• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    MCKIDNEY: Díky žes na to mrknul, já těm specifikacím moc nerozumim, zevrubně to chápu, ale evidetně mi to při výběru bylo k ničemu.
    Tahle nabíječka si s tabletem rozumí, tak jsem to samý čekal i od Samsungu: https://www.datart.cz/baseus-gan2-pro-quick-charger-2x-type-c-usb-65w-eu-black-xiaobai-series-fast-charging-cable-type-c-type-c-100w-20v-5a-1m-ccgan2p-b01.html
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Podle specifkaci by Samsung mel umet 20V3.25A coz je dost proto co to HP chce. Specifikace HW toho moc nerikaji bohuzel. Zajimave bylo kolik lidi prodava na Amazonu nabijecky testovane s HP. :)

    Cekal jsem ze nabijecka bude kecat, protoze Samsung prakticky nema zadne telefony co umi 65W, ale slibuji PD3.0
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUK: To uz je celkem davno no, ale uz jsem upekl 2 bezdratove nabijecky Samsung hodinek, protoze se to nezastavilo. Jedna normalne roztavila ABS a knektor se sam odpjil vlastni vahou :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak odkazu se natohle LAUNCHER
    Konkretne teda spis tady:
    USB hardware - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/USB_hardware#Power

    Pro 65W potrebujes 20V a pro 65W na 15V potrebujes specialni kabel a jet 5A na 15V coz neni USB-PD.

    Takze proto rikam, ze je neco spatne. Ono to neni zcela zrejme ze se jedna o nabijecku co neumi 20V. Takze windows tablety Surface zvladaji 15W a 35W nabijeni.
    SUK
    SUK --- ---
    MCKIDNEY: Stary puvodni USB bez jakekoliv komunikace by dokonce melo zariznout uz > 100mA, nejsem si jist, jak je to presne dneska.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER, AXTHEB: Kluci a neznamena to, ze je neco spatne? Ale jako diky za opravu, mohl jsem rovnou napsat ze neco spatne znamena ze jeho notebook a nabijecka nemaji kompatibilni mody USB-PD :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Konkretne typ tabletu?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MCKIDNEY: Nemusí. Když zapojíš USBC notebook do nabíječky, která nedá 20V přes PD, tak tam pak také neteče nic.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: Napr. do 20V laptopu to asi tezko bude dodavat 5V/500mA...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Aspon je to dobry duvod pro tu legislativu :)

    USB nabijecka by mela vzdy davat aspon 5V/500mA - takze pokud nevidis nic, tak je opravdu neco spatne .
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    LAUNCHER: Nene, samotný tablet v nabíječce. Koukám na to přes meřák a neteče tam nic.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Rasisticka nabijecka, no to uz jsem videl vsechno :)

    Posli odkaz ci nazev tabletu a nabijecky. Posli dotaz ci napis recenzy na oboje.
    Ale vytvaret si predstavu, ze nabijecky prestane fungovat kompletne pri pripojeni Windows tabletu je nesmysl.

    Tohle chci videt, mozna i zaplatim zasilkovnu :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Rozumime si, ze kdyz do te Samsung 65W nabijecky zapojis vice veci najednou, tak to nasledne nema 65W na primarni vetvi a laptop to z ni neutahne? Tzn laptop musi byt zapojen prave do primarni vetve a ostatni vetve musi byt urcite bez zapojenych zarizeni a dost mozna i bez zapojenych kabelu (a to i tech prazdnych).

    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    TOOMIX: Ono je to na krabičce napsaný vzadu malym písmem, že podporuje telefony nebo tablety s Androidem.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CHOTOUCHOVAK: to nebude android/win ale těma nabíjecíma protokolama
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Tak shodou okolností jsem dnes koupil nabíječku Samsung 65W a představa byla podobná jako měl KEJKLIR: Já ovšem chtěl nabíjet stejnou nabíječkou mobil Samsung a tablet HP. Jenže tablet je s win a nabíječka podporuje pouze android, takže do tabletu nepustí nic. Tak třeba si na to někdo vzpomenete, až budete taky řešit univerzální nabíječku.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUCZKER: Ne tchapes to dobre tistak ma odleptanou vrstvu urcenou pouze pro prenos tepla. Tu pak muzes i prenest dal skrze hlinikove a nevodive SMD soucastky. Takze nemusis mit cestu specialne pro teplo.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MCKIDNEY: ... Lepsi telefony ho chladi skrze PCB....

    Sorry, jsem lama a s pajkou jsem si hral naposledy na stredni, kdyz mi SMD prislo jako vesmirna technologie. Chlazeni pres PCB znamena, ze cast tiskaku, na kterym je ten nabijeci cip slouzi jako heatsink? Nebo je PCB v tomhle kontextu neco uplne jineho?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Geeky video:
    Does Fast Charging ACTUALLY Ruin Your Battery?
    https://youtu.be/UpqaQR4ikig


    Nerdy video:
    ADRmu Battery Module - An uninterruptible power supply for 10V Standards
    https://www.youtube.com/watch?v=YsErYfKkoBU
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Stejne jako v BDSM klubu, Dom a sub je fantasticka zalezitost :)
    Nikdo nepredava kontrolu - komunikace vyzaduje obe casti.

    Rozdil mezi resenimi je jak rychle a jak presne meni energii nacpanou o baterky. (V*A ne A ci V :) Tohle neni konstantni a dokonce ani linearni funkce.

    Lithium potrebuje cas prenest energii zkrze membranu. Klasicka forma nabijeni je jet stejny proud a pak stejne napeti. To ale neni nejrychlejsi - pouze nejstabilnejsi. Jde to regulovat jak mechanicky skrze teplotu, tak pulsovanim podle charakteristiky baterie.

    Uvnitr telefonu mate cip co s urcitou efektivitou prevadi energii z nabijecky do baterky.
    Ten je taky druhy duvod proc vas telefon chcipne predcasne - nejdriv konektor a pak tohle IC. Tohle IC se taky prehriva, protoze odpad je teplo. Lepsi telefony ho chladi skrze PCB.

    Teprve ted se dostavame k nabijecce - tam mate bud predepsane situace (Seskupene pod nazev USB-PD) a pripadne extra funkce vyrobce.

    Tady se jedna o DASH ci WARP licenci specialne pro OnePlus. Ale jak rika SKAUT nakonec je to jenom prepinani napeti a proudu, tak aby to IC v telefonu dostavalo dost stavy o kterou si rekne.

    Nejvetsi inovace neni to obchazet PD, ale obchazet baterku pro provoz - to delaji Lenovo a Asus gaming telefony. Potom pouzivani vice clanku, kdy muze IC pulzovat mezi clanky a regulovat tak celkovou teplotu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam