• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHdobrej skutek
    S161
    S161 --- ---
    nevim jestli to sem patri, resp asi ne, ale stejne to sem hodim... uz jsem si myl trikrat ruce a ty chcanky a sracky porad cejtim :)))

    cywe tak tedka zas prihoda jak svine... vcera jsem sel pro pecivo do vecerky a na namesti pred barakem sedel chlapek- bezdak a zeptal se me jestli nemam vohen... tak jsem mu ho dal...

    rano se probudim, mrknu z okna a on tam sedi porad... tak jsme to chvili resili, jako jestli mu nejak pomuzeme, pak tam prisla nejaka buchta a donesla mu nejaky zradlo... pak zacalo docela fest chcat a on tam sedel porad, tak jsem vzal destnik a sel jsem za nim...

    tam jsem zjistil ze sedi v louzi a je uplne pochcanej a posranej, ale pomoc nechtel, rresp asi nevedel jak... tak jsem mu dal starou bundu a pak sem vymyslel ze mu dam jeste takovou skladaci zidlicku z teska, aby nesedel v ty louzi... tak jsem ji tam prinesl, ale rek sem mu ze se musi prevlict, protoze jinak to nema smysl... tak se zacal svlikat, fakt byl posranej minimalne trikrat, uplne zaschly .. no hnus... tak mi sandra hodila z okna jeste kapesnicky a on to po sobe patlal.. :)

    pak mi nejaka zenska hodila z okna tasku, ze jsou v tom teplaky a mokrej rucnik, aby se mohl utrit, tak jsem mu to dal a ze se musi uplne svliknout... aspon ty prosrany gate... no nebudu to natahovat, svliknul jsem mu je ja, protoze se skoro nemohl hejbat, pak sem mu nejak nasadil ty teplaky a pak sem mu je jeste musel vytahnout do pasu... fuj...

    pak probehly jeste ponozky od zensky a boty ode me, presadil jsem ho na stolicku a jakmile dosed, tak se zase posral....

    pak prisla ta zenska co mi dala ty teplaky a ptala se ho na dceru jako proc mu nepomuze a on ze na nej sere, tak jsme pro ni sli domu, cikanskej barak... tak tam prisla, rekla mu chcipni ty curaku a sla pryc .)

    mezi tim tam byli mestaci, s tim ze nam nijak nepomuzou no a pak sem zavolal sanitku, prijeli a sanitak, vylozene vrouci srdce rikal jestrli by se nam libilo, kdyby v nemocnici vedle nas polozili nekoho takovyho.. tak sem si rikal akorat coze? no a jeste mel hlasky ze na,m teda dekujou ze tam treba potom povezou matku k porodu a ze to je fakt vyborny.. no curaci na pravym miste... no a to je konec storky. ted jsem prisel a destnik a zidlicka se tam porad vali :)
    TSOH
    TSOH --- ---
    RUBBERNECK: mám-li bejt uprimnej tak specialne po Čunkovi bych to pozadoval...
    RUBBERNECK
    RUBBERNECK --- ---
    TSOH: chtit po politikovi, aby delal vlastni odborny state, je absolutni nepochopeni veci. od toho tady ten politik neni
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    TSOH: vím cos měl na mysli, ale snažím se ti dokázat že nemáš pravdu
    TSOH
    TSOH --- ---
    LONESTAR: mas tak trochu snahu neustale hledat problem... to co uvadis je trochu jina story... ale myslim si ze vis moc dobre co sem mel na mysli...
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    DIVER: dík za potvrzení mojí doměnky že to Čunek nemá ze své makovičky. a dokonce za to nezaplatil ale ukradl, cha.

    LONESTAR: moc se omlouvám, ale už nemám čas dál to rozebírat a hájit svůj "formovači" ovlivněný názor, ale dík za diskusi. třeba se tu k tomu ještě někdy dostaneme...
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    TSOH: no třeba ředitele/majitele firmy taky můžeš nazvat (v duchu tvojí logiky) "figurkou využívající intelektu druhych"
    TSOH
    TSOH --- ---
    LONESTAR: ... tenhle dotaz neni ani moc k veci... nebo dle povolani si zaradis cloveka nekam ? to by byl vcelku ,,lacinej přistup,, ...
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    Miloš měl pravdu...
    DIVER
    DIVER --- ---
    tak nejak...

    http://zpravy.idnes.cz/cunek-si-do-sve-prednasky-o-romech-pujcil-pasaze-z-ciziho-eseje-pbv-/domaci.asp?c=A080115_071749_domaci_mad


    btw. at si cunek mele cokoliv, je v tehle zemi ten posledni, kdo by mel resit cokoli kolem romu. svoji (ne)kvalifikovanost uz prokazal. neverim, ze clovek, ktery verejne prohlasuje cosi o "opalenych lidech a bordelu" najednou prohledl, stal se nahle kovanym odbornikem a prinasi nejaka reseni. i ten projev musel opsat :)

    zaroven bych rad upozornil, ze nejde o nic jineho nez o odlakani pozornosti od jeho dosavadnich kauz. cunek a cikani je pro nizsi (vetsinovou) intelektualni tridu v tehle zemi mnohem zabavnejsi tema nez cunek a statni zastupci, cunek a davky, cunek a sekretarka, cunek a nevyjasnene "uspory". neskakejme mu na to...
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    JEZINKA: ono totiž nic jako právě rodinné sítě přispívají k pádu do chudoby. Člověka totiž zachytí a poskytnou mu zázemí. Nemusí pak prý plánovat a starat se o přežití sám, nemůže se z nich ale kvůli chudobě ani vymanit. on neřekl...

    Viktor Sekyt (Romské tradice a jejich konfrontace se současností) na otázku, zda jsou obavy romských rodin, že škola připraví jejich děti o romství oprávněné, odpovídá: "Obávám se, že pokud se romství nezmění, oprávněné jsou. Dilema tedy stojí takto: buď zachránit romskou kulturu jako skanzen s tím, že Romové se stanou zaměstnanci tohoto skanzenu placenými sociálními dávkami z daní ostatních obyvatel, nebo umožnit Romům cestu k úspěchu v české společnosti za cenu proměny romské kultury, tedy romství. Již vidím zvednuté prsty a slyším slova akulturace, asimilace," - docela výstižné -a Viktora Sekyta, pracovník akanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské komunity snad z populistického rasismu obviňovat nebudeš...
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    JEZINKA:
    1. tys viděl (na vlastní oči) kontejneráky na Poschlé, nebo jen papouškuješ to co ti řekli "formovači správného názoru"?
    2. (analogicky) - četls opravdu celý ten Čunkův projev, nebo opět jen čerpáš "z jiného článku"?
    3. to nebyla "nabídka dostupného sociálního bydlení mimo komunitu těm co se chtějí začlenit do společnosti, alébrž vystěhování neplatičů z jimi zdevastovaného domu (bohužel na rasistickém základě, protože necikánští neplatiči šli na ulici) - opravdu nevidíš rozdíl?
    4. pokud "rodinné sítě" vychovávají jedince od útlého dětství k tomu, aby sral na školu, kradl a žil jen na úkor druhých, pak ANO, jsem pro jejich rozbití...
    5. Kučerový asi vypadlo z textu pár slov - IMHO chtěla říci Listina jasně odráží idealizovaný „bílý“ pohled na svět, chcete-li majoritní představu o civilizovaném a tedy správném světě... - pokud je ta chyba to jediné, co jsi v jejím článku shledal zaznamenáníhodným...
    a jen tak na okraj - lidovec nikdy nemůže být mým oblíbeným politikem, byť by hlásal sebelepší věc ;-)
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    LONESTAR: jak vypadá Čunkova "nabídka dostupného sociálního bydlení mimo komunitu." jsme už viděli. Nevěřím mu.
    a z jiného článku:
    Podle Čunka právě rodinné sítě přispívají k pádu do chudoby. Člověka totiž zachytí a poskytnou mu zázemí. Nemusí pak prý plánovat a starat se o přežití sám, nemůže se z nich ale kvůli chudobě ani vymanit. Jejich rozbití by situaci zlepšilo, míní lidovecký šéf.

    Rozbití rodinných sítí? A tomu fandíš?Já mám z toho trochu divnej pocit.

    Co se týče listiny základních práv a svobod, nejsem si vědom toho, že by cokoliv na romské kultuře s ní bylo v rozporu. To co uvádíš jsou dost účelové formulace. Třeba to s tím kastovním rodovým systémem bych rád abys mi ty nebo Čunek vysvětlil.) Jaká kasta vládne které? jména! :)
    a taky je hloupost že romové děti vychovávaj k závislosti na rodině. to je dost pokřivený vidění situace.

    jinak ta Lenka Kučerová je trochu zmatená se mi zdá. třeba tahle věta je fakt zvláštní:

    Listina jasně odráží idealizovaný „bílý“, chcete-li majoritní představu o civilizovaném a tedy správném světě.

    zaprvý je gramaticky špatně, za druhý "o správném světě??"

    No, mrzí mě že jsem pohaněl tvého oblíbeného politika a tak musíš nadávky, který se tě vlastně netýkaly směrovat na mě. Já bych kritizoval každýho kdo by se vyjádřil jako nácek. Klidně i toho kokota Bursíka:))

    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    TSOH: tohle je taky perla pokud je někdo figurka využívající intelektu druhych tak pak se klade otazka zda je takový clovek pro spolecnost vubec na svem miste potreba...
    můžu se zeptat čím se živíš?
    TSOH
    TSOH --- ---
    LONESTAR: ... to co sis tam zvýraznil tučně proti te listine prav a svobod je dost škatulkování ne ? a jeste hnany do extremu v jejich pripade... že je někde psáno... myslis si, že ,,normalni bílej,, zije lepe ? se podivej kolem sebe...
    ___
    jinak z jeho hlavy to fakt nebude... a jsme u další věci - pokud je někdo figurka využívající intelektu druhych tak pak se klade otazka zda je takový clovek pro spolecnost vubec na svem miste potreba...
    SADSOUL
    SADSOUL --- ---
    LONESTAR: Sorry, ale "DOBŘE TY" :D
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    JEZINKA: takové magory co nedokážou přečíst psaný text a interpolují si do něj svoji nenávist k jeho autorovi mám opravdu rád - sorry že to tak píšu, ale pokud se zmůžeš jen na "to ten chudák vypatlanej nemá z vlastní hlavy", "postavíme u Vsetína plynové komory" a "čunek je jenom ubohej rasista", pak seš pičus především ty...

    jak to xe udělat
    Pro vymanění z příbuzenské sítě je nepostradatelná existence nabídky dostupného sociálního bydlení mimo komunitu.

    Ke kultuře romských komunit totiž nepatří jen jiná řeč, jiná hudba, či jiné písně a hodnoty hodné respektu, ale také, přežívající kastovní rodový systém nadřazený individualitě jeho členů, odmítání podnětů zvenčí (včetně vzdělání), nerovnoprávné postavení členů rodiny, výchova dětí k celoživotní materiální i psychické závislosti na rodině, atd. - tučně zvýrazněné ti přijde v souladu s Listinou základních práv a svobod???

    "tohle měl nechat na odbornících a romskejch sdruženích samotnejch" - a co ti zatím dokázali? a jaký je výsledný efekt ve vztahu k investovaným penězům?

    IMHO je ten text dost výstižným popisem reálné situace a dokonce (byť jen obecně) naznačuje cestu kterou je třeba jít...

    A jen tak na okraj - kdyby autorem (nebo hlasatelem, když už to teda podle tebe za něj napsal nějaký jeho poradce) nebyl Čunek ale někdo jiný (nejlíp asi nějakký tvůj oblíbený zmrd typu Bursíka, tipuju) - taky bys ho tak plamenně kritizoval(a)?


    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    LONESTAR: jo to mě by zajímalo, kterej chytrolín to pro čunka sepsal a kolik za to dostal, protože tohle určitě ten chudák vypatlanej nemá z vlastní hlavy. ten se zmůže leda tak na žvásty o "opálenejch" a na vystěhovávání. tohle je normálně ohřívání jeho chladnoucí politický polífčičky. takže podle čunka se romáci dostali do dnešní situace díky svojí "kultuře"? větší žvást jsem nikdy neslyšel. A čunkovo řešení?
    "V této souvislosti také zmínil, že k začlenění vyloučených je třeba snížit hustotu osídlení v některých jejich komunitách"
    http://zpravy.idnes.cz/cunek-romske-zvyky-jsou-casto-v-rozporu-s-ustavou-fws-/domaci.asp?c=A080111_134134_domaci_cen
    jako snížit hustotu ja krásnej eufemismus. a jak to xe udělat? postavíme u Vsetína plynový komory? mele tam něco o vystěhovávání. to je teda báječný řešení, jako tim že je vystěhuješ do úplný mizérie, odtrhneš vůbec od všeho, jejich děti časem nacpeš do děcáku, tak tím všechno vyřešíš.
    ty vole neřikej že někdo něco vytrhává z kontextu, protože čunek je jenom ubohej rasista, kterej se naopak s pomocí svejch poradců do jakýhosi "kontextu" zoufale snaží dostat chytrejma kecama o sociální redistribuci a akumulaci kapitálu, píčus. sorry že se tak vyjadřuju ale fakt pěním, když čtu něco takovýho.
    já sice žádný instantní řešení problému sociálního vyloučení romů neznám (ono taky nejspíš žádný neexistuje) , ale říkat o někom že jeho kultura je proti ústavě (a to jsou jeho slova jakkoliv vytržený z onoho kontextu jsou pořád hnusným blábolem) je skoro hanobení rasy a národa, navíc kultura s tím nemá zase tolik společnýho. já neznám detailně situaci romů v čechách, byl jsem jen na pár místech...taky na slovensku, viděl pár dokumentů, ale nestudoval jsem jí. nicméně si myslím, že by čunek tohle měl nechat na odbornících a romskejch sdruženích samotnejch a pokud chce něco vyřešit tak je prostě podpořit. umí jenom míchat lež s pravdou aby byla stravitelnější.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    TSOH: zkus si přečíst celý text Čunkova projevu ( http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=518298 ) a ne jet to co z něj "žumpa a póvl" vytrhne z kontextu - a pak mi řekni, co se ti na něm zdá špatné...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam