• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PAN_UZIVATEL: problem je, ze pripona neurcuje obsah souboru .. tzn. muze to byt pojmenovane ".db" a vevnitr muze byt technicky cokoliv
    taky to muze byt i databaze, ale databazovych formatu je tolik, ze muzes naslepo hledat opravdu dlouho


    k urceni typu souboru

    to s tou hlavickou soboru se dela takhle:
    "From here we can see the first portion of the file, which includes the file's header. In most file headers, the first few letters indicate the file's signature."
    Determine the file type of an unknown file - TheAlmightyGuru
    http://www.thealmightyguru.com/Wiki/index.php?title=Determine_the_file_type_of_an_unknown_file

    a nebo na to muzes pouzit dedikovanou utilitu, viz
    How can I determine file type without an extension on Windows? - Super User
    https://superuser.com/questions/274734/how-can-i-determine-file-type-without-an-extension-on-windows
    - pokud mas pristup k linuxovym utilitam, tak pres "file" command
    - a nebo si stahnout ten TrID a zkusit to analyzovat pres to
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    TOOMIX: Zkousel, nejde. Pise mi to, ze soubor neni databaze. Ale soubor je Data Base File, .db. Tak nevim. S hlavickou v notepadu upne nerozumim.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PAN_UZIVATEL: zkusil bych SQLite DB Browser. Případně to otevři v notepadu a podle hlavičky na začátku bys mohl poznat, co je to přímo za formát

    DB Browser for SQLite
    https://sqlitebrowser.org/
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    Ahoj, mam ze stareho telefonu file ve formatu .db. Zkousel jsem veskery doporuceny software z webovky https://opendbfile.com/, ale nic nefunguje. Nejake rady? Mam v tom veskere kontakty, a tak by se mi hodilo to nejak prevest. Diky.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    O_THREE: To nevim. To se deje, kdyz jina aplikace ma povoleno byt v popredi a proste se tam nacpe. To muze byt hodne veci, ktere tam mas. Ale pravdepodobne to nebude zadna slusne napsana ofiko aplikace od google.
    Za "beznych" okolnosti se to deje kdyz ti zvoni telefon ci uz ho mas prijaty a mluvis a gestem si sahnes na jinou fullscreenovou aplikaci, ktera ti bezi na pozadi. Potom se to takhle predela. Takze bych to podezira na neco, co se nechova korektne a cpe se do popredi i kdyz nema...
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    ROBIN_SNNS: se samsungem jsem se rozloučil s S8 OneUI.1 a po dohadech s jejich je chybou, kterou mi chtěli naúčtovat, jsem se zařekl, že Samsung už nikdy...
    Ale zkusil bych prohledat v nastavení herního režimu
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    BUCCI: Galaxy S22 Ultra SM-S908B/DS a sorry, je to android 14/one ui 6.0
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    ROBIN_SNNS: čistý droid nebo nadstavba? Jaký telefon?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Android 11 mě štve. Během hraní her mi na obrazovce neustále zobrazuje ikonku kamery (funkce záznam obrazovky), která jen a jen překáží a ruší. Tuší prosím někdo jak se toho zbavit?
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    O_THREE: v Nastavení - Aplikace - Telefon - Otevírání ve výchozím nastavení mám Telefon. Výchozí aplikace k volání Telefon (Výchozí nastavení systému)
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    ARIAEL: můžeš mne prosím nasměrovat, kde se to dá zjistit (nastavit)?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    O_THREE: To se deje kdyz mas jinou aplikaci zvolenou jako "v popredi"...
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    QWWERTY: žádný dialer jsem ze storu nestahoval, takže tam mám ten nativní pro Pixely
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    O_THREE: prvni co me napada, je zkontrolovat co mas nastavene jako defaultni dialer, popr. ho zkusit presintalovat?
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    řeším problém s příchozími hovory. Příchozí hovor se mi nezobrazí na displeji, tedy přesněji nezobrazí se "klasicky" přes celou obrazovku, ale jen v horní liště. Naštěstí mám telefon propojený s hodinkami, takže volání neprošvihnu díky notifikačnímu brnění na hodinkách. Stejně je to ale opruz, protože abych mohl hovor přijmout, musím sjet horní lištou dolu a tam hovor přijmout.
    PYRO
    PYRO --- ---
    DRAGON: no přístup k disku jim nedáváš. Android má pro každou aplikaci svůj prostor. Respektive takřka každá app potřebuje si občas něco uložit.
    Takže ano stejně jako Garmin posílá data o tvém srdci, výkonech o běhu Američanům. Tak Huawei to bude posílat Číňanům.
    Obecně pokud jsi běžný občan tak bych řekl že Číňan to dokáže využít k nějakému marketingu.
    Problém nastává jsi li voják nebo politický exponovaná osoba, tam toho gpska může říct opravdu hodně.

    Jinak osobně mám také Garmin a to z důvodu toho že neberu sportovní hodinky jen jako záznam tras, ale jako pomocníka v tom jak trénovat. Kdy Pošná jak jsem unavený a po skutečnostech to občas opravdu pozná líp než já. A to jsou údaje které mi dokáže dát díky tomu, že miliony uživatelů posílají svoje data do Ameriky, kde si k tomu sedne mnoho lidí a vytváří software.
    To mám pocit že u Huawei bohužel není, nebo rozhodne ne na takové úrovni.

    A poslední poznámka. Proč jsou sankce na Huawei. Zjistilo se že jejich síťové prvky posílají věci Číně, což by neměli a je to opravdu vážný problém, protože jsou byli nasazený ve velkých firmách.

    To že telefony a další zařízení posílají všude možně je známí fakt, ale tam to zneužití není tak obří.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DRAGON: Já koukal na ty jejich hodinky, maj je moc pěkné,ale jak píšeš ;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JEREMIUS: mozna sem paranoidni, ale nebyla kauza s Huawei prave o tom, ze neposilali jenom napriklad udaje o behu?

    jestli chapu smart hodinky dobre, tak je parujes s telefonem, pri parovani se te to zepta (moje garminy to delaj), jestli mohou mit pristup k ruznym vecem, jednim z nich je to, aby meli pristup k disku (aby tam ukladali vysledky, napriklad) a pak uz dal bez rootu nepoznas, co odesilaj. Ale treba to nekdo tady vyvrati, ja bych si huawei nekoupil ani za korunu.. :)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    DRAGON: No mají přístup jen k tomu, co povolím, ne? A všechno něco někam posílá. Jestli bude Čína vědět, že jsem cvičil včera od 14 do 16 hod, je mi to celkem jedno :-) A GPS tracking u outdoor aktivit nepoužívám, takže podle mě nemůžou ani získat nic zajímavého. Nebo se pletu?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JEREMIUS: predevsim u vsech huawei veci ti hrozi (nebo ne hrozi, ale proste se to deje), ze budou chtit povoleni k tvym datum a pak ti odesilaji do ciny data), samozrejme nekomu to muze nevadit, mne to vadi uplne stejne jako kdyby se to odesilalo uplne kamkoliv jinam.
    Az na nas jednou Cina zacne hazet bomby, vy s huawei hodinkama budete zamerovaci cile ;)) vtipkuju, ale to posilani dat by me fakt asi stvalo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam