• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: ty kryty nevypadají špatně, ten EST jsem našel za 349,- asi ho vezmu, ten stojánek se bude hodit. U toho Spigenu nevím, odolný by se občas hodil, ale ten je taky nejaký měkčí, jestli jsem to dobře pochopil? Navíc mám variantu v bílé barvě (výhodná koupě :-D) tak aby to u toho foťáku nebylo jak pěst na oko :)

    LAUNCHER: dej pokoj, nedávno jsem kupoval obyč tablet s klávesnici jakože pro děcka (iGet K206, taková šunka, ale stačí), a krom toho mám z dřívějška iPad 6. generace. Jako jo, ne že bych se na ten Tab S8 nekoukal, že jo, ale to už by bylo moc :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: V pořádku.

    Co tablet, ten už máš? 🤔😁

    The Most Powerful Android Tablet Ever! Galaxy Tab S8 Ultra Hands-On
    https://youtu.be/-NM4j9tVits
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: ještě nevím, dneska jsem trávil celé odpoledne přenosem dat ze starého telefonu a znovu nastavováním všeho (auth aplikace, bankovnictví, emaily... - bohužel přenos dat nepřenesl ani základní nastavení u aplikací, u kterých není blokované zálohování). WiFi jede, obě SIMky zatím taky, jedna z nich je datová, taky jede, GPS se zatím tváří taky ok - ale vše je to pořád z jednoho místa. Až v úterý pojedu do kanclu, tak uvidím, jak to dopadne :)

    LAUNCHER: právě, raději bych nějaký univerzál, ale zas aby to nebylo obrovské, jako jsou ty Alzácké (které teda asi taky nebudou zrovna nic moc, jak tak čtu)

    TOOMIX: díky za tip, teda stojí to už celkem ranec, ale zvážím to.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Co ta S22U btw? Je od tebe podezřelé ticho, máme se bát? 😅
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Mam negativní s Alza (umřela mi) a relativně pozitivní s Xiaomi 65W. U té Xiaomi me dráždi, že má jen jeden port. Samsung 45W mám doma, ale s tím ledacos nenabijes protože jen 45W a na 45W není uplne malá (možná existuje novější menší než moje, nevim) .

    Tohle bych rád vyzkoušel a díky ID TOOMIX za referenci: TOOMIX.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DATEL: jak to má PD, takto je kompatibilní se vším co má PD.

    Používám tuhle, dobíjím s ní telefon Redmi Note 8T, notebook HP 640G8, bluetooth sluchátka a žádný problém

    V akci bývá kolem 700Kč

    Baseus GaN Quick Travel Charger 65W Black - Nabíječka do sítě | Alza.cz
    https://www.alza.cz/baseus-gan-quick-travel-charger-65w-black-d5758886.htm
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ahoj pánové, když se tu o těch nabíječkách bavíte, můžete doporučit nějakou konkrétní? Velikost cestovní, přímo do zásuvky, rychlé nabíjení pro Samsung S22 Ultra (45W s otazníkem) a pro starší Xiaomi 10T (33W). Jak tak koukám třeba na Alze, tak nevím ty univerzály, tak jestli nakonec prostě nevzít přímo tu Samsung originál na 45W, snad by to fungovalo i s tím Xiaomi.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LAUNCHER: až QC 4.0 je s PD kompatibilní
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: S nastupem USB3.1 uz se to zklidnilo. Nabijecka je USB-PD, ale co umi telefon jsem nevedel.

    Regulaci mame, protoze nektere vyrobce proste nedonutis opustit USB2.0 :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: Mas pravdu, psal jsem to jen pro PD. Vse co potrebuji jakkoliv rychle nabijet je PD, se starsima vecma zrovna ja tezko poradim.

    U ne-PD tam mas ruzny nekompatibilni standardy Huawei vs Xiaomi vs Samsung vs QuickCharge vs Apple vs OnePlus a je to divocina. Ale nastesti te PD podpory bud masivne pribyva, nebo mam na PD stesti.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ty technologii se obecne rikalo quick charge, ale byl v tom zmatek.
    Pokud si nabijecka nepovidala s tvym charging cipem, tak jsi dostal 5V a 500mA (2.5W).
    Prestoze telefon treba umel 25W
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ADM: Ano bude. Dostanes co je videt v te tabulce. 2A a 9V pravdepodobne.

    LAUNCHER: Problem je, ze vse krome prvniho sloupce je PD. V tom prvnim sloupc jsi navic omezen technologii telefonu - bylo to 0.5, 0.8, 1, 2, 3A.
    PD je u USB-C telefonu jenom poslednich par let.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Herdek, nejdulezitejsi jsem nenapsal - Simvas nedelam do elektro, jsem jen hracicka s telefonama a tabletama. Kdyztak me doplnte nebo opravte. Tohle jsem pochopil z meho studovani USB-C PD pred par lety, kdyz se to rozjizdelo.
    ADM
    ADM --- ---
    MCKIDNEY: ted jsem si teda dohledal parametry k telefonu a je tam Fast charging 18W USB Power Delivery 2.0, takze by to melo byt v poradku
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ADM: USB-C PD: Abys nabijel, musi se zarizeni a nabijecka dohodnout na voltech. Tzn pokud nabijecka umi max 15V a notebook potrebuje 20V aby se nabijel, nebude nic, jako by nebyla pripojena. Ampery pak urci, jak rychle to nabijeni bude.

    Moje prakticka zkusenost s USB-C PD na zaklade 2ks Alza 65W nabijecky a 2ks Xiaomi 65W nabijecky je takova, ze napr. Samsung telefon a tablet (S22U a Tab S8U) to nabijí stejnou rychlostí, jako originální Samsung 45W nabíječka.

    Nabijecka k Pixelu ktera umi max 9V pak nenabiji laptop (protoze se nedohodnou na 20V).

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ADM: Od roku 2024 by jsi mel mit az 65W u kazdeho zarizeni :)

    Jinak zalezi na telefonu, ale minimalne by jsem mel dostat 5V/500mA pomale nabijeni.
    Teoreticky bys mel dostat u vsech 5/2A (10W) 15W a vic uz zalezi prilis na nabijecce a telefonu.

    Ale to je tak vse co si troufnu rict bez meritka :)
    ADM
    ADM --- ---
    MCKIDNEY: kdyz mam usb-c nabijecku 65W k laptopu, muzu ji pripojit k telefonu (v parametrech je tam nejnizsi kombinace napeti/proud pro vykon 15W) ?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Lidi se venuji apple vs EU. Ale realita je, ze dneska koupis nabijecku co ma usb-c a nema PD. USB-C kolebku a nema PD. Tablet se spotrebou 45W co nema PD i kdyz ma USB-C. Kabel muze mit konektor a nemit spravny copper pro USB-PD.

    Takze ti vyrobce proda 45W adapter z draheho galia a nefunguje s USB tabletem.
    Skoda HW, skoda zmatku, skoda kabelu.

    Samolepky a dalsi detaily jeste nemame
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: wireless only maji kolebky a ty pak musi mit take usb-c PD 100W.

    Laptopy maji delsi limit na implementaci. Tam je to zajimavejsi.

    Dale musi byt oznaceno, zda je v baleni nabijecka.

    Zabiji to nabijecky a charging okruhy co nejsou USB-PD. USB-C konektor je minimum a proto je povinny. Casem treba budou jine revize. Dnes pro PD pptrebujes Cko.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LAUNCHER: specifikují jen konektor, ale jestli pod tím bude USB 1.1 nebo se pro nabíjení použije QC či PD specifikováno není
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LAUNCHER: USB-C má několik revizí a pořád se vylepšuje. Pokud má tvůj telefon pouze bezdrátové nabíjení, konektor mít nemusí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam