• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    HORA: Mno i v testu propadla(viz níž), já jsme si j tu nekolikrat koupila a chutnala mi, ale taky už je to pár let. Možná, že to blbe skladuji u nas nebo tak...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    DANII_DP: drogerie market :)
    HORA
    HORA --- ---
    Ahoj. Máte někdo zkušenosti s čokoládama Cadbury koupenýma v Anglii?
    Já jsem si tam tuhle čokoládu moc oblíbil, ale pak jsem si ji koupil u nás a
    byl to pěknej hnus.
    DANII_DP
    DANII_DP --- ---
    STEPNI_VLK: em, a DM je copak? :P
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    MIDORI: Jak bych mohl zapomenout na nekoho s tak roztomilou ikonkou...;-)) :-D
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    GOBERS: tak né že na mě zapomeneš, budu si to pamatovat! :))
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    MIDORI: Zatim jsem ji nikde v CR nepotkal...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    GOBERS: švýcarský jsou nejlepší.... a u nás jí neseženu??
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    MIDORI: Ano, ano. Prodava se ve specializovanych kramech s vazenou cokoladou (viz foto v zahlavi).
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    GOBERS: no počkej a odkud jí přivezeš? je švýcarská?
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    MIDORI: Tak jo! ;-))
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    GOBERS: ok, beru tě za slovo! :) btw tady jí neseženu??

    MARKOVKA: jojojo, ta je taky skvělá :)

    STEPNI_VLK: taky jsem jich v německu na benzínce viděla spustu druhů, ale měla jsem jen pár euro v kapse, takže ochutnávka se bouhžel nekonala.. ale bylo jich tam spousta, tojo..
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    DANII_DP: Jestli ti chutná bílá Ritter (jako že mně též), tak zkus bílou z DM - vřele doporučuju. ;)
    DANII_DP
    DANII_DP --- ---
    riiter taky uznávám, nejvíc bílou s křupkama :)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    MIDORI: Jo, Ritter taky není špatný - to máš recht. I když nabídka u nás je povětšinou bídná. Třebas v Rakousku jsem viděl snad na 20 (a možná i více) druhů téhle čokolády.. a já rád objevuju nové (pří)chutě. ;)
    Zkus někdy tu čokoládu slazenou třtinovým cukrem (třeba zrovna tu z DM) - řekl bych, že ten rozdíl poznáš také.
    Mimochodem, já měl dříve také rád především mléčné čokolády. Ale čím jsem starší, tím více mi chutná ta pravá, tj. hořká čokoláda. Jinými slovy, čokoládu nejím ani tak kvůli sladkosti, jako spíše kvůli chuti kakaových bobů. Což ale nikterak neznamená, že bych se těm mléčným vyhýbal. :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    MIDORI: No prave proto chci usporadat tu coko-degustaci. Nekolik kategorii a pekne at se stretnou Läderach, Lindt, Cailler, Frey apod... :-))

    Jinak kdyz se tak zastavas Studentske peceti... Läderach dela take cokoladu na stejne bazi - tedy s kousky zele, orisku a ruzneho dalsiho bordelu. Az priste prijedu, tak Ti kousek privezu a uvidis, ze Tvuj zivot jiz nikdy nebude jako driv. :-D
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    STEPNI_VLK: hm, tak moje chuťový buňky jsou asi trochu omezený, asi nejsem ten správnejn gurmán... buď mi čokoláda chutná nebo ne, ale že bych v ní rozeznala chutě jako řepný cukr nebo přítomnost kakaového másla, to teda ne... nejradši mám mléčný čokolády bez oříšků, bez ničeho.. třeba ritter sport mléčná světle modrá je výborná.. ale to je asi taky trochu jiná kategorie :)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    MIDORI: Osobně si myslím, že skutečný top jsem zatím ještě neměl tu čest jíst (o tom by tady možná mohli psát spíše jiní). ;) Ale k těm lepším rozhodně patří kousky z Excellence edice Lindt či různé fair trade čokolády, jež se již v dnešní době dají leckdy koupit i v normální sámošce, a ve kterých je opravdu znát poctivá přítomnost kakaového másla. Docela rád mám i bio čokolády, které se dají koupit pod hlavičkou Allnatura v drogériích DM. Fajn je taky to, když mi chuť čokolády nekazí obyčejný a poměrně agresivní řepný cukr..
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    STEPNI_VLK: jj, polské hnusy sem vážně nepatří :) no a co je teda u tebe top čokoláda?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    MIDORI: No neblázni, to polské cosi, připomínající čokoládu pravděpodobně jen vzhledem, snad do tohoto klubu ani tahat nebudeme, ne? :) A v tom případě je u mě SP pořád někde jen lehce nad dnem..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam