• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Na doplnění - aby se rychle nabíjelo ( 100W ) je třeba mit i patřičný kabel s čipem. Na ty nižší stačí jen patřičně zakončený CC pin. K tomu je bohužel i fakt že některé kabely nemají rezistory správně ( každý CC pin musí mít vlastní rezistor ) takže v lepším případě nemusí fungovat. v extrémním případě umí zničit zařízení.
    Takže kabely brát rozhodně od ověřené značky.
    Jo a pokud chcete rychlé přenosy (USB3 a výš) je to taky o hledání správného kabelu, hromada jich je jen USB2.0.
    A debata mi připomněla debatu nejen o USB PD v mobilu co jsem vedl s ID Launcher pár let zpátky.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOOMIX: baseus je boží firma, mám od nich spoustu věcí a max spokojenost, i tuhle GaNku
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PUPU: Asi myslis recovery? A ano pro recovery je adb zastavene, dokud neni nastartovano (sideload a custom recovery procedura.)
    PUPU
    PUPU --- ---
    jen strucny dotaz - Samsung Galaxy telefon v rescue rezimu pres adb videt neni, ze? jen v okamziku, kdy ma zapnuty sideload...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Samozrejme.alza pro snadnost. Anker koupite jinde a kdyz si date bacha na padelky i dobre. Pro srovnani.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AlzaPower M300 Multi Charge Power Delivery 100W černá - Nabíječka do sítě | Alza.cz
    https://www.alza.cz/alzapower-m300-multi-charge-power-delivery-100w-black-d6791736.htm

    Na cesty mame v rodine tyto. Casem opustime 18W porty, ale zstim je prilis mnoho zarizeni s USB-A.

    pridas kabely, nalepovaci drzaky pro ne a jdes dal. Dulezite je pro nas mit vse v jednom pro notes, usb dockovaci stanice, tablety, usb huby atd. Mit 2 nabijecky je uz stejne jako tahle vetsi.

    Pokud clovek chce kvalitu levne:
    Anker PowerPort PD+2 - Nabíječka do sítě | Alza.cz
    https://www.alza.cz/anker-powerport-pd2-d6227605.htm

    Pokud velikost tak Anker 65W GaN ale to uz stoji.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Chovalo se to tak, že když jsem po delší době normálního používání telefonu najednou potřeboval GPS, jak kdyby tam nebyla. Tzn pokud naskočila, bylo to zcela OK, začné výpadky. Ale leckdy nenaskocila a musel jsem pak vypnout/zapnout telefon.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LAUNCHER: DATEL: ty nabíječky mám vlastně dvě, jednu jsem kupoval na aliexpressu v akci za 23$ a pak jsem chtěl kupovat ještě jednu do batohu na cesty, ale byla zrovna na Alze v nějaký větší akci za 650Kč, tak jsem ji vzal tam, protože záruka 2 roky a nemusel jsem na ni měsíc čekat. Tady kdyžtak odkaz na ali přímo v Baseus store


    US $29.90 66%OFF | Baseus GaN 65W USB C Charger Quick Charge 4.0 3.0 QC4.0 QC PD3.0 PD USB-C Type C Fast USB Charger For iPhone 12 Pro Max Macbook
    Baseus Gan 65w Usb C Charger Quick Charge 4.0 3.0 Qc4.0 Qc Pd3.0 Pd Usb-c Type C Fast Usb Charger For Iphone 12 Pro Max Macbook - Mobile Phone Chargers - AliExpress
    https://a.aliexpress.com/_msJ0Fj0
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: jj, to jsem zkoušel, vidím kupu satelitů, USA, EU, ruských, čínských... Spíš je otázka, jestli to nebude třeba vypadávat při jízdě, ale teď se nikam autem nechystám, tak to nevyzkouším, bude muset stačit chůze a přemístění se na jiný konec Prahy.

    Jinak zatím s S22 Ultra spokojenost, snad to vydrží. Pro mě byl jeden z hlavních důvodu taky to, že Samsung slibuje 4 velké aktualizace (nové verze Androidu) a 5 let bezpečnostních záplat. Tak snad to dodrží.
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: ty kryty nevypadají špatně, ten EST jsem našel za 349,- asi ho vezmu, ten stojánek se bude hodit. U toho Spigenu nevím, odolný by se občas hodil, ale ten je taky nejaký měkčí, jestli jsem to dobře pochopil? Navíc mám variantu v bílé barvě (výhodná koupě :-D) tak aby to u toho foťáku nebylo jak pěst na oko :)

    LAUNCHER: dej pokoj, nedávno jsem kupoval obyč tablet s klávesnici jakože pro děcka (iGet K206, taková šunka, ale stačí), a krom toho mám z dřívějška iPad 6. generace. Jako jo, ne že bych se na ten Tab S8 nekoukal, že jo, ale to už by bylo moc :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Ta GPS když mi na prvním kusu nejela, tak vůbec nebyla vidět v GPS test. Pomohlo vždy jen vyp/zap telefonu. Stáhni a v nejhorším reklamovat/vyměnit telefon:

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.gpstest
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: V pořádku.

    Co tablet, ten už máš? 🤔😁

    The Most Powerful Android Tablet Ever! Galaxy Tab S8 Ultra Hands-On
    https://youtu.be/-NM4j9tVits
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: ještě nevím, dneska jsem trávil celé odpoledne přenosem dat ze starého telefonu a znovu nastavováním všeho (auth aplikace, bankovnictví, emaily... - bohužel přenos dat nepřenesl ani základní nastavení u aplikací, u kterých není blokované zálohování). WiFi jede, obě SIMky zatím taky, jedna z nich je datová, taky jede, GPS se zatím tváří taky ok - ale vše je to pořád z jednoho místa. Až v úterý pojedu do kanclu, tak uvidím, jak to dopadne :)

    LAUNCHER: právě, raději bych nějaký univerzál, ale zas aby to nebylo obrovské, jako jsou ty Alzácké (které teda asi taky nebudou zrovna nic moc, jak tak čtu)

    TOOMIX: díky za tip, teda stojí to už celkem ranec, ale zvážím to.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Co ta S22U btw? Je od tebe podezřelé ticho, máme se bát? 😅
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Mam negativní s Alza (umřela mi) a relativně pozitivní s Xiaomi 65W. U té Xiaomi me dráždi, že má jen jeden port. Samsung 45W mám doma, ale s tím ledacos nenabijes protože jen 45W a na 45W není uplne malá (možná existuje novější menší než moje, nevim) .

    Tohle bych rád vyzkoušel a díky ID TOOMIX za referenci: TOOMIX.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DATEL: jak to má PD, takto je kompatibilní se vším co má PD.

    Používám tuhle, dobíjím s ní telefon Redmi Note 8T, notebook HP 640G8, bluetooth sluchátka a žádný problém

    V akci bývá kolem 700Kč

    Baseus GaN Quick Travel Charger 65W Black - Nabíječka do sítě | Alza.cz
    https://www.alza.cz/baseus-gan-quick-travel-charger-65w-black-d5758886.htm
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ahoj pánové, když se tu o těch nabíječkách bavíte, můžete doporučit nějakou konkrétní? Velikost cestovní, přímo do zásuvky, rychlé nabíjení pro Samsung S22 Ultra (45W s otazníkem) a pro starší Xiaomi 10T (33W). Jak tak koukám třeba na Alze, tak nevím ty univerzály, tak jestli nakonec prostě nevzít přímo tu Samsung originál na 45W, snad by to fungovalo i s tím Xiaomi.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LAUNCHER: až QC 4.0 je s PD kompatibilní
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: S nastupem USB3.1 uz se to zklidnilo. Nabijecka je USB-PD, ale co umi telefon jsem nevedel.

    Regulaci mame, protoze nektere vyrobce proste nedonutis opustit USB2.0 :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: Mas pravdu, psal jsem to jen pro PD. Vse co potrebuji jakkoliv rychle nabijet je PD, se starsima vecma zrovna ja tezko poradim.

    U ne-PD tam mas ruzny nekompatibilni standardy Huawei vs Xiaomi vs Samsung vs QuickCharge vs Apple vs OnePlus a je to divocina. Ale nastesti te PD podpory bud masivne pribyva, nebo mam na PD stesti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam