• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    CUKI: GPS Status je ta apka
    CUKI
    CUKI --- ---
    CUKI: Tak má to pokračování ani druhý mobil se moc nechytá, je to o něco lepší ale stejné. Někde to poskočí i o kilometr!

    Že by od Sevilly do Portugalska chyběli satelity se mi nezdá...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN: nakonec jsem objednal Redmi Note 14 Pro 5G
    CUKI
    CUKI --- ---
    Vlastně nevím jestli je to otázka androidu a nebo telefonu, ale zkusím to zde, protože se mi nezdá, že by to byla chyba HW.

    Poslední asi 2 dny mi vůbec nejede GPS. Je jedno jaké mapy, ale prostě polohu hází s šílenou nepřesností. Někdy ji sám udává jako odhadem 20m rádius, ale ani tak se netrefí. A je třeba o 100 a více metrů vedle. Pak poskočí zase někam úplně mimo.

    Vím že je nějaká androidní appka která ukazuje kolik satelitů vidím, kdyby někdo poradil jak se to jmenuje a nebo co dělat dál.

    Ale konkrétně obecně několik dalších telefonů prostě po čase musím celé reinstalovat aby mi GPS vůbec naběhla, proč se tak děje? Někdy nepomůže ani to a řešení je nový HW. Teď to ale není myslím ten případ. GPS naběhne hned jen je mimo. Dá se nějak nastavit, kontrolovat a reinstalovat aplikaci/modul který obsluhuje přímo GPS?
    XARGH
    XARGH --- ---
    po upgrade Androidu 12->13 se mi na Realme zmenil vzhled "prehravace" na liste oznameni (doufam, ze to rikam dobre) z velkeho snadno ovladatelneho na maly ctverecek, naopak se roztahly "tlacitka" pro wifi a BT :-/
    netusite, lze li ziskat puvodni vzhled nebo proste smula?
    telefon neni rootly a nebude
    XARGH
    XARGH --- ---
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NECROMAN: Spis Pixel 6 PRO...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Jaký Android cca za desítku byste vybrali ženě/přítelkyni?
    Uvažuji Samsung A55 nebo Google Pixel 7, nebo jiný?
    KURE
    KURE --- ---
    Nemáte někdo galaxy tab 9 ultra? Není to moc velký?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MADCAT: Samsung, prvnich 30 postu a nic. Nicmene novejsi Samsung maji auto HDR:

    https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S24/S24-Screen-Gets-Brighter-When-Looking-at-Photos/td-p/2799745

    HDR fotka bude navysovat vnimany jas, ale nezmeni nastaveni jasu.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Zeptám se tady, protože to vypadá, že jde možná o záležitost mobilu... Jak je možný, že návštěva jednoho konkrétního klubu mi skokově zvýší jas displeje na mobilu, žádnej další klub mi to nedělá? A když z klubu odejdu, tak se jas zase vrátí na původní úroveň. Mobil je Samsung, ten klub je "foto našich biků". Wtf? Nebo za to můžou fotky v tom klubu? Nebo nějaký metadata u nějaké jedné konkrétní fotky?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANARCHY: Jestli máš Mikrotik router, tak v něm se dá nastavit odpojení klientů s mizerným signálem. U jiných to možná půjde také.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANARCHY: pouzit Llamu a nascriptovat si to?
    Automate - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.llamalab.automate&hl=en_US&gl=US

    Wi-Fi signal strength ⋅ Automate for Android ⋅ LlamaLab
    https://llamalab.com/automate/doc/block/wifi_signal_level.html
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Mám problém se kterým si nevím rady:
    Samsung S23
    Android 14, One UI 6.0

    Ať dělám co dělám, tak se mi telefon pořád připojuje k domácí wifi i když jsem na zahradě kde má velmi slabý signál (takže výsledkem je, že se připojí a prakticky žádná data neprojdou)
    Zapnul jsem tu Samsungovskou inteligentní wifi, která by v takovém případu (aspoň podle toho co o ní píšou) neměla wifi se slabým signálem připojovat, případně ji odpojit jakmile úroveň signálu klesne, ale prostě nic takového jsem nezaznamenal - od wifi se odpojí až v době, kdy od baráku odejdu třeba na 100m, i když už 20m od baráku je přenosová rychlost de facto nulová. A když přijdu zvenku na zahradu, kde je opět sinál velmi slabý, tak se telefon k wifi připojí i když je tam signál tak slabý, že data netečou - takže musím ručně vypnout wifi (nebo se od toho routeru odhlásit), protože telefon to sám prostě neudělá.

    Má to nějaké řešení?
    CUKI
    CUKI --- ---
    Kdysi jsem tu hledal přehrávač na audioknížky a řešil jsem že se mi některé sekají. Nakonec jsem přišel na to že problém je BT přenosu, tak jen kdyby měl někdo stejný problém...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    EXCITE: no ja jakoze nechci hodinky. :)
    a fakt pamatuju dobu kdy tam slo dat normalne snooze jednim cudlikem.

    ted je postup

    long press>snooze>select time>ok

    to je jako fakt super UX, snooznout notifikaci potrebuju kdyz jsem ve spechu a nemam cas abych na ni nezapomnel.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    E2E4: Já mám ted Garminy Fenix 5 a ty notifikace jdou doložit stisknutím dvou tlačítek na nějakou defaultní hodnotu z aplikace, která tě notifikuje.Před tím jsem měl Ticwatch s Android Wear,tam to šlo odložit jedním sweepem přes display hodinek. Je to pohodlný a nemusím ani brát telefon do ruky.Ale chápu. Na telefonu to šlo odložit jen když je alert/notifikace aktivní ,tedy já nevím pár sekund. I Když teď na S23 s posledním Androidem to není moc funkční,jako bych se prstem na tu notifikaci/zprávu netrefoval. Na předchozím S10e to šlo normálně. Asi taky zlepšení.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Google Pixel March 2024 patch koukám rozbil vibraci u fingerprint senzorů. Někomu teď vibruje, kdy by neměl. Mě zas nevibruje, když by měl.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    EXCITE: to teda ne, jako abych kvuli chybejicimu buttonu "odlozit" si kupoval dalsi vec, a hlavne doufal, ze tam ta moznost "odlozit" bude nafurt? No v Androidu ji zrusili jeste pred soucasnou erou enshittifikace..

    zkousim neco pres nejaky ty automatizacni frameworky typu MacroDroid, ale teda nemuzu rict ze by se mi darilo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam