• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Pozor, proběhlo přejmenování - už to není "android" ale nově "Android" :)
    https://twitter.com/yabhishekhd/status/1699113980000948641
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Google Pixel 8 launch date set for October 4
    https://www.androidpolice.com/made-by-google-2023-announcement-b/
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    XARGH: 1) + 2): ne
    3) android moc konfiguraku nema a kdyz uz tak jsou vetsinou v systemu, kterej je read-only.. da se to ale prepsat magiskem pokud mas root
    vicemene vetsinu nastaveni udelas pres adb a interni binarky, ktery manipulujou s konfiguraci v ruznych databazich... napr. prikazy: device_config, dumpsys, settings
    XARGH
    XARGH --- ---
    ahoj, chci se (lehce naivne) zeptat:

    1) je mozno Androidu 12 PLOSNE zabranit, aby odebiral ruzna prava nepouzivanym aplikacim?
    2) pouzivani alternativniho spravce opravneni, ktery by napr umel vyhledavani v seznamu app? (to asi nepujde)
    3) jak se da ovlivnovat chovani Androidu 12? jake jsou nejdulezitejsi konfiguraky? existuje nejaka "kucharka" k tematu, kterou byste doporucili?
    HARPER
    HARPER --- ---
    ZBYNEK: dík, zkoušel jsem,moc se tomu nechtělo,ale možná je to tím zařízením,je to stařičký Prestigio s nějakým divnym rozměrem displeje,každopádně loni ještě byl 4.2 podporovány a slo do něj nacpat téměř vše i když se to bránilo hláškou o nekompatibilitě, dnes už prostě ty aplikace v play ani nezobrazi
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    HARPER: apkmirror.com umožňuje stahovat i starší verze
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    HARPER
    HARPER --- ---
    Existuje nějaký archiv APK pro android 4.2? Jsem obnovil tovarko na tabletu co ležel rok na půdě a mám smůlu, v play už není nic podporováno....měl jsem tam nějaké jednoduché hříčky pro děti, youtubko a pod
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    JEREMIUS: SMBsync2
    Nastavíš cokoliv potřebuješ. Pak jedním klikem synchronizuješ.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    JEREMIUS: Možná AirDroid? Pár let zpátky jsem používal něco takového, když ještě byla potřeba něco přenášet.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    JEREMIUS: pomocí totalcommanderu (sdílené složky)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    JEREMIUS: přesně, vybereš si, které adresářa se mají synchronizovat.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    BUNDA: Dívám se na popisek. Můžu tím přenášet cokoli, co je na mobilu? Jako třeba fotky z adresáře s fotkama, audioknihy do adresáře s audioknihami atd?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    JEREMIUS: apka Syncthing
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jak řešíte bezdrátový přenos souborů mezi PC (Win10) a Androidem (a naopak)? Taková jednoduchá věc, které mě dlouhodobě dost štve. Bluetooth nehrabané (možná řeší nějaký program) a neuvěřitelně pomalé. Takže používám DropBox. Je něco lepšího?
    TILLIT
    TILLIT --- ---
    Tip na calendar ze zdroju fdroidu? Vypada to, ze se i pres snahy sestelovat nastaveni telefonu/appky budu muset rozloucit s Etarem, dlouhodobym kamaradem. Zadne iCal pitkoviny apod., jednoduchy, bohuzel notifikace zrejme odjely do Zanzibaru :(
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RAINBOF: zatim vsechny pokusy o flash failnuly .. tohle je Xiaomi, tzn. i bootloader je zamceny vuci predchozimu prihlasenymu Xiaomi uctu a flashovat se zamcenym bootloaderem je proste pain
    a Xiaomi Unlock tool neprojde - zfailuje s tim, ze telefon je prirazeny pod jiny account

    udajne by ten account mel byt ulozeny v "/persist/fdsd/st"
    zatim se mi nepovedlo sahnout do partishn setupu, protoze jinak bych mohl:
    a) vymenit recovery.img, podstrcit mu TWRP a od tam pokracovat dal
    b) vymazat mu/vymenit za orig firmware celou persist.img

    HOUMLES: kdyby jsi potreboval FRP unlock v horizontu dalsich 3 mesicu, tak ti pujcim account na UAT :D
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    RAINBOF: se obavam, ze s ofiko xiaomi rom, kde potrebujes ten ucet jsi v pasti, budou to mit locknuty na imei.. jedine nejakou custom rom
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    QWWERTY: to se ti nevidim, to uz je tak max na aukro za korunu... ja delal ten FRP unlock asi 3x a vzdycky jsem si nasel nejake takovejhle tool, ale nikdy jsem neresil xiaomi no
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam