• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    JOHNY_G: Dovolím si nesouhlasit s tim ubližováním pořád na kabelu.
    Jakmile se akku nabije tak do nej jde max udržování ( dneska možná vůbec).Neni to tak ze by to do něj pořád rvalo něco, pokud tedy není žádný velký odběr. Pak jej to možná jen doplní.Navic adaptabilní nabíjení ( pokud člověk dobíjí pravidelně ve stejnou dobu) se postará aby bylo nabito až bude třeba.
    Každý mobil jsem vždy nabíjel přes noc a jak jsem psal, baterka byla jen v jednom případě trochu slabší.
    Tak to minimálně funguje u mě 🤷
    JIMX
    JIMX --- ---
    PUSCHPULL: na dobijeni ... uz mam 3 Qi nabijecky doma a jednu v kanclu a je otrava pripojovat kabel ... to to spis neudelam a pak se divim, ze mam odpoledbe vybito ... do stojanku to klidne postavim 20x denne
    E42
    E42 --- ---
    PUSCHPULL: A víš, že Qi je standard bezdrátového nabíjení a s rychlostí nemá prakticky nic do činění? Já jen že mi pořád nejde do hlavy tenhle PUSCHPULL tvůj příspěvek v kontextu další debaty včetně zejména příspěvku, na který teď odpovídám.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ARIAEL: na přetíženém Edge a občas úplně bez signálu mi ten cloud nějak nemaká, takže něco holt musím mít offline.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jsem rad ze nekdo zminil teplo z Qi :) Nic neni perfektni a baterie jsou problem balancovani navrhu a pouziti. Proto u zarizeni co nema jasne pouziti nejde udelat spravne - vas telefon muze mit spotrebu notebooku a pak lezet 6h ve standby.

    Byl to problem i pred statusem spotrebniho zbozi. Baterie navrzena pro nizkou degradaci nema velkou kapacitu nebo velkou propustnost. Vse je kompromis

    Qi doporucuji protoze rating vsech soucasnych konektoru je maly a vedlejsi bonus je ze nabijecky jsou obdobne pristupne jako kolebky v dobach PDA - coz vede k castejsimu pouziti a ne syndrom noc v kabelu, jinak rano zaspim.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    JOHNY_G: tohle je hezká odpověď. To beru! :-)
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    PUSCHPULL: Akumulátorům to vadí pořád, ale při dnešní životnosti telefonů to už nemá takovou relevanci :-)). Spotřebitelé, kteří to vyhledávají, málokdy vydrží s telefonem déle než dva roky, a to ta baterka ještě jakž takž unese. Navíc hodně lidí (zejména ti, kteří hodně hrají na telefonech hry) funguje stylem "to nevadí, že to nevydrží nabité celý den, když do toho nasypu 50 % za 10 minut". Já tak nefunguju, ale rozhoduje trh, a sám takové lidi znám a v recenzích se to vyzdvihuje často :-). Já zase ubližuju akumulátoru tím, že je na kabelu nejen v noci, ale i v permanentním provozu v práci a v autě. Někdo mu zase ubližuje odpadním teplem z bezdrátové nabíječky. Je to fuk. Je to spotřební zboží a telefon má sloužit nám, a ne my jeho baterce :-)).
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Jen jsem chtěl říci, že z mého pohledu je zdůrazňování výrobců za jak krátký čas jejich mobil nabitý, trochu neseriózní. Z důvodu těch docela dost vysokých proudů, které se do baterie tlačí.
    Ale třeba se mýlím a bateriích to už dnes vůbec nevadí.
    Žiju v té klasické představě, že menší proud po delší dobu zajišťuje stabilnější prostředí pro dobíjení akumulátorů.
    Jistě čas od času je fajn moci si dobít přístroj za 15 minut, ale nemělo by se tak dít pravidelně.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    PUSCHPULL: Dobijim pořád z rychlonabijecky co mobil dá a nejak nepozoruju významný pokles kapacity . Ono neudělá dobře ani to teplo z Qi nabíječky, alespoň ty které jsem měl vždy hřáli. Na rychlonabijecce jsem měl mobil maximálně vlažný.
    Vlastně jen jednou u Nexusu 5 kde mi akku vydržel o půl dne méně.
    Pravda je že u Pixelu 6 je adaptivní dobíjení a mobil davam nabíjet na noc vetsinou.
    Většinou jsem ale zařízení měnil s baterkou která byla, alespoň z mého pohledu, jen o kousek slabší.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PUSCHPULL: Ja mam taky 6 PRO... A bezdrat me prijde stejne rychly jako drat. Zvlast kdyz vidim ze i dratem na rychle nabijeni tam jde jenom 13-15W...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BUNDA: Objev vyhody cloudu:)
    E42
    E42 --- ---
    PUSCHPULL: Upřímně, taky ti moc nerozumím. Nejdřív se ptáš, k čemu Qi, a pak - jestli teda dobře rozumím - bezdrát chválíš...? ¯\_(ツ)_/¯
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Každopádně bezdrátové nabíjení v autě rules!
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PUSCHPULL: no spíše, to cos napsal je krapet matoucí :)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Jestli jde o vyprovokování nějaké blbiny tak tuto diskusi zde končím.
    Jen jsem alergický na recenze, kde nějaký kdejaký pisálek bere jako důležitý parametr rychlost dobíjení.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    a kdo tady mluví vo kabelu ?
    ACID
    ACID --- ---
    PUSCHPULL: a kabel nabíjí pomalu? Snad záleží co zvládne zdroj..
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    jednak rychlé dobíjení kurví baterku a za druhé to bezdrátové (alespoň u 6 Pro) je dost rychlé a drátové je taky rychlé.
    Například z 25% na 70% za půl hodiny. Nevím jak vám, ale mě to stačí ...
    ACID
    ACID --- ---
    PUSCHPULL: pokud voláš hodně, je fajn nabíjet telefon a neřešit kabel
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    PUSCHPULL: asi aby si pritopil u kompu vzhledem k ucinosti toho nabijeni se zbytek premeni na teplo :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam