• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jsem koukam tohle nepodcenil, kdyz jsem vzal pro synka ten S10e (ma Qi) misto zvazovaneho Pixel 4a (nema Qi).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: Good point. Na jednu stranu, nejlevnejsi Android s Qi je na Alza za 3200 Kc: https://www.alza.cz/gigaset-gs290?dq=6298921#parametry

    Ale kdyz to vezmu podle oblibenosti, tak se zda, ze se opravdu stale jeste prodava spoustu telefonu bez Qi.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    DRAGON: No je i není. Některé (co nejsou vidět) jsou custom na testovací účely a podobně. Ty vpředu jsou v podstatě pozůstatek z testování čínských značek kabelů kdy se nedal skoro žádný s type C konektorem koupit v ČR ( s přijatelnou cenou). No a jsem pro své okolí člověk co radí, pomáhá , opravuje a má. Takže mám kam sahat když je potřeba.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: Mid-range telefony nemaji wireless charging. Proto jsem je tam vypichnul. Dva Oneplus v rodine skoncili v kosi bez obnovy zaloh, protoze vecer jsi nejzistil ze kabel nefunguje :)

    Je to jedna z tech veci co stoji 15 korun, ale male mnozstvi lidi to opravdu chce a je ochotne zaplatit vic. Takze idealni pro rozdeleni trhu.
    Dneska bys mohl jit do new-old-stock: Samsung Galaxy S20 FE green ale i tak jsi jen tak tak na hranici mid-range.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: Telefon nabijim primarne pres noc, polozenim na podstavec lampicky na nocnim stolku. USB PD nabijecky a kabely potrebuji na nektere laptopy, tablety, BT sluchatka, mysi atp.

    Yeelight Staria Bedside Lamp Pro - Stolní lampa | Alza.cz
    https://www.alza.cz/yeelight-staria-bedside-lamp-pro-d5762302.htm

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SKAUT: neni to zbytecny? :))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOOMIX: ja to nespojuju, mam kabely na nabijeni a kabely na prenosy. A zije se mi tak skvele, protoze porad neco jak Jarmil neodpojuju a mam veci na nabijeni stale zapnuty a na datovy prenosy je mam pripraveny v technicky "neceseru" ;)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja jsem si vystacil s USB 2 High Speed a mam vse magneticke. Obcas to clovek odmeni.
    Ale do te dobry v rodine ani jeden midrange telefon nejde do srotu kvuli konektoru.

    Velmi silne doporucuji, pokud mate cokoliv s micro USB.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    A trochu flexu, moje sbírka kabelů 🤣

    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Tak to přidám ještě značku Wotobe. 100W USB 3.1. Pak tu mám několik noname ( a nebyli moc drahé) z Ali (shop už nemá v nabidce, přeci jen to je už pár let) a ty jsou taky full. Krom toho že jsou silnější a méně poddajné.
    BTW Baseus měl (má?) v nabídce USB A to USB type c se silikonovou izolací (příjemný na omak, poddajný, ultra flexibilní) a nemůžu najít čistou type C variantu ( oba konce, klidně jen 65W a USB2.0 ). Nenatrefil někdo na něco?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Jinak kabely, ruku do ohně dám za Ugreen. Mám od nich dost kabelů (microUSB, magnetické, USB-C datové, 100W USB-C s PD, USB 3.0 prodlužovačky atd.) a není s nima sebemenší problém

    Ugreen Official Store - Amazing prodcuts with exclusive discounts on AliExpress 
    https://ugreen.aliexpress.com/store/301635
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SKAUT: člověk si pak musí vybrat, jestli chce rychle nabíjet, nebo rychle přenášet data, najít kabel co bude umět přenášet 100W a pojede aspoň USB 3.0 (5Gbit/s) je takřka nemožné. Bohužel tohleto bude v koncovém hledisku pro BFU problém
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Odpouštím ti :D Tak ja uprimne nevidim zadny problem v tom, co je k hodinkam dodavano, k tomu se da vytvorit super drzak (kosik, chces-li) na 3D tiskarne, klidne muzu dodat. Spis mi slo o nabijeni mobilu, tak sem chtel ukazat super nabijecku (ta cast na airpods nabiji i mobil, takze se daj nabijet dva najednou, fast chargovanim)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Jasny, dal jsem google hned pak :) Ale jak jsem napsal neni to jenom o Qi, ale o tom kosiku.
    Sorry
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: nebudu tvůj google, že ne? ;)
    jinak delaji i single, vsechno je rovne a ten airpod "dock" umi nabijet i hodinky non apple, zkousel sem samsung watch. Tahle dual taky.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Zda se ze Apple only. Skoda, ze Samsung opustil kolebky na miru a ty jejich puky potrebuji 3d tiskarnu. (Vytisknes, vlozis puk a hodinky maji poctivy dok.)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Maji ruzne kosiky? Docela bych ocenil nabijecku s kosikem na Samsung watch 40mm a 45mm
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Jinak co se mi na Baseu líbí, je jejich kvalita, je to sice Čína (ale co není, že), která je na velmi vysoké úrovni v 95% případů (občas se nejakej kabrl odporoučí). A také velmi pěkný design, například u této wireless nabíječky se kolegové dohadovali, co to může být ;))

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SKAUT: jo, ja vim, to mi nevadí, nepoužívám jej pro data transfery
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    DRAGON: Jo, ten je fajn. Je USB 2.0 jen tak pro info.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam