• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RAINBOF: zatim vsechny pokusy o flash failnuly .. tohle je Xiaomi, tzn. i bootloader je zamceny vuci predchozimu prihlasenymu Xiaomi uctu a flashovat se zamcenym bootloaderem je proste pain
    a Xiaomi Unlock tool neprojde - zfailuje s tim, ze telefon je prirazeny pod jiny account

    udajne by ten account mel byt ulozeny v "/persist/fdsd/st"
    zatim se mi nepovedlo sahnout do partishn setupu, protoze jinak bych mohl:
    a) vymenit recovery.img, podstrcit mu TWRP a od tam pokracovat dal
    b) vymazat mu/vymenit za orig firmware celou persist.img

    HOUMLES: kdyby jsi potreboval FRP unlock v horizontu dalsich 3 mesicu, tak ti pujcim account na UAT :D
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    RAINBOF: se obavam, ze s ofiko xiaomi rom, kde potrebujes ten ucet jsi v pasti, budou to mit locknuty na imei.. jedine nejakou custom rom
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    QWWERTY: ale ted uz ho muzes prehrat fullflash ne
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HOUMLES: prosel jsem to forum, rozhodl se, ze zkusim investovat $16 do UAT a zjistil jsem, ze ackoliv to zvladne odemcit FRP, tak to neodstrani Xiaomi account
    (a to ani nemluvim o tom, ze aby se UAT vubec spustilo, tak chce z disku smazat Wireshark, Fiddler, Sysinternals a samozrejme nebezi ve virtualce)

    tzn. cela tahle lekce me stala cca 1000,- + investovany hodiny ..... jsem kreten. mel jsem si s tim telefonem chvili kopat a pak ho rozslapat o chodnik
    nasrat na celou recyklaci/upcycling s takovymle pristupem, kde i pres to, ze ma clovek v ruce 100% funkcni hardware, tak s tim v podstate nemuze delat vubec nic
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Hodne knizeci rada :)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    QWWERTY: pokud neexistuje nejakej exploit na danou verzi hw/sw tak jedine ty unlock tooly, ale je jeich hromada uz snad od 15$ za unlock
    koukni sem
    Hard/Software Products (official support) - GSM-Forum
    https://forum.gsmhosting.com/vbb/f209/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    mate nekdo otestovany tool / umite odstranit FRP na Xiaomi?

    nasel jsem Redmi Note 8 Pro s rozmrdanym displayem - dostal ranu, ze je dira i v puvodnim kovovym ramecku (foto klidne poslu)
    novy display a zada staly 700,-, tak jsem si rikal, ze mit takhle za levno relativne novy telefon jen tak na hrani a testovani aplikaci stoji za opravu
    objednal jsem display, vymenil ho, zapnul telefon - zcela necekane pattern lock a predchozi asociace k Xiaomi uctu
    udelal jsem factory reset z recovery v naivni predstave, ze to by melo stacit
    a tak jsem se seznamil s Factory Reset Protection (FRP), ktera i po resetu chce overeni pres predchozi prihlaseny ucet

    jakoze ja chapu, ze je to ochrana pred kradenim telefonu, aby nestacilo jenom ukrast-reset-prodat, ale recyklaci hardware to teda moc neusnadnuje
    v podstate vsechny tooly co jsem zkousel na FRP unlock to maji jako placenou featuru a ja nedam dalsich $50 za kliknuti na jedno tlacitko
    bootloader je zamceny, musi se odemcit pres Xiaomi unlock tool, ale ten taky vyzaduje login do uctu, pod ktery je telefon asociovany - tzn. custom recovery ala TWRP nenabootuju

    existuje jeste nejaka jina moznost, nez se pokusit nabootovat EDL a flashovat tam uplne cisty system?
    nebo se mam smirit s tim, ze jsem vyhodil prachy za novy dily zbytecne a jit to cely zahodit?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Topdon TCView TC001 termální infrakamera - Termokamera | Alza.cz
    https://www.alza.cz/viking-topdon-tcview-tc001-termalni-infa-kamera-d7385762.htm

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RATTKIN:
    ma tuhle
    Seek Thermal Compact pro Android, USB-C - Termokamera | Alza.cz
    https://www.alza.cz/seek-thermal-cw-aaa-seek-compact-android-usb-c-d5670831.htm
    fotky z toho vypadaji +- takhle
    https://cdn.discordapp.com/attachments/543524180843429918/1129134852906696795/img_thermal_1689164636598.jpg

    ta drazsi ma tusim lepsi rozliseni ... ale rikal, ze dneska by bral Infiray


    a kdyz uz jsi se zeptal v anrdoidi diskuzi, tak pro srovnani fotka z telefonu, co ma primo FLIR
    https://cdn.discordapp.com/attachments/937757935457693787/1092027656033292308/flir_20230402T120516.jpg
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    QWWERTY: dík, nevíš jestli tu za 6, nebo tu za 14?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RATTKIN: kolega ma k mobilu jednu z tehle od Seeku a tvari se celkem spokojene
    Termokamery k mobilu | Alza.cz
    https://www.alza.cz/termokamery-k-mobilu/18861906.htm
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    poradíte mi prosím flir kameru?

    mám fotovoltaiku, tak bych to občas mohl prověřit, chceme zateplit barák, tak bych si udělal fotku před a po a podobně.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RAINBOF: To by měl zvládnout arcgis
    Ale pro nějaké sdílení a ukládání je potřeba se registrovat = platit.
    Pak si můžeš vytvořit vlastní vrstvu a skládat vrstvy přispívajících. Umí toho hodně.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    SINEAD: Taky nic jiného než apple už nechci, ale máti má svou hlavu.
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    DUCATIMONSTER: No tak to se s otiskem muzes rozloucit. Face ID jsem zkousela a nic moc, tohle je zrovna jedna z mala veci, co ma Apple vosefovanej vic.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    SINEAD: Taky jsem ji objednal s23 nakonec. I když jsem mohl mit za 10k s22+, ale nechtěla kus Z výstavy. Skla jedu čínský za dolar.
    SINEAD
    SINEAD --- ---
    DUCATIMONSTER: Ja mam nove samsung s23 a jsem spokojena. Jedina nevyhoda, nejde to 9blepit gorilla glassem pokud chces 100% funkcnost otisku.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    kdyby někdo měl tip...díky

    [TEKKIT @ HEADPHONES - SLUCHÁTKA]
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    MEDWYN: Mrknu , díky.
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    DUCATIMONSTER: Pixel 7a?
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    DUCATIMONSTER: Nikdo nic ? Vypadá to na s23.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEF: Smaže ze zařízení na google disku zůstanou. Jen je zo treba udělat přes tu nabidku pro uvolnění místa.
    Ano zpátky je nesmysl ( ani to tam IMO google nezamyslel).
    Dneska se dělají media přes metadata takže všechno v "jedné" slozce...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam