• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GEKONZPRAHY: Nemám. Já na to pojištění mobilu moc nejsem. Ostatně ty mobily docela střídám. Ale teď teda na základě Fold4 jsem to přestal řešit a další bude asi až Fold 5.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LAUNCHER: Takže máš ten mobil havarijně pojištěn?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GEKONZPRAHY: Ultru tu mám, ale není v ní SIMka. Výhledově půjde ženě.

    Takhle spokojený s mobilem (Fold4) jsem dlouho nebyl a to jsem se ho tolik bál. Jediné co mi víc chybí je ~230mm telephoto z Ultry. I ta výdrž, k mému překvapení, mi přijde lepší než na Exynos Ultře. Nejspíš kvůli Snapdragon 8 gen1 plus.

    Tímto už nikdy nebudu fňukat po Huawei Mate 20X, protože Fold4 je v každém směru lepší.

    Akorát se bojím, že to omylem rozbiji, no 😔.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Můj telefon právě dostal poslední update, pomalu čas pohlédnout se po něčem jiném, ideálně zařízení, které také dostává day1 updaty a funguje mu v Česku 5G a VoLTE.
    The Pixel 4 hits end of life after three years of service | Ars Technica
    https://arstechnica.com/gadgets/2022/10/the-pixel-4-hits-end-of-life-after-three-years-of-service/
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LAUNCHER: Už nemáš Ultru? :0
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Tipy na bezdrátovou nabíječku, pls? Alespoň 15 W přes QI, fyzická kompatibilita s rozloženým Fold 4 (at ho zbytečně nemusím rozložit, složit, což zdržuje). Možná stojánek, možná placka. Bez věšáku na hodinky. Může a nemusí mít více pozic.

    Mám tu 15W Samsung placku a možná mám vadný kus, ale bzučí ve stand by, i když na ní neleží mobil 🙄
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ale zmizi to jakmile Signal nastartuje a precte si ty zpravy.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Samsung instaluje veci skrze marketplace, aby si prave nemusel mit play store.

    DRAGON: Dela to i pozdeji a nebo jenom pri restartu? Ono pri startu nektere aplikace nemaji pristup a nemuzou veci delat. Me tohle pise u SMS a MMS protoze pouzivam Signal jako SMS aplikaci.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: tak tam zkus dat GPRS
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HOUMLES: furu možností :)

    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: co mas za nabidku pod "bearer" ?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HOUMLES: ty jo, to bohuzel vubec netusim, co pod tim nastavit, ale neco tam mam, na net a na mms (nastaveni radeji jako odkaz, je to dlouhe)



    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: ja to mam v AOSP12L v nastaveni simky jako "access point names"
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HOUMLES: mam virtuala na siti Tmobila (loguju se do jejich portalu) a tam je poslat si nastaveni MMS a kdyz mi prijde smska, tak je v ni "bohuzel vas telefonni pristroj neumime nastavit" :))
    jinak v settings sem hledal slovo APN a nic, Samsung S21


    ad: tak jestli tam nemas navic jeste dalsi profil... to tam znamena kde, prosim?
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: no a koukal jsi jaky tam mas nastaveny APN? nebo pak koukni na stranky tvyho operatora, vsetsinou tam maj navody na tyhle nastaveni .. dokonce snad i existujou (ikdyz nevim jestli to jeste funguje) i konfiguracni zpravy, ktery si nechas poslat na tvoje cislo a samo ti to tu konfiguraci APN vytvori.
    jeste me napada, jestli ti MMS normalne funguje tak jestli tam nemas navic jeste dalsi profil, kterej je zbytecnej a spatne nastavenej.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HOUMLES: sem mezitim zjistil zajimavou vec: Soundcloud nejde odinstalovat v play.store, ale kdyz sem sel normalne pres settings/apps/soundcloud, tak tam normalne uninstall byl, tak sem to smazal, dobry, tak dekuju :)

    ted jeste ten problem s MMS, pritom odesilat a prijimat je muzu, ale pokazdy mi proste prijde tahle debilni notifikace. Asi si na ni holt budu muset zvyknout..
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: root neni potreba, takze jestli ten soundcloud vubec nechces tak ho muzes disablovat
    How To Disable Any System App Bloatware On Android Without Root
    https://www.xda-developers.com/disable-system-app-bloatware-android/
    KEL
    KEL --- ---
    DRAGON: jo, přesně to :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    btw prosim pomozte i v tomhle ;)
    Kdykoliv restartnu telefon, objevi se mi dve veci, ktere vubec nevim jak eliminovat:

    1) Can't download MMS notifikace
    2) nejaky prehravac s nejakym vzdy stejnym trackem, kdyz na to kliknu, objevi se soundcloud (bohuzel soucast S21, nelze odinstalovat bez rootu)

    netusite jak oboji navzdy odstranit? diky

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KEL: tim myslis tohle?
    GitHub - tomasko126/easylistczechandslovak: EasyList Czech and Slovak is an official filter list for AdBlock, Adblock Plus and other ad blockers out there
    https://github.com/tomasko126/easylistczechandslovak

    ergo zadat tohle URL do sekce Manage Tracker Blocking Source / Add new source" tuhle adresu?
    https://raw.githubusercontent.com/tomasko126/easylistczechandslovak/master/filters.txt
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam