• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ADM
    ADM --- ---
    MCKIDNEY: ted jsem si teda dohledal parametry k telefonu a je tam Fast charging 18W USB Power Delivery 2.0, takze by to melo byt v poradku
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ADM: Od roku 2024 by jsi mel mit az 65W u kazdeho zarizeni :)

    Jinak zalezi na telefonu, ale minimalne by jsem mel dostat 5V/500mA pomale nabijeni.
    Teoreticky bys mel dostat u vsech 5/2A (10W) 15W a vic uz zalezi prilis na nabijecce a telefonu.

    Ale to je tak vse co si troufnu rict bez meritka :)
    ADM
    ADM --- ---
    MCKIDNEY: kdyz mam usb-c nabijecku 65W k laptopu, muzu ji pripojit k telefonu (v parametrech je tam nejnizsi kombinace napeti/proud pro vykon 15W) ?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Lidi se venuji apple vs EU. Ale realita je, ze dneska koupis nabijecku co ma usb-c a nema PD. USB-C kolebku a nema PD. Tablet se spotrebou 45W co nema PD i kdyz ma USB-C. Kabel muze mit konektor a nemit spravny copper pro USB-PD.

    Takze ti vyrobce proda 45W adapter z draheho galia a nefunguje s USB tabletem.
    Skoda HW, skoda zmatku, skoda kabelu.

    Samolepky a dalsi detaily jeste nemame
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: wireless only maji kolebky a ty pak musi mit take usb-c PD 100W.

    Laptopy maji delsi limit na implementaci. Tam je to zajimavejsi.

    Dale musi byt oznaceno, zda je v baleni nabijecka.

    Zabiji to nabijecky a charging okruhy co nejsou USB-PD. USB-C konektor je minimum a proto je povinny. Casem treba budou jine revize. Dnes pro PD pptrebujes Cko.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LAUNCHER: specifikují jen konektor, ale jestli pod tím bude USB 1.1 nebo se pro nabíjení použije QC či PD specifikováno není
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LAUNCHER: USB-C má několik revizí a pořád se vylepšuje. Pokud má tvůj telefon pouze bezdrátové nabíjení, konektor mít nemusí.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jake má prosím přesné podmínky to USB-C nařízené z EU? Co když bude do budoucna snaha zavést jiný standardizovaný konektor (např dříve přechod usb micro na usb-c)? Co když bude do budoucna snaha zrušit v telefonech libovolny konektor a přijít na wireless only?

    Pls pokud možno bez flamewar EU vs anti-EU, zajímají mě praktické důsledky a jak je to přesně formulované.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Bych se u tabletu bál, že s krycím sklem nepojede stylus tak přesně a plynule - to samé u těch novějších telefonů se stylusem
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: diky moc za tipy, kouknu, taky bych radsi neco bytelnejsiho. S temi flipovymi mad recht, kdysi jsem na jednom mel takove a nebylo to ono, zistavalo to pootevrene a furt se mi to nekde blbe zachytavalo
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Kdysi jsme si já a kolegyně koupili nějaké tenkrát nově vyšlé Notes. Já jsem na tom měl normální bytelné pouzdro, kolegyně podobný flip nesmysl. Jak se dalo čekat, jednoho dne její telefon spadl a ten flip vlál za tím padajícím telefonem. Protože je mimo ten flip ten telefon prakticky nechráněný, display byl na kusy. A ten flip byl při pádu otevřený, protože to lidem padá z ruky, ne z kapsy. A v ruce se to používá otevřené, zavřené je to v kapse.

    Kup si něco, co má dostatečně zvýšené okraje nad plochou displaye. Já preferuji s nožičkou, ale to je o potřebách každého.

    S nožičkou tlustší:

    Spigen Tough Armor Gunmetal Samsung Galaxy S22 Ultra 5G - Kryt na mobil | Alza.cz
    https://www.alza.cz/spigen-tough-armor-gunmetal-samsung-galaxy-s22-ultra-5g-d6980435.htm

    S nožičkou tenčí:

    ESR Air Shield Boost Black Galaxy S22 Ultra - Kryt na mobil | Alza.cz
    https://www.alza.cz/esr-air-shield-boost-black-galaxy-s22-ultra-d7005573.htm

    Mám obě, běžně nosím ESR (i ta nožička je lepší), ten Spigen si beru do horších podmínek.
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: hm, pravda, zaobleny displej, to mi nedoslo. Zatim js.poridil jen obycejne transparentni pouzdro na zada, ale asi se poohlednu po nejakem poradnem co bude i pres displej, nejake zaviraci
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Telefony nosím v pouzdře. Displaye mi na nich nepraskají. Krycí skla na zahnutých displayích neuznávám, nesedí to.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    DATEL: V životě jsem na mobilu žádný sklo neměl a nikdy jsem neměl škrábanec. A že jsem na nich už kreditkou nebo žiletkou honil hodně dobrot :D
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: no to nevim, jestli jim ten telefon pujcim do ruky, zas tak odvazny nejsem :-D Ale uvidime, urcite na to kouknu.

    Jinak jeste dotaz na jryti displeje, porizovali jste nejake kryci sklo nebo to co tam je vnitrne je dostatecne? Ja na stavajicim Honor 20 Pro mam porad folii z vyroby a zakoupene sklo je porad zabalene ve skrini - ale prece jen, telefon za 10 a za 30 litru je trochu rozdil v tom, kdyby mi na to neco kraplo.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Moc se těším na Fold 4:

    Drawing on the Samsung Galaxy Z Fold 3 Review
    https://youtu.be/zkadTNpvMBk
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Dej vědět jak jsi spokojený. Jestli máš děti, určitě zkus omalovánky (tuna předloh) v Samsung PENUP.
    DATEL
    DATEL --- ---
    GEKONZPRAHY: dej pak prosim vedet, co jsi se dozvedel, diky.

    Jinak si telefon vezu orave v batohu fomu, tak se modlim, abych mel dobry kus :-)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LAUNCHER: Článek jsem přečetl a docela to dává smysl, mně ten signál nejvíc haproval když jsem jel ze střelnice, ve zbytku Prahy to většinou šlapalo. V pondělí se zeptám technika v práci co dělá výstavbu 5G, co si o tom myslí.
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: ok, dobre, ja to teda jeste zvazim a omlouvam se za ukradenych 5 minut :-)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LAUNCHER: Souhlasim, hlavně foťák je úžasnej. Ale pořád se mi jednou za čas stane, že se telefon zasekne a třeba minutu nereaguje, nejde dokonce ani natvrdo vypnout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam