• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHČeskosaské Švýcarsko (Zadní země) nejdivočejší kout v cz
    PHREIL
    PHREIL --- ---
    PAKOBYLKA:
    Ahoj, mám Tetřeví prolezlý docela dost, ale ty budhíky jsem neviděl, může někdo poradit? :)
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    Ahojte, potřebovala bych poradit od místních znalců, kde najdu jeden kout. Moje mamka mi vyprávěla o lesní cestě, kterou lemovaly vysoké stromy, jejichž koruny se o sebe opíraly takže tvořily klenbu a dohromady to působilo dojmem chrámu, kterým se prochází až k jeho čelu (ke křižovatce?), kde byl dřevěný oltář - deska napůl opracovaná s vyrytými ornamenty, ale zároveň splývající s okolním lesem... je to15 let, co tam byla a už neví, kde přesně to bylo.. nějaké tipy?
    VEENDA
    VEENDA --- ---
    -Rozdíl mezi strážcem a zpravodajem nepoznám 

    -Pro body u nás používám z Geoportálu ČÚZK tištěný mapy ZM 1:10000 čtverec ZM 10 (2x2 km), jsou super přehledný i se souřadnicemi, na těch mapách to mám spíš jako zalohu ( není nad to mít na papíru) to znamená to i přepsat z GPX do mapy, do terénu to mám ale v Locus se Smartmaps, kor ty německý body, na ty mapy nemám.

    Boofen v německu v Locus
    STENNY
    STENNY --- ---
    Dotaz na ty, kteří chodí i na německou stranu - dá se někde sehnat slušná mapa s vyznačenými "boofen," povolenými nocovacími převisy? Existuje seznam jejich GPS lokací, ale moc se mi nechce je po jednom překreslovat do mapy a mapu v dost malém měřítku, aby byla užitečná, jsem nenašel.
    ITCHYHEAD
    ITCHYHEAD --- ---
    VEENDA: jak rozeznam ty dobrovolny od tech oficialnich?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Tj jak návrat situace ,co byla pro trampy za první republiky za Kubáta..
    KUBÁTŮV protitrampský ZÁKON | Trampský magazín
    http://www.trampsky-magazin.cz/blog/kubatuv-protitrampsky-zakon-109.html
    VEENDA
    VEENDA --- ---
    Jj, tem neoficialnim tzv. „zpravodajum“ nic platit nemusíš, nemaj na to pravomoce.
    A s tim prespanim je to v pytli, ZZ je to totiz naposledy zrizeny NP a tam uz slovo taboreni zmenili na „zakaz nocovani“ tzn. ze v jinym parku muzes třeba bivakovat ale tady nesmis vubec nic.
    HOVNOVCUKRU
    HOVNOVCUKRU --- ---
    VEENDA: no tak ale když je neoficiální, tak mu nemusím případně nic platit, ne..?

    ještě to přespávání: je to teda ok přespat na Vilemině vyhlídce třeba? Jakože tam bylo teď třeba 4 lidí...
    VEENDA
    VEENDA --- ---
    jo, a taky nezapomente mimo tech 5 oficialnich na hafo dobrovolnejch strazcu co jsou schopny litat v sezone po previsech i po nocich...
    VDB
    VDB --- ---
    HOVNOVCUKRU: jo, 5 strazcu na cely park (pak je tam samozrejme plno jinejch zelenejch muzicku od botaniku pres ptakology az po hajny...)
    HOVNOVCUKRU
    HOVNOVCUKRU --- ---
    VDB:
    VDB: ok, takže pět na celý park?

    btw viděli jsme nějaké lidi, co spali třeba na Šauštejně - to je v pohodě?
    VDB
    VDB --- ---
    HOVNOVCUKRU: mluvil jsem s lidma co makaj na ustredi NP
    HOVNOVCUKRU
    HOVNOVCUKRU --- ---
    VDB: na to jsi přišel kde? 5 se mi zdá být málo.
    jen za poslední víkend jsme viděli dva na hranici.
    VDB
    VDB --- ---
    btw v soucasnosti je tech strazcu v ceskosasu 5 (vcetne 1-2 bejvalejch trampu - kteri presli na temnou stranu)
    VEENDA
    VEENDA --- ---
    Kdepak, nedali, to jeste netusil za kamos ma bydliste z oblasti zasahujici katastrem do parku, coz podle navstevniho radu znamena i neomezeny vstup i do I. zony. Akorad rekl ze je to nespravedly a aby jsme nesli do oblasti hnizdist.
    PUPU
    PUPU --- ---
    EXCITE: obavam se, ze moje reakce by byla neco jako 'ja mam taky dobrou naladu, takze to bude akorat prerazeny nos a rozslapany mobil, jdem na to, nebo se budeme bavit civilizovane?'.' nekteri z tehle borcu se zjevne rekrutuji z rad odmitnutych uchazecu k mestapu
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    VEENDA: tss..a to pětikolo jste mu jako dali, jo? :)
    VEENDA
    VEENDA --- ---
    My potkali za posledni mesic dva, jednoho na byvalym Dvojaku ( a ze pry aby jsme nespadli z horniho patra, kdyby tam to zabradli nechali, nemusel to rikat :) ) to je druha zona tak v pohode, druhy jsme potkali za Pravcickou na stare Fremdenweg a za prej ma dobrou naladu , takze za 500 :)
    KEJLA
    KEJLA --- ---
    jsem potkal před tejdnem dva v údolí na dolskej mlejn
    je tam zavřenej úsek od rozcestí mostu podél potoka
    k mlejnu. Byl tam zájezd němců kterejm to bylo jedno
    tak je tam ty strážci jebali v němčině ))
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    EXCITE: já před pár lety potkala jednoho v Kyjovském údolí a můj otec zvládl dokonce na hranici dostat pokutu :-) (ale mohl si za to částečně sám)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam