• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHČeskosaské Švýcarsko (Zadní země) nejdivočejší kout v cz
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    klub Doubice a okolní vesnice, NP Česko..... mažu, i když tu byl daleko dřív než tento .) holt i admin někdy udělá chybu, tim že založí další klub úplně stejnej .)
    .. nemá cenu tu mít duplicitu....
    tak ho sundajte ze záhlaví.... .)
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    ale vždyt je to uplně jedno.... at si každej koupí co chce
    WYMA
    WYMA --- ---
    TSOH: nj vydělávat se musí. a zase, ono spousta těch věcí svůj smysl má ;)
    TSOH
    TSOH --- ---
    WYMA: no vono se to potřebou v podstate neda nazvat ani po prichodu produktu na trh... ale již jen pro určitou skupinu... :) je to fsechno show...
    WYMA
    WYMA --- ---
    TSOH: ... které vlastně před příchodem nového produktu na trh ani nebyly potřebami.....
    TSOH
    TSOH --- ---
    WYMA: no jasně... vzdyt spousta těhle firem co do pracovní náplně vlastne vytváří lidem jen ,,nové potřeby,, ....
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    PREBRAL: naprostý souhlas.. na hledání starých těžeb je to uplně super,že?
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    No, já GPS mám, ale většinou (pokud nehledám něco konkrétního, třeba nějakou tu starou těžbu), ji zapínám až na místě, kde je něco zajímavého a udělám si tam puntík.
    Doma si puntíky natáhnu do mapy a za sychravých zimních večerů nad ní vzpomínám, kde jsem všude byl :-)

    A nebo se užije, pokud fakt netuším kde jsem podle mapy a potřebuju někam dojít včas, což se děje velmi zřídka - třeba v noci mimo značku v čerstvě vykáceném lese na rovině.
    WYMA
    WYMA --- ---
    GPS je šikovná věc. na to, zjistit, kudy nazpátek k autu, nebo vědět, kolik kiláků sem ušel a jakou průměrnou rychlostí. na nic jinýho to v ČR nutný není. ale jak řikám, je to pěkná věc, šikovná, a oni co si budem nalhávat nám to ty firmy tyhle šikovný věcičky uměj dobře prodávat.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    TSOH: tak :)
    VALDA
    VALDA --- ---
    podivej ... ti to nezazlíváme ... jestli máš potřebu, tak si ten mixér s GPS proste kup :))
    TSOH
    TSOH --- ---
    HNZDD: v poho.... právě, že někdy je to dost šikovná věc .... ale jen někdy.. v podstate nic proti tomu, ale myslim si že v tuzemskejch podminkach trochu zbytečna věc na normalni toulani po lese... nehlede na to, že je pak člověk o něco ochuzen..... kdysi jsem četl v jednom časopise slogan > ,,Vyrobíme vše co potřebujete a vy potřebujete vše co vyrobíme,, a o tom to bohužel je.... a kdyby byla nějaká velká reklamní kampaň třeba na to že se člověk neobejde v přírodě třeba bez mixéru na solární pohon mám jisté obavy, že by se našlo mnoho lidí po tomto toužících...
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    SEVERINE: kupodivu to je kamenice a nádraží jedlová :))

    TSOH: bylo na nule tak nic moc

    TSOH: co máš proti GPS?? někdy to je dost šikovná věcička
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    TSOH: nemam GPS a navic v tomhle pripade by mi kazila i tu mrazivou chut neznámeho a dosud neobjeveneho..

    ad lidi - jo, ale to si byl na okruhu, kde je lidi milion - stejne jako v CS Svycarsku v okoli turisticky exponovanych lokalit (Pravcicka brana, soutesky, vyhlidky apod)

    Tahle fotka je z nitra skal, kam neleze defacto nikdo - turisti vubec, horolezci prakticky taky ne (pac tam nejsou povoleny lezecky tereny), a ani drevari, takze je to tam fakt prales - hluboke, nekolik desitek metru hluboke rokle, v nich stromy prepadany pres sebe, skalni bystriny...
    Parkrat se mi stalo, ze cesticka vyslapana zveri z nenadani skoncila okrajem skalniho utesu a cestu dal sem musel volit opravdu velmi opatrne..
    (Kdyz sem to vypravel tatovi, rikal, ze sem asi blazen, ze do tehle mist je lepsi lezt dycky ve dvou a s lanem.. :)
    Jako clovek by nikdy nerekl, ze muze ve stredni Evrope narazit na mista (krome hor samozrejme), kam se "normalni" lidi prakticky nedostanou a kde jsou minimalne jednou nohou na ceste na onen svet..
    (vim, dramatizace ja rad :)
    TSOH
    TSOH --- ---
    PSYSBEE: a houpala se ti na krku GPS ? :) to je totiz nepostradatelna zalezitost aby clovek prezil ... :) kór v cz... naposled kdyz sem byl v Adršpachu tak me pripadalo ze je tam vcelku dost lidi... a na spouste mist se jeste k tomu vybiral vstup... :) ale pekne tam je > to jo...
    --------------
    myslim ze kazdej clovek co jezdi do prirody povazuje Ceskosaské Svycarsko za skutecne nejdivocejsi kout v cz... co do pohybu lidi, stylu krajiny, a tak... ale je to samozrejme vec nazoru...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    trochu OT, ale k tomu zahlavi "..nejdivocejsi kout v cz" :)

    [ PSYSBEE @ Adrspassko-Teplicke skaly, Broumovské stěny, Ostaš a prilehla skalni mesta ]

    - nevedel sem kde sem, kam jdu, kde vyjdu a hlavne jestli to preziju.. Boubinskej prales hadr..
    TSOH
    TSOH --- ---
    HNZDD: ty říčky si primo rikaj o brusle... jakej byl led ? sneslo by to cloveka ?
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    HNZDD: mně to teda radost udělalo .. nádraží mi připomíná Jedlovou .. řeka je tam snad jen Kamenice .. kde to konkrétně je?
    jinak další ledopády bejvaj nad Děčínem, když se jde z Kvádrberku na Ludvíkovice - je tam takovej potok usměrněnej chvílema do kaskád
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    HNZDD: no něco je ale ke chlubení to moc není..

    http://brr.rajce.idnes.cz/ceskosasko/#album
    TSOH
    TSOH --- ---
    HNZDD: nejake fota tech pádoledů ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam