten její kalendář, tak tam nic není...

    Imho má ona nastavenou nějakou neviditelnost a neví o tom. Samo jsem to u obou prošel a zdá se mi že to máme oba stejně, ale asi nemáme.

    Hlavně už jsem se do toho zacyklil tak, že už nemám odstup:))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: Pozor, IMHO to nejde z app. Musíš z webového nastavení.

    Jak na to zde:

    Share your calendar with someone - Google Calendar Help
    https://support.google.com/calendar/answer/37082?hl=en
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ahoj, umjěl by mi někdo poradit se sdílením google kalendáře? Asi to bude nějaká blbost, ale já už bloudím v kruhu...

    díky
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LAUNCHER: možná jdu s křížkem po funusu, ale mrkni taky na Solid Explorer, umí snad všechno
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LAUNCHER: Jedu total commander :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LAUNCHER: Není zač, já na něj přišel kdysi dávno - byl jen bývalí symbianí X-Plore ( neměl dotykové UI ), tuším že akorát vyšel TC ( a taky nebyl moc touch friendly) a cestou ES-File jsem jit nechtěl.
    Takže jsem jej brzy vzal v plné palbě i s pluginy. Bohužel v poslední době do toho Google trochu hází vidle s jejich "secure storage" kdy se nedostanu k datům některých app ( například obrázky WhatsAppu...)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARIAEL: Chapu a hezky. Ale s tim bych tady nejspis nepochodil, kdyz nic jineho tak ty 2x Xboxy pro decka...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Tohle je obecne zajimave tema. Tipy na File Managery pro Android, nez si koupim to FX? 🙂
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SKAUT: Dekuji, tak mi tu neco zlobi. Stahnul jsem dle tveho screenshotu FX File Explorer a na Samsung 22U ~2.1 MB/s, Xiaomi 11U ~3.1 MB/s. Zitra mi ma stejne prijit novy router, treba budu mit stesti a zlepsi se to.

    Btw dekuji za tip na ten FX Manager, nejdriv jsem se s tim teda chvilku seznamoval, ale to jejich reseni GUI pro obrazovku telefonu me dost upoutalo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam