• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    HULIK
    HULIK --- ---
    NECROMAN: Také mě zaujal, ale bohužel je bez SIM takže nic ....
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NAVARA: ne nutně, některé státy mají nulovou daň na nákupy, a pokud máš někoho, kdo ti to přiveze.
    Spíš mi jde o to, že dříve byla cenotvorba cca 500 USD vs 500-550 EUR, včetně daně.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NECROMAN: Přičti poštovné a k součtu dalších 21% daně a máš to nastejno
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Koukám Pixel tablet - v US 499 USD, v Německu 679 EUR. Chtěl jsem si ho koupit, ale za 679 EUR asi ne.
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    :-))
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    MEDWYN: Já měl českou SIM v německém Pixelu 4a (5G) a normálně se mi to nabízelo, jinak bych ho nevypnul :-).
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    JOHNY_G: Neda se nez souhlasit, vicemene. Nicmene - v clanku se pise o nemecke sim a dostupnosti 5G v ceske siti. Nikoliv o ceske sim v nemeckem HW, coz je jina a zatim nefunckcni story (vetsina z nas siroko daleko ma ceskou sim v nemeckem hw).
    E42
    E42 --- ---
    JOHNY_G: Hmm, tohle chápu a je to pro mě asi dealbreaker. Bydlím na nějakým blbým rozhraní BTS a bez VoWiFi je volání fakt porod.
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    (žíly mi trhá absence VoWiFi, která má AFAIK stejnou příčinu, ale nenadělám nic)
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    E42: Vodafone oznámil jakousi úzkou globální spolupráci s Googlem, takže se spekuluje o tom, že by mohl Google v Pixelech zapnout 5G i u našeho Vodafonu. Ten článek na Dotekománii je ale naprosto nesmyslný, takže nezbývá než čekat, co se doopravdy (ne)stane.

    Jinak 5G bych doporučil do výběru telefonu vůbec nezahrnovat. V teoretické rovině může být užitečný např. pro streamery pracující v terénu, ale v praxi se setkáte s o něco nižší rychlostí (protože je výrazně citlivější na vzdálenost od vysílače) a o něco větší spotřebou baterie (v zásadě ze stejných důvodů) než u LTE. Já si to na Pixelu 4a (5G) vypnul (mimochodem - německá distribuce s českou SIM kartou, abych poukázal na nepodloženost té Dotekománie), Pixel 7 mi to ani nenabízí, a žíly mi to netrhá :-).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MEDWYN: Offiko beta. Už několik let ( dělá to pak dobře binec v tom co je vlastně aktuální verze 😄).
    VoLTE a podobný mi asi nikdy šlapat nebudou protože nemám nikoho ze Svaté Trojice 😄
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    SKAUT: Pouzivas nejakej beta channel jo? (evidentne) ... No kazdopadne 13 stable 5G nema. Ale aspon funguje volte.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MEDWYN: Hmm mám pocit že tam 5G už nějaký ten pátek mám a ani u 14 verze androidu žádná změna tímhle směrem. Tak snad brzy..
    E42
    E42 --- ---
    MEDWYN: S tou podporou 5G se má stát co?
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    JEREMIUS: Asi to od Q3 23 uz ani nebude pravda, ta nedostupnost 5G. Mam P7 256 Non Pro za 18k koupeny minuly mesic a byl to nejlepsi cenovej deal siroko daleko. Pokud ti jinak ten telefon vyhovuje (bacha je to padlo a cihla v jednom), tak ber.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Mám možnost vzít nový Google Pixel 7 Pro 256GB za 17 tisíc, je to dobrá volba, nebo jsou nějaké lepší alternativy? Jediné, co mi vadí, je nefunkčnost 5G v ČR, ale bez toho se dá asi vydržet
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    JOHNY_G: Pro tchyni.
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    DUCATIMONSTER: Asi ne, dokud nám neřekneš, jak a na co ho chceš používat, a na čem ti u telefonu záleží :-)).
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Ahoj. Poradíte prosím telefon do 6000 s dobrým poměrem cena výkon? Díky moc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam