• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    QWWERTY: no moje PC by mělo BT 5 podporovat. Podle tohoto návodu mám LMP 9.6.
    audio - How do I verify a device advertised as Bluetooth 5.0 is indeed 5.0 and not fake - Super User
    https://superuser.com/questions/1591785/how-do-i-verify-a-device-advertised-as-bluetooth-5-0-is-indeed-5-0-and-not-fake
    Tablet mi píše BT verzi 7.1.1 (stejnou jako Android verze, tak nevim, jestli jsem koukal správně).
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Ještě mám dotaz ohledně bluetooth sluchátek. Pár jsme jich teď doma pořídili, ale některý zařízení je prostě nenajdou. Např. tyhle sluchátka nenajde ani tablet Lenovo (Android 7.1.1) ani Dell PC (Win 10). Na internetu jsem našel pouze hromadu irelevantních návodů. Tuší někdo, v čem by mohl být problém?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KORKMAZ: každopádně neměl by být problém mít firemní na klasické simce a domácí na eSIM, nebo naopak.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    NECROMAN: U mě je asi problém, že služební číslo nemůžu vůbec administrovat (a tedy požádat o aktivaci eSIM) a soukromé mám v O2 family, což je takový divný kočkopes, ale jsou tam aspoň ucházející ceny služeb. No a to má trochu jiné vlastně všechno, takže i tu samoobsluhu...no a na pobočkách O2 pak o té family odnoži často skoro nic neví, i když se mají postupně slučovat.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KORKMAZ: jo, mělo by to fungovat v pohodě, sám eSIM používám v Pixel 7 Pro.
    A eSIM telefony už dnes seženeš za pár tisíc, třeba Motorola Moto G54
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    KORKMAZ: Pry potrebujes neco, cemu rikaji eVoucher:
    O2 | eSIM - vyzkoušejte novou elektronickou SIM
    https://www.o2.cz/osobni/esim
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    KORKMAZ: Tak se zeptej O2, proc to tam nevidis, to neni o telefonu.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    MAKROUSEK: No já to tam v Moje O2 právě nevidím (ani v mobilní appce, ani v PC), ale možná je to tím, že mám ještě starý telefon co neumí eSIM. Právě jsem si to chtěl nějak zjistit dopředu, než požádám o nový pracovní telefon (klasickej moloch, trvá to dlouho a změny v tarifu nejdou)

    každopádně díky ti moc :-)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    KORKMAZ: Jasne, proste si v samoobsluze nebo jak se tomu u O2 rika vygenerujes u prislusneho cisla QR kod a ten si vyfotis telefonem a voila, mas namisto fyzicke SIMky eSIMku.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    MAKROUSEK: To rozdělení soukromé X firemní umím, ale doposud používám dvě simky fyzicky v telefonu (taky motorola s čistym androidem)

    A jde mít jako eSIM i tu fyzickou SIM oboje stejnýho operátora O2? Jasně, jsem v tom noob, ale nějak si nedokážu úplně představit jak jakoby převedu existující fyzickou s tarifem na tu éčkovou. Nějaký návod jsem viděl, ale to je vše na jabka
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    KORKMAZ: Jasne, to umi nativne Android - v settings mas polozku SIM manager a tam si zapnes obe cisla (a vyberes, ktere je defaultni na hovory, ktere na esemesky a ktere na data). Androidu uz je jedno, jestli je to fyzicka nebo eSIMka, ja se eSIM taky dlouho branil a ted mam v telefonu 3 eSIMky a jednu fyzickou, podle toho, kam zrovna cestuju, si je zapinam.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Zdar, omlouvám se, pokud je to OT, ale snad by mi někdo poradil ohledně konceptu dual SIM a eSIM. Potřebuju nový telefon a klasický dual SIM už docela mizí a vidím, že eSIM už jsou cenově docela dostupné (třeba před rokem to bylo jen ve vyšší třídě). Já ale potřebuju mít dvě čísla v telefonu (klasika služební a soukromé) - umí s tím ta eSIM nějak pracovat? Zajímal by mě třeba Motorola Moto G54

    Díky a zdar
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    Android 14 blocks apps targeting old Android versions | Jason Bayton
    https://bayton.org/android/android-14-minimum-sdk/

    In Android 14 it will no longer be possible to install any application that targets API level 23 - Android 6.0. Attempting to do so will trigger a security exception.
    as long as applications target an API level higher than 23 (Android 6.0), apps will continue to be able to install without issue in Android 14.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    NECROMAN: před 5 dny. Četl jsem. A doufám, že to všechno klapne!
    :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    To jsem zvědavý
    Šuškanda: V Česku se otevře online Google Store. Pixely budeme kupovat levněji už v roce 2024 – MobilMania.cz
    https://m.mobilmania.zive.cz/suskanda-google-v-cesku-otevre-online-store-pixely-budeme-kupovat-levneji-uz-v-roce-2024/a-1358899
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Necekam od toho nic zvlastniho. Hlavne vydrz baterie, dostatecnou pametovou kapacitu (doted mi staci 10GB) a dual sim. Foceni mi staci na bezny urovni.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Tak se pomalu dostavam k vybirani novyho telefonu a du si pro konzultaci. Je motorola moto g54 5g power edition za 199 € dobrej kauf?
    GOGGA
    GOGGA --- ---
    DUNICAN: po mnoha experimentech jsem dospel k tomu, ze jsou jen dve moznosti - pridat jako imap do jineho mail klienta.. anebo se vzdat kontroly..
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Jsme doma propojení Family Linkem. Děti teď začaly chodit na gympl a dostaly nový Google účet. Přidali jsme jim ho do mobilu a do dneška si mohly snadno číst v mobilu školní emaily. Teď se ale ten školní účet u jednoho dítěte sám maže. Zdůvodnění je, že není součástí rodiny, takže na tom zařízení nemůže být. To dává smysl, ale proč to začalo dělat až teď a jen u jednoho dítěte? A potom, když mu umožním přidávání účtů podle následujícího návodu, stejně to ten školní účet dál maže. Tuší někdo, v čem může být problém a jak můžu ten školní účet v mobilu povolit?
    Add users to a device - Google Kids Space
    https://support.google.com/kidsspace/answer/10065701?hl=en
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    JOHNY_G:
    No já samozřejmě hned našel:
    Nastavení / Přístupnost / Převod textu na řeč
    když dám přehrát tak se ukázka hezky česky přehraje
    ale netuším jak to aktivovat pro aplikace ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam