• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ACID
    ACID --- ---
    PUSCHPULL: pokud voláš hodně, je fajn nabíjet telefon a neřešit kabel
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    PUSCHPULL: asi aby si pritopil u kompu vzhledem k ucinosti toho nabijeni se zbytek premeni na teplo :)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    JIMX: k čemu to potřebuješ?
    JIMX
    JIMX --- ---
    Pixel 6a pěkný ... ale chybí tomu Qi ... :-/
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    JOHNY_G: zdravím. :-)
    Jen malé OT. Jsem rád, že Tě zase potkávám.
    U nás v rodině jsou Google telefony už tradicí, od Tvého tehdejšího doporučení Nexus (tehdy pro našeho mladého).
    Nyní syn Pixel 4, jeho přítelkyně Pixel 4A, manželka zdědila můj Pixel 3 a já mám nyní asi rok a čtvrt Pixel 6 Pro.
    :-)
    Takže sem budu občas chodit pro výměnu zkušeností.
    P.S. ten fotoaparát má 6 Pro naprosto skvělý.

    Omlouvám se všem za tuto OT vsuvku, ale SZ jsem nechtěl. :-)
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    Ještě fun fact k tomu 5G - měl jsem Pixel 4a (5G) z německé distribuce (koupil jsem ho přímo na německém Google Store), a tam šlo 5G zapnout, ale nikdy jsem ho nechytil, tak jsem ho prostě vypnul, ať se to zbytečně nescanuje. Teď mám Pixel 7 koupený u nás (takže dovoz z neznámé země - je to globální model GVU6C) a tady 5G u českého Vodafonu zapnout nelze. Mně je to jedno, protože pro drtivou většinu use-casů je LTE ve všech ohledech lepší volba, ale někoho by to mohlo zajímat :-). A když už jsem otevřel téma, na které se nikdo neptal - VoLTE na českém Vodafonu v obou případech funguje, VoWiFi nefunguje ani na jednom.
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    BUNDA: Já právě mluvil o mámě (Samsung A52) a tetě (Samsung A51). Ani jako BFU nemohly ten factory profil vystát, takže jedou na tom "vybledlém" a stejně na ty fotky každej slintá :-)).
    BUNDA: Není holt každý telefon pro každého, no :-). Kdo jede hodně na lokálních datech, určitě se koukne spíš po něčem větším a/nebo s podporou SD karty.
    DUCATIMONSTER: Pixely fotí skvěle, to si nepohorší skoro proti ničemu. Subjektivně se víc líbí výsledky z těch starých senzorů (Pixel 3 až Pixel 6a) než těch nových velkých (Pixel 6 a 7), protože jsou prý ty nové overprocessed. Ale mně to připadá na obou stejný :-).
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    ad fotky, tak pixel 6a vyhral slepej test a porazil i drazsi a novejsi telefony, vcetne iphone
    The Best Smartphone Camera 2022!
    https://www.youtube.com/watch?v=LQdjmGimh04
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    JOHNY_G: Ja to myslel jen z pohledu foťáku. Čistý android bude asi lepší nez xiaomi nadstavba ...
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    JOHNY_G: no právě kvůli 256GB bych musel dát víc jak jednou tolik za větší mobil :(
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    JOHNY_G: ten přesaturovaný display jsem myslel na Samsungu (no na mém Xiaomi to není lepší). U Pixelu je to právě výrazně přirozenější a tím pádem pro "některé" hůře fotí..
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    DUCATIMONSTER: Benchmarky ti neřeknou vůbec nic o odezvě a praktické použitelnosti. Tím nemyslím konkrétně u Pixelu, ale u jakéhokoli výrobku jakéhokoli typu :-)). Vůbec bych se toho Tensoru nebál. Já už mám sice dvojku, ale jsou skoro stejné, a já se zatím na Androidu nesetkal s rychlejší odezvou.

    BUNDA: Přesaturovaný displej nemohl potvrdit. Máma i teta si to nechaly vypnout hned první den, protože se na ten factory default nedalo dívat :-)). Áčkový pixely se dělají jenom 128 GB, plnotučný (6, 6 Pro, 7, 7 Pro) jsou i 256 GB. Já hodně používám cloud, takže jsem si nikdy nesáhnul ani na 100.

    MICKK: Nevím, jestli všechny, ale na Pixelu 4a (5G) i Pixelu 7 mám normálně Vodafone LTE prakticky všude. Obvykle i tam, kde už manželce O2 jede na Edge. 5G jsem měl vypnuté, ani nevím, jestli ho Pixel u nás dovoluje, takže to ti nepovím.
    MICKK
    MICKK --- ---
    JOHNY_G: už podporuje pixel všechny frekvence co se u nás používají? já musel pixel 2 vyhodit po tom co mi doma přepnuli BTS a měl jsem stěží edge místo lte, ostatní telefony bez problémů
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    JOHNY_G: ale ty líbivější výsledky jsou obvykle jen na přesaturovaném amoled displayi. Jinak také se přidám k Pixelu 6a má výborný poměr cena/výkon. Chvilku jsem o něm i uvažoval, ale začíná mi být těsné úložioště na současném founu (128GB) a Pixel se s 256GB snad ani nedělá?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DUCATIMONSTER: Pořád se prodává Samsung S10e :) 10 500 CZK v Mironetu.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    JOHNY_G: Ja byl rád i za to první doporučení. Jen mě ted napadlo pixel 6a a poco f2 pro porovnat na dxomark a to poco tam bohužel není. Nerad bych , aby si pohorsila .
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    (mám na mysli řadu A5X, trojkové neznám)
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    DUCATIMONSTER: Já bych taky vybral Pixel 6a, stačí to jako druhé doporučení? :-)). Svojí mámě jsem tedy koupil Áčkovej Samsung, protože na ně občas bývají signifikantní slevy, nemá k té značce takový odpor jako já, a pro většinu lidí je to lepší foťák. Jakkoli má Pixel pověst jednoho z nejlepších fotomobilů ever, tak jako point-and-shoot dávají i tyhlety mid-rangové Samsungy lidem líbivější výsledky.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Hadate se tu a doporučení jsem dostal jedno :D
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ADAMH: Podivej se nejdriv na svuj prah
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam