• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHBohumil Hrabal
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    BORDIGA: to by stálo za výlet do Plzně... ;)
    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    sice výstava fotek Ladislava Michálka, ale s Hrabalem souvisí: http://www.regionplzen.cz/kultura/detail.asp?kod=5912&id_akce=58949
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    K obálkám: mně nevadí, ale ani by mi nevadilo, kdybych měl doma celou řadu Hrabala v těch starších mladofrontovských... :)

    Viděl jsem teď Perličky na dně a moc se mi líbily. Na dvd jsou ještě bonusy, ale Sběrné surovosti na mě byly moc surové, zvlášť Hanťa. Sice to byla sranda, ale jak jsem si to pouštěl jako poslední Perličku, zanechalo to ve mně z nich takový depresivní pocit...
    TSOH
    TSOH --- ---
    nic nového tedy...

    http://www.knihovna-nbk.cz/hrabal/prochazka.htm
    ------------------------------
    „tunelem podle Moodyho“... co to znamená ?
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    nelíbí se mi.
    tahleta moderní koncepcemi nadobouvou literaturu nesedne. co takhle to přebalit ve fotografiích staré libně/lihovaru/tématicky dle konkrétní knihy?
    TSOH
    TSOH --- ---
    abych se přiznal tak mě úprava ,obálky, moc neoslovuje... ale důležitý je obsah knížky... :)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Co říkáte na nové obálky?
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    Městské muzeum Polná
    1. dubna 2009 (zahájení výstavy) – Výstava „Bohumil Hrabal“ (ukončení výstavy 28. června 2009)


    kdyby náhodou měl někdo cestu kolem...

    více informací zde

    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Prosím vás, kdo z vás si zarezervoval v pražské městské knihovně Svatby v domě? Ještě to nemám dočtené... To je zas nějaké Hrabalovo výročí nebo co? :/
    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    TSOH: hlavne si prosím Mistra neidealizovat...často prý během večera v hospodě ani slova nepromluvil..
    TSOH
    TSOH --- ---
    je fakt ze knizky se daj cist dokola ...
    Teď mám zrovna rozečtené: Poupata (Křehké i rabiátské texty z let 1938 - 1952 >> je na obalu napsano... )
    je jen skoda ze clovek alespon jednou nemohl s Hrabalem nekde sedet u pifka u stolu.... stacilo by jen poslouchat...
    ale co treba nekdo z Vas tu moznost mel...
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Čtu znova Postřižiny. Kdysi dávno jsem viděl film, pak jsem si to před pár lety poprvé přečetl, před rokem pustil film znova, teď to porovnávám s filmem, ale vzhledem k tomu, jak rychle zapomínám, si myslím, že bych tenhle vzorec mohl opakovat do konce života. Pořád mě něco překvapuje. Třeba teď mě překvapily zážitky z dětství vypravěčky...
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Dočetl jsem v křečích koláže(?) z poslední části Inzerátu. Nejsem na to ještě dostatečně vyzrálý a asi nikdy nebudu. Oni tam píšou něco v tom smyslu (jako v ediční poznámce), že si téhle knížky velmi považoval. Umělecké kvality to jistě mít bude, ale... prostě jsem to nedal, jak by řekl někdo mladý.
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    GOTTKARL: Asi budeš mít pravdu, Inzerát mám skoro dočtený a slovo "skřivánek" zatím nepadlo. Myslím, že ani "nit" ne. ("Na" asi jo. :)
    Jenže já jsem nedovtipa a mně se všechno musí vysvětlovat. (Dokonce jsem si představoval, že je to nějaký papírový ptáček na ozdobu, což je nejspíš mimo. :(
    GOTTKARL
    GOTTKARL --- ---
    ten nazev je podle mne jen metafora, skrivanka nit neudrzi...stejne tak Hrabalovy "pabitele" neudrzi a nezastavi v rozletu jakakoli zlovule moci, ci zradnost zivota
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    ja uz mam dlouho krabickovou verzy :) A jsem za to, moc rad.
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Skřivánci na stáncích za 49 Kč.
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    ZRADA: Myslel jsem teda knížku. Šlo mi o jakés vybruslení z podpásovkové situace, u mě jde o to, že jsem nepochopil proč se Pošťák jmenuje Pošťák (protože tam není žádnej poš'ťák a ani tam nikdo dvakrát nezvoní a že by to byla metafora se mi taky nezdá, protože s tam nic dvakrát nestane...) a rovněž nevím, proč se Skřivánci jmenují Skřivánci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam