• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    KELDA: tak koukni do Nastavení - Obecné - Informace, co je to za telefon, ať jsme moudřejší...
    očekávám teda něco ve stylu iPhone 5S, představeném v roce 2013 s iOS 7, který skončil na verzi 12.5.7, což je poslední dostupná verze s opravami z letošního ledna... ale pro iOS 14 potřebuješ aspoň iPhone 6S...
    jinak obecně asi i ten iOS 12 stačí na zprávy a telefonování, kompatibilních aplikací bude čím dál tím míň, takže otázka na co to dcera potřebuje, jaké má očekávání a jestli ji nechceš až moc svazovat, když ten telefon budu omezen už svým stářím a verzí OS...
    když se přenesu do Android světa, tak ve stejné době byl představen Android 4.4 KitKat a zařízení pro které to byla poslední verze určitě nedostaly letos žádnou bezpečnostní aktualizaci...
    KELDA
    KELDA --- ---
    AXTHEB: tvrdí že ne ale upřímně nevím zda to dělám správně. Je to ale nějaký starý mobil. Mají Jablka obecně možnost upgradu na vyšší verzi bez omezeni HW?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KELDA: A to jabko nejde upgradovat?
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    NECROMAN: to jsem udělal. Na mém notebooku to jen vydalo ten klasický zvuk, že se zařízení připojilo, ale mezi disky Pixel není.
    Už jsem to vyřešil, takže pokud by měl někdy někdo stejný problém.
    Otevřít Správce zařízení. Tam jsem Pixel vůbec neměl, ale místo toho jsem tam měl nějaký ovladač na Nexus. ten je potřeba odstranit. Po příštím připojení mobilu už se mi Pixel v pořádku načetl.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KELDA: Blbe, optimálně vezmi usb kabel, usb hub, apple kabel a všechno to propoj a apleblko zmigruj na droida. A z něj si pak udělej multimediální stanici v obýváků, připoj repráky a tancuj do rána.
    KELDA
    KELDA --- ---
    Hojte, moje tchýně dala dceři telefon. Bohužel Jablko s iosem v 12. A teď babo raď - jak mít telefon pod kontrolou když nikdo v rodině Jablka nepoužívá. Je možné kontrolovat telefon přes aplikaci z androidu? A co když tchyně má na tom Jablku ještě svůj účet, lze i přesto ten konkrétní telefon nějak ovládat? Jde mi hlavně o omezení délky a aby se dcera nedostala všude. Díky za tipy

    Family link pry jde od ios10 ve spolupráci android - Apple. Ale když jsem to zkoušel tak aktuálně na storu od Applu je od verze 14
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    O_THREE: po připojení je třeba v telefonu zvolit režim připojení, defaultně je jen nabíjení.
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    Připojit jako USB. Je to divné, zkusil jsem telefon Samsung a ten se připojil v pohodě. Pixel jen vydá zvuk připojení disku, ale jako disková jednotka se mi po odemčení nepřipojí.
    Je to tento problém https://support.google.com/pixelphone/thread/210529323/can-t-connect-pixel-7-pro-to-pc-windows-11?hl=en
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    O_THREE: Připojit... USB? BT?
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    Google Pixel 7a se mi nechce připojit k mému PC. Vzhledem k tomu, že se bez problému připojil na druhý PC, bude hádám chyba v driveru. Zkoušel jsem ho updatovat, ale systém se tváří, že má staženou aktuální verzi. Neví někdo, co s tím? WIN 10. Díky
    CUKI
    CUKI --- ---
    Kde najít nějakou stabilní verzi androida pro SM-J320F? Našel jsem informaci, že by tam měla běhat 7.1, ale když se podívám na stránky Samsungu, tak mají je stažení pouze 5.x a to i přes to že se některé prodávali rovnou s 6.0 :-(

    Případně jaký zvolit nejistější postup instalace?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KAERO: Myslím, že nic nenaštve děcka víc, než vyskakovač nekkonečných oken s reklamou. Pak nutně nastoupí touha zbavit se všeho. :›-)
    Viděl. Nemám.
    KAERO
    KAERO --- ---
    KRYGLIK: a jak vysvetlujes ze to je potrebne? taky detem vysvetluju ruzna rizika, ale zkusenost je takova ze kdyz si to riziko primo osahaji, mnohem lepe si to pamatuji a rozumi tomu.
    KRYGLIK
    KRYGLIK --- ---
    KAERO: U nas to je takto: hry z playpass neomezene a pak pouze hry >1M stazeni a >=4 hvezdicky hodnoceni. Pokud prijdou s tim, ze tamten kamarad ma tuhle hru, ale nespada do techto kategorii, resime to spolu. Projdem diskuse, zkusime to spolecne jak to vypada.
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: no prave, kde takovy skodlivy software vzit. Pripojeny online ucet nema zadne dulezite veci, takze to by problem nebyl.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: asi vidim problem v "Hlavni cil je poznani negaitvnich dusledku. "
    protoze i kdyz napr. schvalis prava na fotak pofiderni aplikaci a ona te bude nahravat a fotit, tak ty jako koncovy uzivatel ty negativni dusledky primo stejne na 99% nepocitis, protoze ta aplikace si prece pod sebou neurizne vetev a nebude se ti snazit davat zaminku k odinstalaci

    v ramci "ukazu ti negativni dusledky" muzes udelat backup telefonu a pak je nechat, at si zkusi natahnout treba nejaky ransomware .. otazkou je kde ho vezmes a aby ti taky nesundal uloziste v pripojenych online ucetch :))
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    KAERO: zapnout Family Link a schvalovat
    KAERO
    KAERO --- ---
    MAKROUSEK: Aha, konecne uz asi tusim kam miris. Ty se ptas, jak by pouceni aplikovali na rozpoznavani spatnych a dobrych programu? Hlavni cil je poznani negaitvnich dusledku. Ale jak rozpoznat dobry a spatny program pred tim nez ho nainstaluji, to sam nevim. Treba by se mohl zacit zajimat o prava ktere dany program vyzaduje. Podivat se na hodnoceni. Popremyslet jestli opravdu musi instalovat hru ktera se na google play objevila 5 minut zpatky. Sam nevim, android neni neco co bych pouzival ve vetsi mire.

    (Ale jestli jsem opet nepochopil otazku, tak to uz asi nema smysl resit. Furt opakujes tu samou otazku dokola a me jen zbyva hadat co ma presne znamenat.)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    KAERO: Nojo, ale trouba je jednoducha - je to moc horky, nesahej na to. Ale jak poznaji, co si muzou a nemuzou instalovat? Z Google Play to temer jiste malware nikdy nebude, tak maximalne nejake adware, ale to jim bude jedno, do te doby, nez zacnou resit mobilama komunikaci a budou jim vadit stovky notifikaci. Proto me dotazy - co si myslis, ze by jako meli a nemeli delat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam