• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SPM
    SPM --- ---
    Hele otazka k tomu: da se na zasifrovanej telefon po restartu dovolat? Co jsem mel predtim starsiho nota, tak ten bez gesta/hesla/etc vubec nenabehl. ZFold normalne najede, ale je videt, ze aplikace se spusti az po tom prvnim odemceni, takze je nejspis sifrovana jenom ta cast s datama. Ale nikdy jsem v tomhle stavu nezkousel na ten telefon volat...

    Ja jenom, ze jestli se telefon sam zrestartuje a zustane ve stavu, kdy se na nej neda dovolat, tak mi to prijde jako pruser jak prase... a jestli to pak navic udelaji ve stylu Windows uzivatelsky nevypinatelny, tak bych za to pak autora tohohle napadu nejradsi prastil lopatou po hlave.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Na PC mi to vadí, protože se mi neuloží otevřené věci, neotevřou se mi okna co jsem měl otevřená,…

    Na androidu je mi to šumák, protože ho nepoužívám jako pracovní - dokud ty apky co mají běhat na pozadí běhají, tak je mi to vesměs fuk.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    TEKKIT: Mám to stejně. A u něčeho se cpu do beta kanálu / instaluju dev. verze ( takhle jsem ztratil přehled nad tim co je aktuální verze androidu 😆 ).

    A platí i to o rodičích ( lidech kolem ). Některým stačí posunout ikonku a mají problém 😆. Někdy mám problém já s vysvětlováním že se s tím nedá nic dělat - typický případ pro webové stránky kdy vlastník udělá redesing / úpravu a uživatel má problém. Tam bohužel není možnost volby "neaktualizovat".

    K tomu "neaktualizovat" - dost lidí nechce aktualizovat ale na stranu druhou se bojí "hackerů".
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    celkově ten postoj k aktualizacím by mě zajímal, ale tady je to naprd, protože tohle už jsou přeci jen pokročilejší uživatelé...ale...

    Mám k tomuhle super historku: já se dycky na aktualizace těším (ne na klasický záplaty, ale kde jsou nějaký třeba nový funkce - jsem takovej hračička). Takže většinou už vim třeba 14dní dopředu, že by v týhle konkrétní mělo být něco zajímavýho...

    ale třeba táta to úplně nesnáší, protože "jednou něco zmáčknul a celý se to změnilo":)) Asi jinej android:) Ten chce aby telefon byl tak, jak je zvyklej

    btw ten samej přístup má i žena. Ale u tý je potřeba říct že jí kdysi nějaká aktualizace něco dokurvila a opravil to až nějakej opravnej balíček, takže se to dá pochopit
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: jj to je vlastně taky pravda
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: TEKKIT: Aktualizace mu tu uplne zbytecne desi uzivatele. At se to laskave pres noc aktualizuje samo a hlavne se jich to na nic nepta. Predpokladam, ze kdo to potrebuje rucne potvrzovat a badat nad tim (a nic proti tomu), ten si to bude moct nekde vypnout.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---

    "tiché aktualizace"


    Instrukce:
    viz článek níže

    24 hlasy od 24 respondentů
    • 20.8% / 5 hlasů
    • 41.7% / 10 hlasů
    • 37.5% / 9 hlasů

    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    já vám nevim, ale mně tohle nějak extra super nepřijde. Já si aktualizace každej měsíc vyvolávám ručně a nijak mě to neobtěžuje teda... Navíc co lidi co třeba z nějakýho důvodu nechtějí aktualizovat?

    Android 13 možná konečně vnutí Samsungu tiché aktualizace
    https://www.svetandroida.cz/android-13-samsung-tiche-aktualizace/
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    V android 13 žádné "povolit místní menu" nevidím - naštěstí :)

    Je tam "Povolit puntík s oznámením"
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    TEKKIT: Samsung si Android překládá sám, a už cca před osmi lety v tom byl excelentní.

    CADDY
    CADDY --- ---
    TEKKIT: jojo, chapal bych nejake Ciny, ale ze Samsung neumi udelat preklad a nechat to otestovat nekoho native... :-D

    Kazdoapdne po teto anabazi uz si to budu snad pamatovat :-D
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    zobrazit jako místní menu je boží:))
    CADDY
    CADDY --- ---
    JOHNY_G: jo, došel jsi k tomu o chvíli dříve, koukám :-D
    CADDY
    CADDY --- ---
    JOHNY_G: myslím, že angličtina byl dobrý nápad... takto je to asi jasné a jen debilní překlad... ještě to ověřím, ale vypadá to nadějně :) Díky moc...

    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    CADDY: Mám vážné podezření, žes našel, cos hledal, akorát to má naprosto debilní překlad :-D.

    CADDY
    CADDY --- ---
    JOHNY_G: tam uz nic zajimaveho neni, jen list zvuku k vyberu/odstraneni
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    CADDY: Výstřel do tmy - zkus kliknout na to Zvukové. A pak aspoň na chvilku přepnout telefon do angličtiny, abych věděl, na co se to sakra koukám :-D.
    CADDY
    CADDY --- ---
    JOHNY_G: jo, jsou, ale nevypadají a taky mě to nenapadlo předtím :-D
    CADDY
    CADDY --- ---
    JOHNY_G: tam asi taky nic... nevím teda, co znamená "zobrazit jako místní menu", můžu to zkusit vypnout...

    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    CADDY: Teď se teda ze Samsungu drobátko drbu na hlavě, ale ty kanály nejsou rozklikávací? Nevypadají tak, ale měly by být.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam