• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JEREMIUS: To je bohuzel vec FW a Android to neresi.

    Jako byvaly majitel oculus - nastav si WiFi takovou jako chces a zarizeni si vyberou.
    Specialne s modernima nastavbama uz neni duvod resit mit site co se prekryvaji.

    Bug v oculus quest 2 SoC (QualComm) SW neopravil a pravdepodobne nikdy neopravi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JEREMIUS: Řešil jsem stejný problém (v mem případě jsem potřeboval aby byl připojen na 5GHz), ale nevyřešil. Nakonec jsem tedy nastavil pro každou frekvenci jiná jména. Což není optimální z dalších důvodů.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    JEREMIUS: Všechny frekvence mají stejný MAC?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    KEL: Díky, nějaký pokusy od Xiaomi, cpát tam reklamy, byly myslím taky, ale to jsem naštěstí celkem rychle neutralizoval a od tý doby s tím byl klid. Ty "doporučení", alias reklamy, o na který si stežuju, jsou tohle:

    Android TV ads pull homescreen rating to just 1 star - 9to5Google
    https://9to5google.com/2021/05/06/android-tv-ads-rating-launcher/

    Zkrátka banner na nějakej debilní béčkovej seriál z produkce služby, kterou nemám a ani si jí nemůžu pořídít (obvykle Disney+), kterej zabírá 1/3 "real easte" na "homescreenu" TV.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Mám a/c wifi, kdy 2,4 i 5 wifina má stejný název. Telefon se mi připojí automaticky k 5GHz síti. Dokážu ho nějak přinutit, aby se připojil v 2,4 GHz?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    KEL: jak... ?
    KEL
    KEL --- ---
    JOHNY_G: ale dají se velmi jednoduše vypnout
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUCZKER: To je na delsi povidani, ale Android TV jako edice byl odriznut a proto ty boxy meli vesmes Android 4.4 a dost orezany.
    Google TV je nova edice toho sameho ve snaze dominovat set-top-boxy.

    Chromecast sticky jsou duvod proc to zabili a tedka si koupis stick od nich a dostanes Google TV.

    FireTV existuje, protoze pro svuj ucel nepotrebuji Play Store. (Amazon ma obrovske portfolio)
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MCKIDNEY: Dotaz k tomu Chromecastu, o kterej jsem se podobne jako i FireTV nikdy nezajimal. Chapu spravne, ze:
    - nezavisly vyrobce IPTV settop boxu do krabicky muze nacpat Android, ale google mu jednoduse neumozni propojit to s Google sluzbama a musi se to kdyztak sideloadovat ...
    - ... a kdyz ted koupim Chromecast, tak bude narozil od drivejska obsahovat zamknuty Android TV prebrandovany jako "Google TV", kde jen Google urcuje, co a jak ma fungovat s kazdym dalsim update?
    - Android TV integrovany primo do "premiovych" televizi Google taky zabil?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SUCZKER: + bych přidal,že ta YT Android TV apka je totální sračka se slabým vyhledáváním, dementním napovídaním naprosto nekontextových věcí a neschopností navázat tam kde jsem skončil. Ta tsunami reklam poslední dobou je poslední hřebíček.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ale plati to same uz roky, nekupujte Google TV, pokud to nechcete resit. NVidia Shield ma suprove nastavby a pridanou hodnotu. Navic je odemceny, nebo aspon byla moznost ho odemnknout. Nemam posledni revizi.

    Google zabil TV boxy a presel na Chromecast. Tedka chce mit tracking toho na co koukate a do chromecast dal zpet Google TV. Zatim je to stale nepovinne.

    Je to tvrda lekce a to specialne v dobach, kdy i nektere chytre televize jsou hloupe.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: Jop, mozna nemaji katalog jak spotify - ale rozhodne lepsi pro nas i pro lidi co sledujeme.

    JIMX: Asi jo, lidi co davaji pozor si nainstaluji ten lepsi YT Browser :) Jeden zrovna tedka Google zabil, protoze nasel jednu feature co skutecne muzou legalne potlacit. Je hodne precedentu na autonomii browseru a YT je webovka.

    Moje oblibene je Termux a Youtube-DL - videa pak hezky skonci primo v adresarich a v kvalite co odpovida obsahu.

    JOHNY_G: Google je ma taky. Posledni Google TV based chromecast. Gaslighting neni treba.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    JOHNY_G: ano, a taky najednou z ničeho nic nVidia u Shield TV a Google na to chudák kouká a němuže s tím nic dělat a jen si rve vlasy, proč má ta apka default launcheru tak skvělý hodnocení:

    Android TV Launcher - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.leanbacklauncher
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    SUCZKER: Google nemá v launcheru reklamy. Xiaomi má v launcheru reklamy.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ty kráso, já už si život bez Youtube Premium ani nedovedu představit, hodně YT jedu asi na čtyřech zařízení a při představě, že musim kvuli necelý stovce měsíčně (jedu to s kámošem a bráchou) sašit nějaký hacknutý píčoviny...uff. U tý krabičky to chápu samozřejmě. Ale i tak, komp, laptop, mobil, webOs TV..
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    ARIAEL: určitě se neprosí, když mi je cpe do fulltextového vyhledávání ;)

    LAUNCHER: Lucky you, jestli na tvojí krabici zrovna reklamy nechodí. Přes instalaci launcheru jsem to zkoušel, ale z nějakýho důvodu se tam po dalším updatu vnutil původní Launcher. IP blocking mi router neumožňuje, TV box má zamcenej loader a další krabičku si kvůli tomu kupovat nebudu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUCZKER: 1) Pročti si pravidla Nyxu, část "Slušné chování" a diskutuj bez vulgarit.

    https://nyx.cz/terms

    2) Na Android TV (televize od TCL) žádné reklamy nemám. Na některých Google TV jsou bohuzel defaultne reklamy (např nVidia Shield), lidé se toho snadno zbaví buď instalací 3rd party launcheru, pripadne blokací http adres na routeru.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    SUCZKER: asi tak no... Dokovat tam těch reklam bylo adekvátní množství, byl jsem s tím ok, ale teď to je fakt trollin už.
    JIMX
    JIMX --- ---
    hacknuté_playery_placených_služeb is the new downloading_from_torrent? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam